Rama: Nga nesër administrata që punon në kompjuter do të mbyllet, shërbimet merren online

10.03.2020 17:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rama: Nga nesër administrata që punon në kompjuter do të mbyllet, shërbimet merren online

Nga nesër të gjithë punonjësit e administratës në Shqipëriqë punojnë në kompjuter dhe që shërbimet që ofrojnë mund të merren edhe online, do të punojnë nga shtëpia.

Ky është urdhri i ndërmarrë nga mbledhja e qeverisë ditën e sotme kundër përhapjes së koronavirusit.
Për sa i përket pjesës tjetër, Kryeministri Edi Rama tha se çdo punonjës në administratë që duhet të kujdeset për fëmijët do të marrë leje, raporton Tch, transmeton Klan Kosova.

“Nga nesër do të çojmë në shtëpi të gjithë administratën që punon me kompjuter. Për këtë arsye nga nesër nuk do të japim shërbime për të gjitha aplikimet online. Shërbimi i “adisës” do të mbyllet. Ato do të merren online. Shpresojmë që në disa javë kurba do të përmirësohet. Për këtë arsye ne të gjithë prindërve që kanë fëmijët në moshën e çerdhes dhe që nuk janë në këtë pjesë të administratës do ti japim leje” tha Rama.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Përfundon intervistimi i presidentit Thaçit nga Dhomat e Specializuara

Përfundon intervistimi i presidentit Thaçit nga Dhomat e Specializuara

​Tahiri: Tani shumica absolute e qytetarëve po mbajnë maskë

​Tahiri: Tani shumica absolute e qytetarëve po mbajnë maskë

Akuzat e PD, reagon Instituti i Shëndetit Publik: Mos bëni politikë me koronavirusin

Akuzat e PD, reagon Instituti i Shëndetit Publik: Mos bëni politikë me koronavirusin

Ahmeti: Kemi marr leje për importin e testeve serologjike

Ahmeti: Kemi marr leje për importin e testeve serologjike

Macron: Maska e detyrueshme në vendet e mbyllura publike

Macron: Maska e detyrueshme në vendet e mbyllura publike

Irani ekzekuton spiunin e CIA-s

Irani ekzekuton spiunin e CIA-s

135 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë Veriore

135 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së mban mbledhjen e radhës, këto janë vendimet

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së mban mbledhjen e radhës, këto janë vendimet

​Shënohet viktima e parë me Covid-19 në Drenas

​Shënohet viktima e parë me Covid-19 në Drenas

​Zemaj bisedon për Covid-19 me përfaqësuesit e OBSh-së

​Zemaj bisedon për Covid-19 me përfaqësuesit e OBSh-së

​Gjermania me projekt 200 mijë eurosh për menaxhimin e koronavirusit në Kosovë

​Gjermania me projekt 200 mijë eurosh për menaxhimin e koronavirusit në Kosovë

​Shumica e qytetarëve në Malishevë po i bartin maskat

​Shumica e qytetarëve në Malishevë po i bartin maskat

84 zyrtarë policorë ende të infektuar me COVID-19

84 zyrtarë policorë ende të infektuar me COVID-19

Reagon u.d.së kryeshefit ekzekutiv në KEK: pa panik nga 4mijë punetorë vetëm 26-janë të infektuar

Reagon u.d.së kryeshefit ekzekutiv në KEK: pa panik nga 4mijë punetorë vetëm 26-janë të infektuar

Maska do të bëhet e detyrueshme edhe në Shqipëri

Maska do të bëhet e detyrueshme edhe në Shqipëri

Italia druan nga vala e re, këtë herë nga koronavirusi “serb” nga Ballkani

Italia druan nga vala e re, këtë herë nga koronavirusi “serb” nga Ballkani