Qeveria themelon Këshillin Organizativ për shënimin e Epopesë së UÇK-së

19.02.2020 16:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Qeveria themelon Këshillin Organizativ për shënimin e Epopesë së UÇK-së

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për themelimin e Këshillit Organizativ për shënimin e Epopesë së UÇK-së, raporton Gazeta Express.

Kryeministri Kurti propozoi në krye të këtij këshilli, zëvendëskryeministrin Haki Abazi.

“Propozoj që të themelohet Këshilli Organizativ për shënimin e Epopesë UÇK-së në datat 5,6,7 mars. Këshilli do të përbëhet nga zëvendëskryeministri i dytë, Haki Abazi. Nga Ministri i Mbrojtjes Anton Quni me përfaqësues nga zyra e Kryeministrit, komuna e Skenderajt, MPB-ja. Gjithashtu, edhe një përfaqësim nga familja Jashari, si dhe zyra e presidentit nga Kuvendi, OVL-UÇK, asociacioni dhe përfaqësues të OJQ”, tha ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Edhe 20 raste me koronavirus, bilanci i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 165

Edhe 20 raste me koronavirus, bilanci i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 165

Gjermania pritet të miratojë një tjetër paketë stimuluese për ekonominë

Gjermania pritet të miratojë një tjetër paketë stimuluese për ekonominë

Epidemiologu Dedushaj: Nga fundi i prillit do të bijnë rastet me koronavirus

Epidemiologu Dedushaj: Nga fundi i prillit do të bijnë rastet me koronavirus

Kurti telefonon për ngushëllime familjarët e dy të vdekurve nga Covid-19

Kurti telefonon për ngushëllime familjarët e dy të vdekurve nga Covid-19

ASHAK: Qytetarët po torturohen në kohë pandemie nga partitë politike, të ndalet retorika nxitëse

ASHAK: Qytetarët po torturohen në kohë pandemie nga partitë politike, të ndalet retorika nxitëse

Sherifi: Kurti sa ka qenë në opozitë paska dashur “konflikte e gjakderdhje – ndarjen e Kosovës”

Sherifi: Kurti sa ka qenë në opozitë paska dashur “konflikte e gjakderdhje – ndarjen e Kosovës”

Merkel: Kriza korona „Sprova më e madhe në historinë e BE”

Merkel: Kriza korona „Sprova më e madhe në historinë e BE”

Të rejat nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Itali – 636 të vdekur, ka rënie të rasteve në intensivë

Të rejat nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Itali – 636 të vdekur, ka rënie të rasteve në intensivë

Lutfi Haziri apelon për vetëpërmbajtje: Janë dy javët vendimtare kundër Covid-19

Lutfi Haziri apelon për vetëpërmbajtje: Janë dy javët vendimtare kundër Covid-19

Cilat janë shenjat klinike të koronavirusit dhe çfarë duhet të bëni

Cilat janë shenjat klinike të koronavirusit dhe çfarë duhet të bëni

Komuna e Vushtrrisë merr vendim që të mos lejohen më shumë se 15 qytetarë përnjëherë në market

Komuna e Vushtrrisë merr vendim që të mos lejohen më shumë se 15 qytetarë përnjëherë në market

Arrin në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoni të Veriut

Arrin në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoni të Veriut

OAK: Buxheti i ndarë për bizneset nuk është i mjaftueshëm

OAK: Buxheti i ndarë për bizneset nuk është i mjaftueshëm

Nga heqja e taksës, 1.6 milionë euro mallra serbe kanë hyrë në Kosovë

Nga heqja e taksës, 1.6 milionë euro mallra serbe kanë hyrë në Kosovë

Kufizimi i levizjës në sheshet kryesore të Prishtinës

Kufizimi i levizjës në sheshet kryesore të Prishtinës

Vuçiq: Tetë shqiptarë me koronavirus i transferuam nga Novi Pazari në Beograd

Vuçiq: Tetë shqiptarë me koronavirus i transferuam nga Novi Pazari në Beograd