Pyetja prekëse e thënë nga një vogëlushe në drejtim të policisë gjatë protestave në SHBA

04.06.2020 20:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pyetja prekëse e thënë nga një vogëlushe në drejtim të policisë gjatë protestave në SHBA

Roli i policisë në të gjithë botën është që të jetë në mbrojtje të qytetarëve. Mirëpo ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në SHBA kanë bërë që qytetarët, kryesisht fëmijët, t’i shikojnë forcat mbrojtëse si dhunues. “Mos do të na qëllosh”, iu drejtua një vogëlushe një polici në Teksas, i cili ndodhej aty për  protestat që po zhvillohen për George Floyd.

Polici për të qetësuar vajzën i dhuron një përqafim të ngrohtë, duke i thënë: “Ne jemi këtu për t’ju mbrojtur juve. Nuk jemi këtu për t’ju lënduar. Ju keni të drejtë të protestoni dhe të bëni gjithçka që dëshironi”. Kujtojmë që sot është dita e nëntë që në SHBA po zhvillohen protesta për vrasjen e George Floyd. Për vdekjen e 46-vjeçarit janë arrestuar katër policë, të cilët akuzohen për vrasje.SimeonB @iamsimeonb

During the protest in Houston yesterday one of the police officers noticed my daughter crying. She asked him “Are you gonna shoot us” he got down on one knee wrapped his arm around her and responded:

Embedded video

12.9KTwitter Ads info and privacy4,176 people are talking about this

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjilani pret rezultatet e Covid-19 për 72 persona

Gjilani pret rezultatet e Covid-19 për 72 persona

Rukiqi: Qeveria t`i kompensojë bizneset për dëmet që u janë shkaktuar

Rukiqi: Qeveria t`i kompensojë bizneset për dëmet që u janë shkaktuar

​Ahmeti: Të hënën fillojmë me testimet serologjike për COVID

​Ahmeti: Të hënën fillojmë me testimet serologjike për COVID

Hoti: vetmja zgjidhje është njohja reciproke në mes Kosovës e Serbisë

Hoti: vetmja zgjidhje është njohja reciproke në mes Kosovës e Serbisë

​Qytetarët sërish në Hagë në mbështetje të Thaçit (Foto)

​Qytetarët sërish në Hagë në mbështetje të Thaçit (Foto)

​Vetëvendosje: Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut rekord mandatesh parlamentare

​Vetëvendosje: Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut rekord mandatesh parlamentare

Moti për dy ditët e ardhshme

Moti për dy ditët e ardhshme

KFOR-i mbështet ekipin junior vendor të basketbollit

KFOR-i mbështet ekipin junior vendor të basketbollit

Nis takimi Hoti-Vuçiq

Nis takimi Hoti-Vuçiq

Maska e detyrueshme në ambientet e mbyllura publike në Francë

Maska e detyrueshme në ambientet e mbyllura publike në Francë

​Covid-19, masa kufizuese të riforcuara në Gjermani

​Covid-19, masa kufizuese të riforcuara në Gjermani

​Borrell para fillimit të dialogut Kosovë-Serbi: BE ka marrë në dorë timonin

​Borrell para fillimit të dialogut Kosovë-Serbi: BE ka marrë në dorë timonin

​Përurohet Qendra “Libart” dhe “Biblioteka Qarkulluese”

​Përurohet Qendra “Libart” dhe “Biblioteka Qarkulluese”

Kamerolli: Motiv të luftojmë për 12-shen më të mirë të Kosovës

Kamerolli: Motiv të luftojmë për 12-shen më të mirë të Kosovës

Pesë skuadra konfirmojnë pjesëmarrjen në kupa evropiane

Pesë skuadra konfirmojnë pjesëmarrjen në kupa evropiane

​Hoti: Presim të punojmë me Qeverinë e re të Maqedonisë, duke nisur nga një mbledhje e përbashkët

​Hoti: Presim të punojmë me Qeverinë e re të Maqedonisë, duke nisur nga një mbledhje e përbashkët