Punime në rrjet, KEDS paralajmëron qytetarët për ndërprerje të energjisë elektrike

22.10.2019 16:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Punime në rrjet, KEDS paralajmëron qytetarët për ndërprerje të energjisë elektrike

KEDS ka paralajmëruar qytetarët se në disa vende të Kosovës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në rrjet.

Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Prishtinë

1.

Në TS 35/10kV Batllava do të ndërprehet:

Dalja 10kV Orllan (kodi:14015002) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Gibovci, Shkolla e Vjetër, Xhamia e Vjetër, Kalatica, Braina, Berveniku, Bllata, Metergovci1 dhe 2, Orllani, Vikendicat,Te Zahir Pajaziti

Arsyeja: Pastrimi i trasesë, shtërgimi i përçuesve, ndërrimi i isolatorëve të dëmtuar, përforcimi dhe ndërrimi i shtyllave të demtuara.

2.

Në TS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet:

Dalja 10kV Llazareva (kodi:15019005) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Llazarevë, Raskovë, Bakshi, Milloshevë, Babimoc dhe Gracë.

Arsyeja: Ndërimi i izolatorëve dhe shtërengimi i përçuesve.

3.

Në NS 110/10kV Prishtina 7 do të ndërprehet:

Dalja 10kV J15 Viva Fresh (kodi 19000028) nga ora 10:00 deri në ora 14:00.

Vendet: Viva Fresh.

Arsyeja: Dislokimi I kabllove nëntokësore.

4.

Në NS 110/10kV Prishtina 7 do të ndërprehet:

Dalja 10kV j29 Rezonanca (kodi 19000029) nga ora 10:00 deri në ora 14:00.

Vendet: Një pjesë e lagjes Veterrnik dhe Rezonanca.

Arsyeja: Dislokimi i kabllove nentokësore.

5.

Në NS 35/10kV Fushë- Kosova do të ndërprehet:

Dalja 10kV Miradi Epërme (kodi 15018019) nga ora 10:00 deri në ora 11:00.

Vendet: Miradi e Epërme.

Arsyeja: Testimi i mbrojtjes rele.

Ferizaj

1.

Në TS 110/35/10kV Lipjani do të ndërprehet:

Dalja 10kV Kraishta (kodi:41000002) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Rufci I Ri, Rufci i Vjetër, Hallaqi i Vogël, Hallaqi i Madh, Ribar i Vogël, Ribar i Madh, Zllakuqan, Kraishtë, Bujan, Bregu i Zi, Godanci i Epërm, Varigoci dhe Kraishta.

Arsyeja: Pastrimi i trasesë, ndërrimi i izolatorëve dhe shtrëngimi i përҫuesve.

Gjilani

1.

Në TS 110/10kV Kamenica do të ndërprehet:

Dalja 10kV Strezovci (kodi:62000005) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Kamenicë (T.S.P.Bazeni, Lagja Çamëria, Ujësjellësi, Kollarët, Malësia), Moqari i Ulët, Reçan, Hajnoc, Meshinë, Bugjenicë, Strezoc, Kosovicë, Carevc, Bushincë, Tirincë, Krilevë, Leshtar, Bolec, Vaganesh, Kremenatë dhe Rahovicë.

Arsyeja: Pastrimi trasesë dhe ndërrimi i shtyllave.

Mitrovica

1.

Në TS 110/10kV Vushtrria 2 do të ndërprehet:

Dalja 10kV Maxhunaj (kodi:73000011) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Dumnicë, Samadrexhë, Ceceli, Sllakovc, Ropicë, Vilanc dhe një pjesë e fshatit Maxhunaj.

Arsyeja: Pastrim i trasesë, ndërrim I izolatorëve dhe shtrëngimi i përҫuesve.

Peja

1.

Në TS 110/10kV Deçani do të ndërprehet:

Dalja 10kV Baran-Prapaqan (kodi:53000002) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Berani, Prapaqani, Berliqi, Krushevci i ri, Rashiqi, Gjocajt, Turjaka e ulet, Vranoci i madh, Vranoci i vogel, Barani i ulet, Qallapeku, Kusoriqi, Llugagjit, Buqani .

