Që prej 9 marsit Italia shënon numrin më të ulët të të vdekurve

18.05.2020 22:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Që prej 9 marsit Italia shënon numrin më të ulët të të vdekurve

Në 24 orët e fundit në Italia kanë ndërruar jetë 99 persona.

Ky është numri më i ulët i humbjes së jetëve që prej nisjes së izolimit kombëtar më 9 mars, ka njoftuar Agjencia për Mbrojtjen Civile, shkruan CNN.

Së paku 32 mijë e shtatë persona kanë ndërruar jetë në Itali si pasojë e koronavrusit. Janë 66 mijë e 553 raste aktive gjithandej vendit ndërsa nga e diela janë regjistruar një mijë e 798 raste të të infektuarve.

Baret, restorantet, dyqanet me pakicë, frizerët dhe muzetë janë hapur këtë të hënë në shumicën prej rajoneve pas afër dhjetë javësh të izolimit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Që prej 9 marsit Italia shënon numrin më të ulët të të vdekurve

Që prej 9 marsit Italia shënon numrin më të ulët të të vdekurve

Disa serbë që u larguan kanë parashtrua kërkesë për tu rikthyer si pjesëtar të Ushtrisë së Kosovës

Disa serbë që u larguan kanë parashtrua kërkesë për tu rikthyer si pjesëtar të Ushtrisë së Kosovës

Sipas dermatologëve: Përbërësit që nuk duhet të vendosni kurrë në maskat tuaja për lëkurën në kushte shtëpie

Sipas dermatologëve: Përbërësit që nuk duhet të vendosni kurrë në maskat tuaja për lëkurën në kushte shtëpie

Pa ujë Matiçani, Taukbahçja dhe Kolovica në kryeqytet

Pa ujë Matiçani, Taukbahçja dhe Kolovica në kryeqytet

Edi Rama flet në “Pressing”: Pse u shemb teatri në kohën e pandemisë?

Edi Rama flet në “Pressing”: Pse u shemb teatri në kohën e pandemisë?

AMF në fshatin Breznicë të Komunës së Obiliqit

AMF në fshatin Breznicë të Komunës së Obiliqit

Shefqet Krasniqi: Mesazh i Zotit për njerëzimin koronavirusi

Shefqet Krasniqi: Mesazh i Zotit për njerëzimin koronavirusi

Në Malishevë fëmija nëntë muajsh e mposht koronavirusin

Në Malishevë fëmija nëntë muajsh e mposht koronavirusin

Protestohet për shembjen e Teatrit Kombëtar

Protestohet për shembjen e Teatrit Kombëtar

10 ditë pa të infektuar në Klinë

10 ditë pa të infektuar në Klinë

Kryetari Ahmeti: Koronavirus në Prishtinë, në fazën e relaksimit jemi, por fokusi të jetë pajisja me maska e dorëza

Kryetari Ahmeti: Koronavirus në Prishtinë, në fazën e relaksimit jemi, por fokusi të jetë pajisja me maska e dorëza

“Shembja e teatrit, vazhdim i krimeve të komunizmit”

“Shembja e teatrit, vazhdim i krimeve të komunizmit”

Haxhiu: Të marrin mbrojtje viktimat e dhunës në familje

Haxhiu: Të marrin mbrojtje viktimat e dhunës në familje

Do të futet në izolim të plotë gjatë Bajramit, Turqia

Do të futet në izolim të plotë gjatë Bajramit, Turqia

Tri raste të reja me COVID-19, ndërsa 18 tëshëruar janë në Kosovë

Tri raste të reja me COVID-19, ndërsa 18 tëshëruar janë në Kosovë

Kryeministri para studentëve të Harvardit: Angazhohem për një aleancë trans-atlantike, ideja se duhet zgjedhur mes BE-së dhe SHBA-së është dilemë false

Kryeministri para studentëve të Harvardit: Angazhohem për një aleancë trans-atlantike, ideja se duhet zgjedhur mes BE-së dhe SHBA-së është dilemë false