Qeveria emëroi bordin e përkohshëm të drejtorëve të Telekomit

24.07.2020 22:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Qeveria emëroi bordin e përkohshëm të drejtorëve të Telekomit

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen korresponduese, në të cilën ka shqyrtuar dhe ka miratuar vendimin për emërimin e bordit të përkohshëm të drejtorëve të ndërmarrjes publike “Telekomi i Kosovës Sh. A”.

Sipas njoftimit të Qeverisë, ky bord do të përbëhet nga Mehmet Berisha, kryesues, Kushtrim Krasniqi, anëtar, Teki Shala, anëtar, Blerim Shehu, anëtar.

“Emërimi i këtij bordi është bërë në përputhje me legjislacionin në fuqi për ndërmarrjet publike dhe pas dorëheqjes së bordit të përkohshëm të kësaj ndërmarrjeje. Ky bord i përkohshëm do të shërbejë në cilësi të Bordit të drejtorëve derisa të zgjedhet bordi i përhershëm”, thuhet në njoftim.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Qeveria emëroi bordin e përkohshëm të drejtorëve të Telekomit

Qeveria emëroi bordin e përkohshëm të drejtorëve të Telekomit

Zhbllokohen xhirollogaritë e Postës së Kosovës nga ATK-ja

Zhbllokohen xhirollogaritë e Postës së Kosovës nga ATK-ja

Amaneti i profesorit një javë para se të vdiste: Mos e neglizhoni Coronavirusin, është shkatërrues (Video)

Amaneti i profesorit një javë para se të vdiste: Mos e neglizhoni Coronavirusin, është shkatërrues (Video)

Përfshirja e mediave në Ligjin për Sponsorim, takohen zv/ministri Grabovci dhe kreu i OAK-ut

Përfshirja e mediave në Ligjin për Sponsorim, takohen zv/ministri Grabovci dhe kreu i OAK-ut

Osmani-Hotit: Mos u fshihni prapa Skënder Hysenit

Osmani-Hotit: Mos u fshihni prapa Skënder Hysenit

Hoti: Nuk ka pezullim të lobimi për njohje të shtetit të Kosovës

Hoti: Nuk ka pezullim të lobimi për njohje të shtetit të Kosovës

Hoti: Dialogu po zhvillohet në koordinim të plotë me SHBA’në

Hoti: Dialogu po zhvillohet në koordinim të plotë me SHBA’në

Qeveria Hoti ua heq 30 eurot pensionistëve që i morën 3 muaj radhazi me vendim të Kurtit

Qeveria Hoti ua heq 30 eurot pensionistëve që i morën 3 muaj radhazi me vendim të Kurtit

DioGuardi letër ngushëllimi për Latif Kryeziun: Ishte shqiptar i mirë dhe patriot!

DioGuardi letër ngushëllimi për Latif Kryeziun: Ishte shqiptar i mirë dhe patriot!

PDK dhe VV kërkojnë dialog për njohje, Hoti thotë se kanë platformë Kushtetutën

PDK dhe VV kërkojnë dialog për njohje, Hoti thotë se kanë platformë Kushtetutën

6 të vdekur dhe 129 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

6 të vdekur dhe 129 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

​Gastronomët të hënën ia dorëzojnë çelësin Qeverisë

​Gastronomët të hënën ia dorëzojnë çelësin Qeverisë

Pritet zhbllokimi i llogarive bankare të Postës së Kosovës

Pritet zhbllokimi i llogarive bankare të Postës së Kosovës

​RussiaToday është medie e ndyrë, ‘Apple’ ta pranojë Kosovën në hartë

​RussiaToday është medie e ndyrë, ‘Apple’ ta pranojë Kosovën në hartë

​Gashi: Kryeministri aktual e ka zgjedhur rrugën e partneritetit

​Gashi: Kryeministri aktual e ka zgjedhur rrugën e partneritetit

Selimi: Kryeministër, na turpërove në Bruksel

Selimi: Kryeministër, na turpërove në Bruksel