Qumili në Gjykatë, i akuzuar për rrahje të motrës

16.05.2018 16:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Qumili në Gjykatë, i akuzuar për rrahje të motrës

Në Gjykatën e Gjakovës është mbajtur seanca në rastin ku i akuzuar është humoristi Sevdai Radogoshi, i njohur si Qumili.

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka ngritur aktakuzë në bazë të së cilës Radogoshi akuzohet për lëndim të lehtë trupor.

Gjatë seancës së kaluar i pandehuri është deklaruar i pafajshëm rreth akuzës për shkaktim të lëndimeve trupore ndaj motrës së tij.

Pasi që gjyqtari i çështjes Mentor Bajraktari lexoi provat materiale, i akuzuari kishte vërejtje duke thënë se “nëse në raportet mjekësore është dikush tjetër përveç doktorit Valdet Spahiu, atëherë ato dokumente janë fals”.

Po ashtu, i akuzuari e kundërshtoi edhe raportin e ekspertizës mjeko-ligjore, duke cekur se këto lëndime nuk ia ka shkaktuar ai.

E dëmtuara Floranta Radogoshi kishte deklaruar se në ditën kritike është rrahur edhe nga vëllai tjetër i saj, Mesut Radogoshi.

Gjatë rrjedhës së procedurës e dëmtuara prezantoi edhe disa dokumente të tjera shëndetësore, për të cilat deklaroi se “ ka qëndruar 10 ditë në Repartin e Neurologjisë për lëndimet rreth kokës për të cilat jam ende në trajtim”.

“Po ashtu kam pasur rritje të oresterolit dhe të tensionit të syve. E gjitha kjo si pasojë e stresit të shkaktuar nga rasti i fundit”, tha e dëmtuara Floranta Radogoshi.

Më pas i akuzuari lidhur me provat e paraqitura nga e dëmtuara theksoi se e njëjta ka mundur ta hapë rastin se kinse ka qëndruar në spital, pasi që është paciente e doktorit Ilir Grezda-neuropsikiatër në Spitalin Regjional në Gjakovë.

Prokurori Bajram Kryeziu në fjalën e tij tha se aktakuza mbështetet në prova dhe fakte, të cilat do të vërtetohen në shqyrtim gjyqësor.

Sipas aktakuzës në maj të vitit 2016, pas një fjalosjeje në mes tyre, duke i kërkuar që e dëmtuara ta lirojë shtëpinë, i akuzuari i shkakton lëndime të lehta trupore të dëmtuarës dhe për një moment përdor forcë ndaj saj duke e goditur me grushte dhe shuplaka në kokë dhe më pas e tërheq për hunde.

Me këto veprime i akuzuari Sevdai Radogoshi ka kryer veprën penale të lëndimit të lehtë trupor.

Gjyqtari i çështjes konstatoi se duke marrë për bazë që janë dy ekspertiza mjeko-ligjore të dy mjekëve ligjorë, atëherë në cilësinë e dëshmitarit do të thirret eksperti mjeko-ligjor Naim Uka për të dhënë shpjegime lidhur me lëndimet e pësuara nga e dëmtuara.

Seanca e ardhshme do të mbahet më 25 qershor./kallxo.com/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Qumili në Gjykatë, i akuzuar për rrahje të motrës

Qumili në Gjykatë, i akuzuar për rrahje të motrës

Rritet çmimi i rrymës në Kosovë

Rritet çmimi i rrymës në Kosovë

Dogana kap barna të fshehura të importuara nga Turqia

Dogana kap barna të fshehura të importuara nga Turqia

Kosova përgatit infrastrukturën për zonën ekonomike amerikane

Kosova përgatit infrastrukturën për zonën ekonomike amerikane

Maqedoni: Zgjerimi i Qeverisë nuk i siguron asaj dy të tretat në Kuvend

Maqedoni: Zgjerimi i Qeverisë nuk i siguron asaj dy të tretat në Kuvend

Gjykata e liron Zoran Vukotiqin, të akuzuar për krime lufte

Gjykata e liron Zoran Vukotiqin, të akuzuar për krime lufte

Ambasada amerikane ka një njoftim për kosovarët që duan të marrin vizë

Ambasada amerikane ka një njoftim për kosovarët që duan të marrin vizë

Jahjaga takon Ismail Kadarenë, flasin për “rimëkëmbjen kulturore”

Jahjaga takon Ismail Kadarenë, flasin për “rimëkëmbjen kulturore”

Mitrovica, “Arabia” e vogël midis Kosovës: Largohet alkooli, shërbehet iftar në kafene

Mitrovica, “Arabia” e vogël midis Kosovës: Largohet alkooli, shërbehet iftar në kafene

Vuçiq: Jam i gatshëm të bëjë lëshime për Kosovën, por jo të poshtërohemi

Vuçiq: Jam i gatshëm të bëjë lëshime për Kosovën, por jo të poshtërohemi

Tensione në Gaza teksa palestinezët varrosin të vrarët

Tensione në Gaza teksa palestinezët varrosin të vrarët

Gjashtë ligje do të ndryshohen më qëllim të harmonizimit me Ligjin për Kundërvajtje

Gjashtë ligje do të ndryshohen më qëllim të harmonizimit me Ligjin për Kundërvajtje

U reziston tre personave që deshën t’ia grabisin çantën në Gjilan

U reziston tre personave që deshën t’ia grabisin çantën në Gjilan

Hoxhaj insiston: BE-ja vendos shumë shpejt për vizat

Hoxhaj insiston: BE-ja vendos shumë shpejt për vizat

Kryeprokurori sqaron autopsinë e policëve: Vdiqën gjatë rrokullisjes së veturës

Kryeprokurori sqaron autopsinë e policëve: Vdiqën gjatë rrokullisjes së veturës

Koreja e Veriut kërcënohet më pezullim të takimit me presidentin Trump

Koreja e Veriut kërcënohet më pezullim të takimit me presidentin Trump