Rama kundër Vuçiçit: BE nuk do na lërë vetëm

18.03.2020 23:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rama kundër Vuçiçit: BE nuk do na lërë vetëm

Kryeministri Edi Rama foli me anë të një lidhje skype në Open në Top Channel për luftën që po bën Shqipëria ndaj Covid-19. Rama tha se masat shtrënguese janë e vetmja rrugë për të luftuar këtë armik.

Vuçiç tha se BE nuk na ndihmon dhe do i kërkojë ndihmë Kinës, ndani dhe ju të njëjtin mendim?- e pyeti Eni Vasili.

Jo, nuk ndaj të njëjtin mendim. Presidenti i Serbisë ka tre porta. Ka BE, Kinën dhe Rusinë. Ne kemi vetëm një portë, ajo është porta euro-atlantike. Marrëdhënia me BE dhe SHBA. Presidenti i Serbisë po bën politikë të brendshme duke lavdëruar Kinën në një vend ku shumica e popullsisë nuk e do BE-në. BE-ja nuk do na lërë vetëm, por në strategjinë afatshkurtër jemi vetëm- tha Rama.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Abrashi thotë se Kosova ka bërë pak testime për COVID-19

Abrashi thotë se Kosova ka bërë pak testime për COVID-19

Thaçi: I uroj shërim të shpejtë kryeministrit britanik Johnson

Thaçi: I uroj shërim të shpejtë kryeministrit britanik Johnson

Shqiptari që po i ndihmon me ushqim amerikanët në Nju Jork, në kohën e koronavirusit

Shqiptari që po i ndihmon me ushqim amerikanët në Nju Jork, në kohën e koronavirusit

Kurti do të takohet nesër me Lutfi Hazirin

Kurti do të takohet nesër me Lutfi Hazirin

Edhe 20 raste me koronavirus, bilanci i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 165

Edhe 20 raste me koronavirus, bilanci i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 165

Gjermania pritet të miratojë një tjetër paketë stimuluese për ekonominë

Gjermania pritet të miratojë një tjetër paketë stimuluese për ekonominë

Epidemiologu Dedushaj: Nga fundi i prillit do të bijnë rastet me koronavirus

Epidemiologu Dedushaj: Nga fundi i prillit do të bijnë rastet me koronavirus

Kurti telefonon për ngushëllime familjarët e dy të vdekurve nga Covid-19

Kurti telefonon për ngushëllime familjarët e dy të vdekurve nga Covid-19

ASHAK: Qytetarët po torturohen në kohë pandemie nga partitë politike, të ndalet retorika nxitëse

ASHAK: Qytetarët po torturohen në kohë pandemie nga partitë politike, të ndalet retorika nxitëse

Sherifi: Kurti sa ka qenë në opozitë paska dashur “konflikte e gjakderdhje – ndarjen e Kosovës”

Sherifi: Kurti sa ka qenë në opozitë paska dashur “konflikte e gjakderdhje – ndarjen e Kosovës”

Merkel: Kriza korona „Sprova më e madhe në historinë e BE”

Merkel: Kriza korona „Sprova më e madhe në historinë e BE”

Të rejat nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Itali – 636 të vdekur, ka rënie të rasteve në intensivë

Të rejat nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Itali – 636 të vdekur, ka rënie të rasteve në intensivë

Lutfi Haziri apelon për vetëpërmbajtje: Janë dy javët vendimtare kundër Covid-19

Lutfi Haziri apelon për vetëpërmbajtje: Janë dy javët vendimtare kundër Covid-19

Cilat janë shenjat klinike të koronavirusit dhe çfarë duhet të bëni

Cilat janë shenjat klinike të koronavirusit dhe çfarë duhet të bëni

Komuna e Vushtrrisë merr vendim që të mos lejohen më shumë se 15 qytetarë përnjëherë në market

Komuna e Vushtrrisë merr vendim që të mos lejohen më shumë se 15 qytetarë përnjëherë në market

Arrin në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoni të Veriut

Arrin në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoni të Veriut