Ramos: Është e vështirë të jesh Cristiano Ronaldo

16.03.2015 10:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ramos: Është e vështirë të jesh Cristiano Ronaldo

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, ka mbrojtur Cristiano Ronaldon pas fitores 2-0 ndaj Levantes të shtunën, duke thënë se nuk është e lehtë për të që të përballet me presionin që e ka.

30-vjeçari nuk arriti që të shënojë në Stantiago Bernabeu, me Balen që shënoi të dy golat e fitores dhe me Ronaldon që u kritikua pasi që nuk u gëzua për golat e bashkëlojtarit.

Megjithatë, Ramos insiston se skuadra e tij nuk është e shqetësuar me ngjarjet e fundit, duke thënë se Ronaldo meriton mirënjohje për gjithçka po bën për ekipin.

“Është e vështirë të jesh Cristiano dhe ai ka performuar për vite të tëra në nivelet më të larta”, deklaroi fillimisht spanjolli, transmeton koha.net.

“Ai e njeh veten më mirë se kushdo tjetër, ka një karakter shumë garues dhe ne nuk jemi të brengosur nëse ai nuk ka shënuar e Bale po”, shtoi Ramos.

“Duhet të vlerësojmë atë që Ronaldo sjell për ekipin”, përfundoi ai.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Real Madridi me ndryshime të mëdha kundër Getafes, formacionet

Real Madridi me ndryshime të mëdha kundër Getafes, formacionet

Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

Enrique: Më pëlqeu si luajti Kosova ishte shumë agresive, ju respektojmë shumë

Enrique: Më pëlqeu si luajti Kosova ishte shumë agresive, ju respektojmë shumë

Mesfushori spanjoll: Kundërshtari shumë i vështirë, por u lodhën shumë gjatë pjesës së parë

Mesfushori spanjoll: Kundërshtari shumë i vështirë, por u lodhën shumë gjatë pjesës së parë

Challandes: Nëse mendoni se ne kemi fuqi për ta mposhtur Spanjën, atëherë ju duhet të jetoni në një planet tjetër

Challandes: Nëse mendoni se ne kemi fuqi për ta mposhtur Spanjën, atëherë ju duhet të jetoni në një planet tjetër

Spanja “njeh” dhe mund Kosovën/ Pas dy ndeshjeve Dardanët ndodhen në vend të fundit me 0 pikë në grupin e ferrit

Spanja “njeh” dhe mund Kosovën/ Pas dy ndeshjeve Dardanët ndodhen në vend të fundit me 0 pikë në grupin e ferrit

Spanja ngrit epërsinë ndaj Kosovës 3:1

Spanja ngrit epërsinë ndaj Kosovës 3:1

Spanja brenda dy minutave shënon dy herë në portën e Kosovës (VIDEO)

Spanja brenda dy minutave shënon dy herë në portën e Kosovës (VIDEO)

Policia spanjolle u kërkon Dardanëve ta largojnë flamurin e Kosovës – këta refuzojnë (VIDEO)

Policia spanjolle u kërkon Dardanëve ta largojnë flamurin e Kosovës – këta refuzojnë (VIDEO)

Driton Latifi kritikon mediat spanjolle: Si mund të shkruhet se Spanja luan kundër askujt

Driton Latifi kritikon mediat spanjolle: Si mund të shkruhet se Spanja luan kundër askujt

Kryediplomatja spanjolle për ndeshjen me Kosovën: Të mos përzihet futbolli me politikë

Kryediplomatja spanjolle për ndeshjen me Kosovën: Të mos përzihet futbolli me politikë

Kosova mposhtet bindshëm nga Suedia

Kosova mposhtet bindshëm nga Suedia