Qe çka i kërkojnë Behgjet Pacollit live në Rrokum Roll (video)

30.03.2017 23:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Presidenti i AKR’s i ftuem ne News Show – Rrokum Roll pati rastin me bashkebisedue me shikues te Televizionit Rrokum, te cilet u inkuadruen live ne emision.

Ne drejtim te Pacollit pati pyetje te shumta per tema te ndryshme, ku spikaten brengat e qytetareve lidhun me punesimin, shkruen Rrokum.TV.

Play

Presidenti i AKR ne pergjigjet e tij theksoi se AKR asht e gatshme per zgjedhje, te cilat duhen me u mbajte sa ma frik. Ai shprehu bindjen se partia e tij ka me i marre pergjegjesite ne nivel qendror dhe neper komuna.

Pacolli u ndal te Komuna e Gjakoves, per te cilen tha se e ka obligim me i permbushe premtimet qe i ka ba ne zgjedhjet e kalueme, por qe qysh tha ai disa kane mbete pezull per shkak te rrethanave qe u krijuen mandej gjate mandatit te ish kandidates se AKR, Mimoza Kusari.

Ai ju premtoi shikuesve edhe angazhimin e tij ne rregullimin e te drejtave te punetoreve te fabrikave neper disa komuna.

Per ma shume mundeni me e ndjeke emisionin e plote te Rrokum Roll me Fidan Jupollin./ Rrokum.TV

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Haziri: Po e ndërtojmë koalicionin në mirëbesim në mënyrë që në qeverinë LVV-LDK mos të ketë ‘bomba të kurdisura’

​Haziri: Po e ndërtojmë koalicionin në mirëbesim në mënyrë që në qeverinë LVV-LDK mos të ketë ‘bomba të kurdisura’

Kusari-Lila: Nuk besoj se ka parti në Kosovë që dëshiron zgjedhje të reja parlamentare

Kusari-Lila: Nuk besoj se ka parti në Kosovë që dëshiron zgjedhje të reja parlamentare

Palmeri thotë se njohja reciproke Kosovë-Serbi do t’i zgjidhte mosmarrëveshjet mes dy vendeve

Palmeri thotë se njohja reciproke Kosovë-Serbi do t’i zgjidhte mosmarrëveshjet mes dy vendeve

Adrian Çollaku: Negociatat LVV-LDK, pazar politik – fiton ai që reziston më shumë

Adrian Çollaku: Negociatat LVV-LDK, pazar politik – fiton ai që reziston më shumë

Veseli: Në opozitë do të jemi zëri i qytetarëve

Veseli: Në opozitë do të jemi zëri i qytetarëve

Samiti i NATO-s: Trump e quan dyfytyrësh Trudeau-n

Samiti i NATO-s: Trump e quan dyfytyrësh Trudeau-n

Heldt i drejtohet VV-së e LDK-së: Mblidheni parlamentin, qeveria të formohet sa më shpejt

Heldt i drejtohet VV-së e LDK-së: Mblidheni parlamentin, qeveria të formohet sa më shpejt

Memli Krasniqi: VV e LDK të interesuara vetëm për kolltuqe, i harruan shpejt premtimet e programin

Memli Krasniqi: VV e LDK të interesuara vetëm për kolltuqe, i harruan shpejt premtimet e programin

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut

Pacolli: Ndihëm krenar më atë që Kosova po bën për Shqipërinë

Pacolli: Ndihëm krenar më atë që Kosova po bën për Shqipërinë

Si u përgatitën nxënësit për testin PISA?

Si u përgatitën nxënësit për testin PISA?

Shkup: Rezultati i dobët në PISA, pasqyrim real i cilësisë së arsimit

Shkup: Rezultati i dobët në PISA, pasqyrim real i cilësisë së arsimit

Ministria e Drejtësisë me databazë për rastet e dhunës në familje

Ministria e Drejtësisë me databazë për rastet e dhunës në familje

Thaçi: NATO në Kosovë po bënë punë të shkëlqyer, po punojmë që shumë shpejt të bëhemi pjesë e saj

Thaçi: NATO në Kosovë po bënë punë të shkëlqyer, po punojmë që shumë shpejt të bëhemi pjesë e saj

Vuçiq-Putinit: S`jam optimist për zgjidhje kompromisi me Kosovën

Vuçiq-Putinit: S`jam optimist për zgjidhje kompromisi me Kosovën

ASHAK: Rezultati në PISA na bën të skuqemi të gjithë

ASHAK: Rezultati në PISA na bën të skuqemi të gjithë