Arsyeja: Pastrimi trasesë, ndërrimi shtyllave dhe i izolatorëve.

2.

Në NS 110/10kV Deçani do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Isniqi (Kodi: 53000008) prej orës 08:00 – 08:20 dhe nga 10:00 – 10:20

Vendet: Isniq (Ahmetgjekajt, Tishukajt, Mehmetajt, Mulajt, Kukleci, Osadautajt. Tahirsylajt, Rexhametajt dhe Osmanajt).

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrim i ndërprerësit të tensionit të ulët në TS 10/0.4 kV Tahirsylaj dhe TS 10/0.4 kV Tishukaj (ndërprerësit janë të dëmtuar dhe njëri është pa matje).

Prizren

1.

Në TS 35/10kV Sharr-Dragash do të ndërprehet:

Dalja 10kV Restelica (kodi:30036002) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Lubovishtë, Kukjan, Vranishtë, Restelicë, Mlikë, Glloboqicë, Krushevë, Zlipotok dhe Orqushë.

Arsyeja: Pastrimi i trasesë dhe ndërrimi i izolatorëve.

2.

Në TS 35/10kV Pirana do të ndërprehet:

Dalja 10kV Hasi 2 (kodi:30034003) prej orës 13:00 deri në ora 14:30

Vendet: Lubizhdë, Bregdrin, Luki, Romaj, Kuzhnin, Dedaj, Kabash dhe Rizam Holding.

Arsyeja: Kyçja e transformatorit Romaja 7.

Gjakova

1.

Në TS 35/10kV Malisheva do të ndërprehet:

Dalja 10kV Kijeva (kodi:82082007) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Balincë, Bubavec, Drenoc, Gollubovc, Kijevë, Llazicë, Lubizhdë, Mleqan, Plloçic, Polluzhë dhe Stapanicë.

Arsyeja: Ndërrimi i shtyllave në Plloçicë dhe Gollubovc dhe pastrimi i trasesë.

24.10.2019

Ferizaj

1.

Në TS 35/10kV Ferizaj ll do të ndërprehet:

Dalja 10kV Drejtimi I Betonit (kodi:40041002) prej orës 10:00 deri në ora 12:00

Vendet: Rr.”Prizrenit”, Saraishta, Lloshkobare, Llojza, Kosinë, Slivova, Dremjak dhe bizniset private.

Arsyeja: Ndërrimi i transformatorëve matës rrymorë.

24.10.2019

Punime në projekte investive

Prishtina

1.

Në TS 110/10(20) kV Prishtina 5 do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV TS Trudë (Kodi: 13000001002) prej orës 09:00 deri në ora 12:00 dhe prej orës 14:00 deri në ora 17:00

Vendet: Trudë.

Arsyeja e ndërprerjes: Kyçja e konsumatorëve sipas projektit investiv.

Peja

1.

Në TS 110/10kV Deçani do të ndërprehet:

Dalja 10kV Strellci (kodi:53000004) prej orës 11:00 deri në ora 16:00

Vendet: Isniq, Lebushë, Strellc i Epërm dhe Strellc i Ulët.

Arsyeja: Vendosja e transformatorit.

24.10.2019

Punime nga palët e treta

Prishtinë

1.

Në TS 110/10kV Prishtina 2 do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV Ilirida 2 (Kodi: 11000004016) prej orës 10:00 deri në ora 14:30

Vendet: Rr.Ymer Lutfi Paçarizi.

Arsyeja e ndërprerjes: Zhvendosja e rrjetit nga shtyllat e vjetra në të reja.

1.

Në TS 220/35/10kV Podujeva do të ndërprehet:

Dalja 10kV Ballovci (kodi:14000008) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: Surkishi, Lladofci, Sfeqel, Dumoshi, Shajkovci, Surdulli, Herticë, Drazhnje, Rakenicë dhe Turuqica.

