Putin: Sulmet e reja në Siri çojnë në kaos ndërkombëtar

15.04.2018 18:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Putin: Sulmet e reja në Siri çojnë në kaos ndërkombëtar

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se sulmet e reja eventuale në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare.

Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi Kremlini.

Siç thuhet, Putini dhe Rouhani kanë shkëmbyer qëndrimet rreth situatës pas sulmit të fundit me raketa në Siri nga ana e SHBA-së dhe aleatëve të saj.

Të dy liderët u pajtuan se një veprim i tillë nga SHBA-ja, Franca e Britania e Madhe do të ndikojë negativisht në shanset për një zgjidhje politike në Siri, thuhet në kumtesën e Kremlinit.

“Vladimir Putin theksoi se nëse vazhdohet me këto veprime që shkelin Kartën e Kombeve të Bashkuara, atëherë kjo në mënyrë të paevitueshme do të shkaktojë kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare”, njoftoi Kremlini.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Filmat kosovarë dëshmojnë për vlerat dhe talentin që kanë artistët nga Kosova

Filmat kosovarë dëshmojnë për vlerat dhe talentin që kanë artistët nga Kosova

SBASHK-u paralajmëron greva në tërë sistemin arsimor

SBASHK-u paralajmëron greva në tërë sistemin arsimor

Ramiz Kelmendi del nesër para gjykatës

Ramiz Kelmendi del nesër para gjykatës

Mustafa pas mbledhjes së LDK’së: Nuk i Besojmë as Presidentit as PDK’së për dialogun

Mustafa pas mbledhjes së LDK’së: Nuk i Besojmë as Presidentit as PDK’së për dialogun

GIZ do të vazhdoj ta mbështesë ATK edhe gjatë vitit 2018

GIZ do të vazhdoj ta mbështesë ATK edhe gjatë vitit 2018

Nga ndërtimi i autostradave në rritje të skemave sociale

Nga ndërtimi i autostradave në rritje të skemave sociale

Takimi i Palmer me partitë, LDK dhe VV nuk ndryshuan mendje për dialogun

Takimi i Palmer me partitë, LDK dhe VV nuk ndryshuan mendje për dialogun

Thaçi e Vuçiq “takohen” edhe në Stamboll

Thaçi e Vuçiq “takohen” edhe në Stamboll

Qeveria thotë se burimet alternative nuk sigurojnë energji të mjaftueshme

Qeveria thotë se burimet alternative nuk sigurojnë energji të mjaftueshme

Tomë Gashi për rastin e Sylejman Selimit: Trupi gjykues mori vendim pa prova, ishin në lidhje dashurie

Tomë Gashi për rastin e Sylejman Selimit: Trupi gjykues mori vendim pa prova, ishin në lidhje dashurie

Komandanti i FSK-së priti në vizitë shefin e Mbrojtjes të Gjermanisë

Komandanti i FSK-së priti në vizitë shefin e Mbrojtjes të Gjermanisë

Vazhdojnë ‘maratonat’ e gjykimeve ndaj ish- drejtorit të arsimit në Prizren Nexhat Çoçaj

Vazhdojnë ‘maratonat’ e gjykimeve ndaj ish- drejtorit të arsimit në Prizren Nexhat Çoçaj

E frikshme: Trupat e kosovarëve të vdekur qëndrojnë në morgun e QKUK’së deri në një vit (Video)

E frikshme: Trupat e kosovarëve të vdekur qëndrojnë në morgun e QKUK’së deri në një vit (Video)

Vuçiqi po e promovon dialogun e po përfiton nga mungesa e konsensusit tonë, thotë Veseli

Vuçiqi po e promovon dialogun e po përfiton nga mungesa e konsensusit tonë, thotë Veseli

“Greku i vrarë ishte pjesë e policisë sekrete, Greqia disponon kartën e Kostandinos Kacifas”

“Greku i vrarë ishte pjesë e policisë sekrete, Greqia disponon kartën e Kostandinos Kacifas”

Qeveria rrit shpenzimet kapitale prej 6 për qind me pagesa për vendimet gjyqësore

Qeveria rrit shpenzimet kapitale prej 6 për qind me pagesa për vendimet gjyqësore