Ramos: Nuk do të ketë korridor nderi për Barcelonën

30.04.2018 22:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ramos: Nuk do të ketë korridor nderi për Barcelonën

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka thënë se ata nuk do t’i japin Barcelonës një roje nderi në El Clasico në kampin Nou të dielën.

Barcelona u kurorëzua me titullin kampionë të La Ligas pasi ata mundën Deportivo La Corunën dhe mund të shkojnë gjithë sezonin e ligës si të pamposhtur nëse ata shmangin humbjen në katër ndeshjet e fundit.

Meqenëse gjiganti katalunas ka fituar titullin tashmë është përfolur shumë për një korridor nderi në fundjavë, pikërisht në ndeshjen e vitit, El Clasico ndaj Real Madridit.

Por, kapiteni Ramos e ka refuzuar këtë ide, me trajnerin e Real Madridit, Zinedine Zidane, duke e udhëzuar skuadrën e tij që të mos respektojë triumfin e ligës së Barcelonës.

(Getty Images)

Mbrojtësi theksoi se skuadra do t’i marr për bazë fjalët e trajnerit të tyre dhe nuk do t’i bëjnë korridor nderi Barcelonës.

“Ajo që thotë Zidane është ‘amin’. Ne po bëjmë shumë bujë nga e gjithë kjo”, ka thënë fillimisht Ramos për Sky Sports.

“Barça e ka titullin, i cili është ai që ata donin, por nuk do të ketë korridor nderi të plotë”.

“Ata duan të gëzojnë titullin e tyre dhe e njëjta vlen edhe për ne. Ne kemi nevojë për të eliminuar gjermanët dhe për të arritur një tjetër finale”, përfundoi spanjolli. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vieria paralajmëron Balotellin

Vieria paralajmëron Balotellin

Allegri u nderua nga interesimi i Realit

Allegri u nderua nga interesimi i Realit

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së

PSG dhe Monaco e duan Rakiticin

PSG dhe Monaco e duan Rakiticin

Interi arrin marrëveshje me UEFA-n, asnjë lojtarë i madh nuk mbetet jashtë listës së Ligës së Kampionëve

Interi arrin marrëveshje me UEFA-n, asnjë lojtarë i madh nuk mbetet jashtë listës së Ligës së Kampionëve

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Trajtimi i keq i Behramit, thirrje për të rinjtë në Zvicër të luajnë për Kosovën

Trajtimi i keq i Behramit, thirrje për të rinjtë në Zvicër të luajnë për Kosovën