Qytetarët futen në lumin Lepenc në Han të Elezit për të kërkuar policët e zhdukur

30.04.2018 11:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Qytetarët futen në lumin Lepenc në Han të Elezit për të kërkuar policët e zhdukur

Qytetarët e Komunës së Hanit të Elezit që nga mbrëmë janë duke i vazhduar kërkimet për gjetjen e trupave të dy policëve të cilët u aksidentuan tri ditë më parë në rrugën Kaçanik-Han i Elezit. Qytetarët po i kërcojnë policët në pikën kufitare me Maqedoninë. Ndërkohë që edhe FSK’ja e policia e shtetit tashmë janë nisur për në atë zonë.

Njësitet e FSK’së, bashkë me policinë e Kosovës ka disa ditë që janë duke i vazhduar kërkimet për gjetjen e trupave të dy policëve të cilët janë zhdukur mbrëmjen e së shtunës në rrugën Kaçanik-Han i Elezit. Dy pjesëtarët e Policisë së Kosovës, Malsor Shemsedin Dashi dhe Armend Mifail Trena,  përfunduan në një humnerë mbi 100-metërshe duke rënë me veturë në rrjedhën e lumit Lepenc.

Gazeta Express është në vendin e ngjarjes. Ndërsa kërkimet për dy policët janë duke vazhduar edhe në pjesën e Maqedonisë. Në kërkime në atë zonë po merr pjesë edhe polica e Kosovës.

Ndërkohë tashmë kanë përfunduar pesë kilometra kërkime. Ende nuk ka ndonjë rezultat. Familjarët e policëve të aksidentuar u kanë bërë thirrje qytetarëve që të vihen në ndihëm për t’i kërkuar familjarët e tyre.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Kuvendi i Maqedonisë miraton kërkesën për ndryshimet kushtetuese

Kuvendi i Maqedonisë miraton kërkesën për ndryshimet kushtetuese

ARKEP-i kërkoi jashtëligjshëm subvencionim për Postën, MZHE-ja fajëson menaxhmentin

ARKEP-i kërkoi jashtëligjshëm subvencionim për Postën, MZHE-ja fajëson menaxhmentin

Fillimisht i kidnapuan, tash Turqia i kërkon me mirësjellje gylenistët

Fillimisht i kidnapuan, tash Turqia i kërkon me mirësjellje gylenistët

Cacaj demanton Tërnavën dhe Bojën: Rugovës nuk iu la xhenazja, ai u varros i veshur me rroba

Cacaj demanton Tërnavën dhe Bojën: Rugovës nuk iu la xhenazja, ai u varros i veshur me rroba

Tahiri thotë se Kosova po përballet me mungesë të efikasitetit në gjyqësor

Tahiri thotë se Kosova po përballet me mungesë të efikasitetit në gjyqësor

Vendet që do të mbesin pa rrymë

Vendet që do të mbesin pa rrymë

Haradinaj: Italia partner strategjik në fushën e bashkëpunimit ekonomik

Haradinaj: Italia partner strategjik në fushën e bashkëpunimit ekonomik

Reçica: Zëri i Vasfijes theu heshtjen që na përcolli për shumë vite

Reçica: Zëri i Vasfijes theu heshtjen që na përcolli për shumë vite

Thaçi pranon ftesë nga shoqëria civile për të vizituar Luginën e Preshevës

Thaçi pranon ftesë nga shoqëria civile për të vizituar Luginën e Preshevës

Rashiq: S’kam parë asnjë serb që do të pajtohej me ushtrinë e Kosovës

Rashiq: S’kam parë asnjë serb që do të pajtohej me ushtrinë e Kosovës

Amerika mbështet ushtrinë e Kosovës në mes të Beogradit

Amerika mbështet ushtrinë e Kosovës në mes të Beogradit

Diplomoi në Akademinë e Mbrojtjes në Shkup edhe një oficer i FSK-së nga radhët e komuniteteve

Diplomoi në Akademinë e Mbrojtjes në Shkup edhe një oficer i FSK-së nga radhët e komuniteteve

Numrat e shqiptarëve në Gjermani: 130 mijë nga Kosova e 50 mijë nga Shqipëria

Numrat e shqiptarëve në Gjermani: 130 mijë nga Kosova e 50 mijë nga Shqipëria

Haradinaj: Fokusi ynë, liberalizimi i vizave dhe anëtarësimi në INTERPOL

Haradinaj: Fokusi ynë, liberalizimi i vizave dhe anëtarësimi në INTERPOL

Rritet konkurrueshmëria dhe siguria në Aeroportin e Prishtinës

Rritet konkurrueshmëria dhe siguria në Aeroportin e Prishtinës

Deda: Të gjithë në Kosovë janë kundër idesë fashiste të prekjes së kufijve, përveç Hashim Thaçit

Deda: Të gjithë në Kosovë janë kundër idesë fashiste të prekjes së kufijve, përveç Hashim Thaçit