Punëtori i morgut në Afrikën e Jugut, hapë frigoriferin dhe e kupton që e “vdekura” po merrte frymë

03.07.2018 15:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Punëtori i morgut në Afrikën e Jugut, hapë frigoriferin dhe e kupton që e “vdekura” po merrte frymë

Një grua nga Afrika e Jugut është zgjuar nga “vdekja” në dhomën e frigoriferëve të morgut, pasi që ekipet e ndihmës së shpejtë e kishin shpallur të vdekje pas një aksident trafiku.

Kompania “Distress Alert” që ofron shërbime medicinale, ka njoftuar se kjo grua pas aksident që kishte ndodhur më 24 qershor nuk kishte “shfaqur shenja jete”, dhe menjëherë ishte dërguar në morgun e Karletonvill në provincën Gauteng, transmeton Telegrafi.

Megjithatë, kur burri që ishte punësuar në morg u kthye për ta parë edhe një herë kufomën në frigorifer vërejti se ajo po merrte frymë.

Një zyrtar i paemëruar lokal,  ka deklaruar se gruaja identiteti i të cilës nuk është zbuluar, është duke u shëruar në spitalin e Johanesburgut.

Ndërkaq, policia ka njoftuar se ka filluar hetimet derisa familjarët e saj presin raportin final se çfarë në të vërtetë kishte ndodhur.

Në anën tjetër, menaxheri i kompanisë “Distress Alert”, Gerit Brednik, ka thënë se “nuk ka dëshmi për çfarëdo lëshimi” nga ana e kompanisë që ai e menaxhon. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Fotografi që tregojnë pasagjerë të bezdisshëm, pranë të cilëve nuk do të donit të uleshit asnjëherë! (Foto)

Fotografi që tregojnë pasagjerë të bezdisshëm, pranë të cilëve nuk do të donit të uleshit asnjëherë! (Foto)

Muzeu ku ajo që sheh nuk duhet besuar – vendi në të cilin sytë fusin mendjen në “kurth” (Video)

Muzeu ku ajo që sheh nuk duhet besuar – vendi në të cilin sytë fusin mendjen në “kurth” (Video)

Kosova dhe Shqipëria ngjiten për disa pozita, Belgjika dhe Franca udhëheqin ranglistën e FIFA-s

Kosova dhe Shqipëria ngjiten për disa pozita, Belgjika dhe Franca udhëheqin ranglistën e FIFA-s

Rihanna i kërkoi ndihmë kancelares gjermane

Rihanna i kërkoi ndihmë kancelares gjermane

Elvana Gjata e dëshmon edhe njëherë thjeshtësinë, shfaqet përkrah lopëve

Elvana Gjata e dëshmon edhe njëherë thjeshtësinë, shfaqet përkrah lopëve

Allegri: Cancelo mund të bëhet më i miri në botë në rolin e tij

Allegri: Cancelo mund të bëhet më i miri në botë në rolin e tij

Interi po punon për rinovimin me Icardin, por ka ende mosmarrëveshje për pagën

Interi po punon për rinovimin me Icardin, por ka ende mosmarrëveshje për pagën

Kalimtarët u hodhën në ujin e ftohtë të portit, për ta shpëtuar të moshuarin që ra në rrethana të panjohura (Video)

Kalimtarët u hodhën në ujin e ftohtë të portit, për ta shpëtuar të moshuarin që ra në rrethana të panjohura (Video)

Mourinho: E rëndësishme ta fillosh garën me fitore, jam i lumtur

Mourinho: E rëndësishme ta fillosh garën me fitore, jam i lumtur

Me Ronaldon e përjashtuar, Juventusi mposht Valencian në Mestalla

Me Ronaldon e përjashtuar, Juventusi mposht Valencian në Mestalla

Notat e lojtarëve: Valencia 0-2 Juventus, Ronaldo me vlerësimin më të ulët

Notat e lojtarëve: Valencia 0-2 Juventus, Ronaldo me vlerësimin më të ulët

Ndodh edhe kjo, erërat e forta bëjnë që uji në një ujëvarë në Angli të ngritet lart (Video)

Ndodh edhe kjo, erërat e forta bëjnë që uji në një ujëvarë në Angli të ngritet lart (Video)

Notat e lojtarëve: Real Madrid 3-0 Roma, Isco më i miri në fushë

Notat e lojtarëve: Real Madrid 3-0 Roma, Isco më i miri në fushë

Notat e lojtarëve: Young Boys 0-3 Manchester United, shkëlqen Pogba

Notat e lojtarëve: Young Boys 0-3 Manchester United, shkëlqen Pogba

Notat e lojtarëve: Manchester City 1-2 Lyon, Nabil Fekir merr vlerësim të lartë

Notat e lojtarëve: Manchester City 1-2 Lyon, Nabil Fekir merr vlerësim të lartë

Edhe pse luftoi deri në fund duke i mbrojtur, kobra i mbyt këlyshët qenit (Video)

Edhe pse luftoi deri në fund duke i mbrojtur, kobra i mbyt këlyshët qenit (Video)