Punëtori “Informimi i prindërve, fëmijët me probleme në të folur”

25.06.2017 18:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Punëtori “Informimi i prindërve, fëmijët me probleme në të folur”

Instituti Kosovar për Logopedi do të lansojë punëtorinë “Informimi i prindërve, fëmijët me probleme në të folur” në kuadër të projektit “Ditë Informuese”, projekt ky i mbështetur nga Komuna e Prishtinës.

Kjo punëtori do të mbahet me datën 29 qershor 2017 në Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Tekonologjisë duke filluar nga ora 12:00 -15:00.

Në panel për diskutim janë z. Miran Xhelili, logoped, znj. Leonora Shabani, themeluse e OJQ Down Syndrome dhe udhëheqëse e grupit mbështetës të prindërve si dhe z.Visar Sadiku, psikolog.

Sot në emisionin Radio Kosova ishin te ftuara Ardita Uka dhe Flaka Isufi, të cilat biseduan në lidhje me shkencën e logopedisë, formimin e Institutit Kosovar për Logopedi si dhe për punëtoritë dhe projektet që synojnë të zhvillohen.
Drejtoresha e Institutit Kosovar për Logopedi, znj. Ardita Uka potencioni rëndësinë e themelimit të institutit dhe fton të gjithë qytetarët, të rinjtë dhe prindërit të marrin pjesë në punëtorinë që do të mbahet ditën e e enjte, duke e parë atë si një mundësi të mirë për t’u informuar rreth problemeve dhe vështirësive në të folur.

Znj. Flaka Isufi, anëtare e Institutit Kosovar për Logopedi, tregoi për rëndësinë e shkencës së logopedisë në Kosovë dhe nevojën për logopedë në institucionet edukative dhe arsimore, bazuar edhe në hulumtimet e fundit shkencore.

Për të gjithë të intersuarit për pjesëmarrje, të kontaktojnë në:
e-mail: speechtherapyinstitute@gmail.com
ose në numrat kontaktues: +377 44 381-369 / +386 49 191 450.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Fushata e takimeve informative të edicionit të 7-të të ICT Awards nis me Tiranën dhe Prishtinën

Fushata e takimeve informative të edicionit të 7-të të ICT Awards nis me Tiranën dhe Prishtinën

Fitbit i kundërpërgjigjet Apple dhe Samsung me orën e re inteligjente

Fitbit i kundërpërgjigjet Apple dhe Samsung me orën e re inteligjente

Janë zbuluar gjenet përgjegjëse të autizmit

Janë zbuluar gjenet përgjegjëse të autizmit

Çmontimi i Galaxy S10, telefoni i vështirë për tu riparuar

Çmontimi i Galaxy S10, telefoni i vështirë për tu riparuar

Ditë qetësie në Bali: Mbyllen aeroportet, ndalon interneti dhe zbrazen rrugët për të festuar Vitin e Ri Hindu (Foto)

Ditë qetësie në Bali: Mbyllen aeroportet, ndalon interneti dhe zbrazen rrugët për të festuar Vitin e Ri Hindu (Foto)

Firefox 67 mund të ketë zgjidhjen e duhur për përdorimin e lartë të memories

Firefox 67 mund të ketë zgjidhjen e duhur për përdorimin e lartë të memories

Kur do të mund të aplikohet te pacientët e tjerë trajtimi i virusit HIV që rezultoi i suksesshëm

Kur do të mund të aplikohet te pacientët e tjerë trajtimi i virusit HIV që rezultoi i suksesshëm

Interneti celular, Shqipëria ndër vendet me koston më të ulët për GB

Interneti celular, Shqipëria ndër vendet me koston më të ulët për GB

Shoqëria e këndshme mes këlyshëve të luanit dhe tigrit (Video)

Shoqëria e këndshme mes këlyshëve të luanit dhe tigrit (Video)

Shkencëtarët janë gati të zbulojnë një pilulë për parandalimin e plakjes

Shkencëtarët janë gati të zbulojnë një pilulë për parandalimin e plakjes

Putin mëson nga Kina, kërkon krijimin e një “Firewalli të Madh” në Rusi

Putin mëson nga Kina, kërkon krijimin e një “Firewalli të Madh” në Rusi

Telefoni i ri i Oppo ka një kamër selfie 48-megapiksel të pazakontë

Telefoni i ri i Oppo ka një kamër selfie 48-megapiksel të pazakontë

Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Zyrtarizohet standardi i uebit që do ti japë fund fjalëkalimeve

Zyrtarizohet standardi i uebit që do ti japë fund fjalëkalimeve