Arsyeja: Energjizimi i lartë përçuesit të ri në projektin Sveqël Visoka.

Ferizaj

1.

Në TS 35/10kV Kaçaniku do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV Ish Komuniteti (Kodi: 40043003067) prej orës 10:00 deri në ora 12:30

Vendet: rr.Vëllezërit Çaka.

Arsyeja e ndërprerjes: Zhvendosja e konsumatorëve në rrjetin e ri.

Gjilan

1.

Në TS 35/10kV Rrafshina do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Binqa (Kodi: 61067008) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Mogillë, Kabash, Rafshinë, Bozovik, Shoshar, Debëlldejë dhe Binqë.

Arsyeja e ndërprerjes: Energjizimi i hidrocentralit të ri.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Edi Rama nuk gaboi me hartën, ai thjesht ka provokuar”

“Edi Rama nuk gaboi me hartën, ai thjesht ka provokuar”

Me vendim të Pacollit, biznesmeni Shkëlqim Devolli emërohet Konsull Nderi në Malin e Zi

Me vendim të Pacollit, biznesmeni Shkëlqim Devolli emërohet Konsull Nderi në Malin e Zi

Këto janë punët më të paguara në Zvicër për vitin 2019

Këto janë punët më të paguara në Zvicër për vitin 2019

Nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit mbi qeverisjen korporative të bankave

Nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit mbi qeverisjen korporative të bankave

Lutfi Haziri: Nuk ka asnjë lloj ngërçi mes LDK dhe VV, jemi drejt ndërtimit të koalicionit

Lutfi Haziri: Nuk ka asnjë lloj ngërçi mes LDK dhe VV, jemi drejt ndërtimit të koalicionit

Meta e kallëzoi penalisht, reagon Dvorani: Ilir Meta apo Presidenti i Republikës i bën akuzat?

Meta e kallëzoi penalisht, reagon Dvorani: Ilir Meta apo Presidenti i Republikës i bën akuzat?

Dialogu dhe roli i presidentit, temë e takimit të radhës Kurti – Mustafa

Dialogu dhe roli i presidentit, temë e takimit të radhës Kurti – Mustafa

Udhëheqja e OSBE nga Shqipëria/ Presidenti Tsereteli: Palët politike të bëjnë më të mirën

Udhëheqja e OSBE nga Shqipëria/ Presidenti Tsereteli: Palët politike të bëjnë më të mirën

Admirali Foggo bën thirrje për formimin e Qeverisë së re

Admirali Foggo bën thirrje për formimin e Qeverisë së re

Ujësjellësi paralajmëron konsumatorët: Pajisuni me ujëmatës

Ujësjellësi paralajmëron konsumatorët: Pajisuni me ujëmatës

Kurti po heq dorë, ideja për Bashkim Kombëtar momentalisht e paarritshme

Kurti po heq dorë, ideja për Bashkim Kombëtar momentalisht e paarritshme

Guvernatori Mehmeti: Bashkëpunimi mes bankave qendrore e bënë më të lehtë tejkalimin e sfidave

Guvernatori Mehmeti: Bashkëpunimi mes bankave qendrore e bënë më të lehtë tejkalimin e sfidave

Aktakuzë për organizim dhe pjesëmarrja në grup terrorist

Aktakuzë për organizim dhe pjesëmarrja në grup terrorist

Dita e vetëdijesimit për rrezikun e përdorimit të antibiotikëve

Dita e vetëdijesimit për rrezikun e përdorimit të antibiotikëve

“Shokohen” serbët: Blejnë çokollatat, kur i hapin u del harta e “Shqipërisë së Madhe”

“Shokohen” serbët: Blejnë çokollatat, kur i hapin u del harta e “Shqipërisë së Madhe”

Ndërrohet komanda, ky është Komandantit i ri i KFOR-it në Kosovë

Ndërrohet komanda, ky është Komandantit i ri i KFOR-it në Kosovë