QKUK-ja fiton çdo ditë nga 2 mijë euro nga pagesat e parkingut, ankohen qytetarët

13.02.2019 22:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
QKUK-ja fiton çdo ditë nga 2 mijë euro nga pagesat e parkingut, ankohen qytetarët

Pas digjitalizimit të hyrje – daljeve, Qendra Klinike Universitare e Kosovës për një ditë po fiton nga parkingu deri në dymijë euro.

Qytetarët që kanë nevojë të hyjnë brenda këtij institucioni, po duhet të paguajnë 1 euro për parking, të cilin çmim e vlerësojnë të lartë, raporton KTV.

Ata thonë se përveç se u duhet të paguajnë për barnat e materiale të ndryshme që u duhen për trajtim në QKUK, pagesa për parking i ka ngarkuar edhe më shumë.

Përderisa qytetarët ankohen për çmimin, kështu nuk mendojnë në QKUK.

Në një përgjigje me shkrim ata kanë thanë për KTV- në, se ky çmim nuk është aspak i lartë.

“Masat e ndërmarra nga ana e menaxhmentit të SHSKUK-së, kanë rezultuar me lehtësim të qasjes për pacientë dhe urgjencë, si dhe rritje të dukshme të inkasimit nga hyrje-daljet”, thuhet në këtë përgjigje.

Më 2017, ka pasur gjithsej 176 mijë euro të hyra, e më 2018 të hyrat kanë qenë 290 mijë euro.

Sipas rregullores për çmimet e parkingut, qytetarët duhet të paguajnë 50 centë për qëndrim 30 minuta, për 1 orë pagesa është 1 euro, kurse pas kësaj çdo orë ekstra llogaritet plus 50 centë.

Kurse, kështu duket tiketa, e cila merret në hyrje të QKUK- së.

Me gjithë pagesën për parking, aty thuhet se nuk merret përgjegjësi për dëmtim apo vjedhje të veturës.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


QKUK-ja fiton çdo ditë nga 2 mijë euro nga pagesat e parkingut, ankohen qytetarët

QKUK-ja fiton çdo ditë nga 2 mijë euro nga pagesat e parkingut, ankohen qytetarët

Thaçi ngushëllon familjarët e viktimave të aksidentit tragjik në Shkup

Thaçi ngushëllon familjarët e viktimave të aksidentit tragjik në Shkup

Ish-ministri i LDK’së: Taksa, vendim legjitim – Kosova s’do ta humbë përkrahjen amerikane

Ish-ministri i LDK’së: Taksa, vendim legjitim – Kosova s’do ta humbë përkrahjen amerikane

Prokuroria kërkon t’i bëhet analiza e gjakut dhe urinës, vozitësit të autobusit të aksidentit tragjik

Prokuroria kërkon t’i bëhet analiza e gjakut dhe urinës, vozitësit të autobusit të aksidentit tragjik

Thaçi: Nëse nuk hiqet taksa për Kosovën do të ketë masa

Thaçi: Nëse nuk hiqet taksa për Kosovën do të ketë masa

Veseli: I pikëlluar nga aksidenti në Shkup, ngushëllime familjeve të viktimave

Veseli: I pikëlluar nga aksidenti në Shkup, ngushëllime familjeve të viktimave

Pacolli: Serbia s’mund të na prishë kurrë me Amerikën

Pacolli: Serbia s’mund të na prishë kurrë me Amerikën

10 të vdekur nga aksidenti tragjik në rrugën Shkup-Tetovë

10 të vdekur nga aksidenti tragjik në rrugën Shkup-Tetovë

SHBA akuzon ish-zyrtaren e Forcave Ajrore se ka spiunuar për Iranin

SHBA akuzon ish-zyrtaren e Forcave Ajrore se ka spiunuar për Iranin

Korporata Energjetike e Kosovës dhe Komuna e Obiliqit këtë vit do të fillojnë projektet me të mëdha në fushën mjedisit

Korporata Energjetike e Kosovës dhe Komuna e Obiliqit këtë vit do të fillojnë projektet me të mëdha në fushën mjedisit

Arifi: Taksa nuk pezullohet

Arifi: Taksa nuk pezullohet

Tre viktima në aksidentin e autobusit në autostradën Shkup-Tetovë

Tre viktima në aksidentin e autobusit në autostradën Shkup-Tetovë

Molliqaj: Kurti e quante Mustafën ‘argat të Serbisë’, tash po bashkëpunojnë

Molliqaj: Kurti e quante Mustafën ‘argat të Serbisë’, tash po bashkëpunojnë

Punësimet e familjarëve nxisin reagime në opinion

Punësimet e familjarëve nxisin reagime në opinion

Formohet Ushtria Ekonomike e Kosovës me betim kundër produkteve serbe

Formohet Ushtria Ekonomike e Kosovës me betim kundër produkteve serbe

Gjilan, 30 ditë paraburgim për personin që vodhi një veturë

Gjilan, 30 ditë paraburgim për personin që vodhi një veturë