Publikohen listat e nxënësve fitues për 5 komuna

13.06.2019 13:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Publikohen listat e nxënësve fitues për 5 komuna

Pas përfundimit të garës Nacionale të Kreativitetit Kulturor dhe Mendimit Kritik në nivel komunal, sot janë publikuar listat e nxënësve fitues të kësaj edhe për 5 komuna tjera.

Nga 29 komuna pjesëmarrëse, numri i fituesve vetëm për nivelin komunal përfshin mbi 2,000 fitues.

Pas garës në nivelin e shkollave komunat kanë zhvilluar garën e fazës së dytë nga e cila komuna e Prizrenit ka 92 fitues, komuna e Skënderajit 48 fitues, komuna e Fushë Kosovës 33 fitues, komuna e Shtimes 83 fitues dhe komuna e Deçanit 83 fitues. Numri i përgjithshëm i fituesve në këtë garë, për këto komuna, është 339

Gara nacionale në Kreativitetit Kulturor dhe Mendimit Kritik ka mbledhur nëpër komuna nxënës nga të gjitha shkollat të cilët kanë shprehur aftësitë e tyre individualisht apo në grupe në fushat e Artit Muzikor, Artit Pamor, në Recitim/Teatër, Hartim/Poezi, Ese Hulumtuese dhe Debat.

Për nxënësit në komunat të cilat kanë vetëm nga një shkollë nuk kanë zhvilluar garë komunale dhe rrjedhimisht për këtë nivel nuk do të shpërndahen shpërblime për garën komunale por vetëm për atë shkollor. Megjithatë, duke u bazuar në udhëzuesit për garë nxënësit fitues nga niveli shkollor janë kualifikuar direkt në nivelin republikan të garës.

Gara në Nacionale në kreativitet ka mobilizuar Drejtoritë Komunale të Arsimit, mësimdhënësit, nxënësit si dhe shumë akterë tjerë kanë punuar shumë për të zbatuar suksesshëm vendimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës si dhe Marrëveshjen e Bashkëpunimit me kryetarët e komunave.

Ditëve në vijim do të publikohen listat e fituesve për komunat tjera.

Gjeni të bashkëngjitur Listën e Fituesve të Garës Nacionale për Kreativitet Kulturor dhe Mendim Kritik në komunat e lartcekura.

Prizren
https://knkrs.rks-gov.net/assets/cms/uploads/files/Lista%20fituesve%20KKMK%20nivel%20komune%20-%20Prizren.pdf

Skenderaj
https://knkrs.rks-gov.net/assets/cms/uploads/files/Lista%20fituesve%20kkmk%20nivel%20komune%20Skenderaj.pdf

Fushë Kosovë
https://knkrs.rks-gov.net/assets/cms/uploads/files/Lista%20fituesve%20KKMK%20nivel%20komune%20Fushe%20Kosove.pdf

Shtime
https://knkrs.rks-gov.net/assets/cms/uploads/files/Lista%20fituesve%20KKMK%20nivel%20komune%20Shtime.pdf

Deçan
https://knkrs.rks-gov.net/assets/cms/uploads/files/Lista%20fituesve%20kkmk%20%2C%20nivel%20komune%20Decan.pdf

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Ministri i Jashtëm i Bosnjës, taksën nga Kosova e konsideron goditje të rëndë

Ministri i Jashtëm i Bosnjës, taksën nga Kosova e konsideron goditje të rëndë

Ambasada amerikane në Beograd kërkon ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Ambasada amerikane në Beograd kërkon ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Opozita e vendosur të mos ia krijojë kuorumin koalicionit qeverisës

Opozita e vendosur të mos ia krijojë kuorumin koalicionit qeverisës

Prej nga po furnizohet veriu me mallra?

Prej nga po furnizohet veriu me mallra?

Një vit masë edukative në burg të miturit që sulmoi romen në Ferizaj

Një vit masë edukative në burg të miturit që sulmoi romen në Ferizaj

Momenti kur rrufeja godet aeroplanin në të cilin kishte edhe kosovarë

Momenti kur rrufeja godet aeroplanin në të cilin kishte edhe kosovarë