Rahoveci fiton në palestrën e re, kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

27.02.2019 21:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rahoveci fiton në palestrën e re, kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Rahoveci ka arritur të shënojë fitore kundër Don Boskos me rezultat 87:71.

Klubi i Rahoveci përveç që është organizator i Finale 8 të Kupës së Kosovës, kishte dhe festë në qytet.

Palestra ‘Mizair Isma’ që kishte nisur të ndërtohet shumë vite me parë tani është përuruar.

Vreshtarët e kishin pritur me vite këtë moment dhe në ndeshjen e parë ndaj Don Boskos.

Vetëm çereku i parë i këtij takimi ishte i barabartë, pasi në të tjetër vendasit ishin më të fortë.

Çereku dy dhe tre ishte shumë i mirë për Rahovecin, ku edhe e bën epërsinë deri në 20 pikë.

Aksionet e tyre duartrokitshin nga tifozët që e kishin mbushur palestrën.

Fred Richardson me 25 pikë, Deshon Minnis me 17 pikë dhe Arian Qollaku me 12 pikë ishin më të dalluarit.

Te Don Bosko u dallua Gent Shala me 19 pikë. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Milan mbetet jashtë Ligës së Kampionëve, kualifikohen Atalanta e Inter

Milan mbetet jashtë Ligës së Kampionëve, kualifikohen Atalanta e Inter

Intel zbulon procesorin me të gjitha bërthamat me frekuencë 5Ghz

Intel zbulon procesorin me të gjitha bërthamat me frekuencë 5Ghz

Ja vendet ku telefonët Huawei preferohen më së shumti

Ja vendet ku telefonët Huawei preferohen më së shumti

Operatori i madh celular në SHBA pranon pagesat e faturave në Bitcoin

Operatori i madh celular në SHBA pranon pagesat e faturave në Bitcoin

Huaweit i ndalohet përdorimi i kartave SD dhe microSD

Huaweit i ndalohet përdorimi i kartave SD dhe microSD

Operatorët japin 6 miliardë euro për frekuencat 5G në Gjermani

Operatorët japin 6 miliardë euro për frekuencat 5G në Gjermani

Pompeo lumë akuzash ndaj Huawei

Pompeo lumë akuzash ndaj Huawei

Facebook do të lançojë kriptomonedhën në 2020-ën

Facebook do të lançojë kriptomonedhën në 2020-ën

Google Duo me video telefonata me 8 persona njëherazi

Google Duo me video telefonata me 8 persona njëherazi

“Deepfake” po bëhen më të lehta për tu krijuar

“Deepfake” po bëhen më të lehta për tu krijuar

Instagram bën ndryshimin e madh në IGTV

Instagram bën ndryshimin e madh në IGTV

Julian Assange përballet me 17 akuza kriminale në SHBA

Julian Assange përballet me 17 akuza kriminale në SHBA

Kina zbulon trenin më të shpejtë në botë

Kina zbulon trenin më të shpejtë në botë

Marrëveshja Tregtare SHBA-Kinë, Huawei në lojë

Marrëveshja Tregtare SHBA-Kinë, Huawei në lojë

Facebook ka fshirë 2.2 miliardë llogari në tre muajt e parë të 2019

Facebook ka fshirë 2.2 miliardë llogari në tre muajt e parë të 2019

Punonjësit e Snapchat kanë përgjuar përdoruesit

Punonjësit e Snapchat kanë përgjuar përdoruesit