Publikohen emrat e personave të dyshuar për vrasjen e policit të Kosovës

25.03.2015 14:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Personat të cilët u morën nga pyetje nga Policia e Kosovës lidhur me rastin e vrasjes të pjesëtarit të PK-së, Shemsi Gashit, janë Agron e Mujë Gashi, të cilët dyshohet se ishin dorasit e vrasjes së zyrtarit policor sot në orën 7 të mëngjesit.

Në kushte anonimiteti disa fqinj të policit thanë për “Klan Kosova” se ai kohë më parë kishte problem me këta kushërinj për një tokë me rreth 40 ari në lagjen e spitalit, për të cilën gjykata kishte marrë vendim 4 muaj më parë që ajo t`i rikthehej pronarit të vërtetë Shemsiut tashmë të ndjerë.

Dyshohet se polici u vra për një truall I cili u tha se kushton rreth 1 milion euro.

 

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Një person i vdekur gjendet në veri të Mitrovicës

Një person i vdekur gjendet në veri të Mitrovicës

Kroacia anulon pjesëmarrjen në Nobel

Kroacia anulon pjesëmarrjen në Nobel

Për arsye të vjedhjës së 40 mijë eurove arrestohen dy persona në Prishtinë

Për arsye të vjedhjës së 40 mijë eurove arrestohen dy persona në Prishtinë

Në mes të VV’ës dhe LDK’ës,  bisedimet për koalicion “në udhëkryq”

Në mes të VV’ës dhe LDK’ës, bisedimet për koalicion “në udhëkryq”

Të akuzuarit E.K nuk i bën përshtypje gjykimi ndaj tij, më i rëndësishëm meçi Joshua dhe Ruiz

Të akuzuarit E.K nuk i bën përshtypje gjykimi ndaj tij, më i rëndësishëm meçi Joshua dhe Ruiz

Në prezencë të Edi Ramës, Erdogan kërkon të bashkohen muslimanët në një ‘front’ kundër Perëndimit

Në prezencë të Edi Ramës, Erdogan kërkon të bashkohen muslimanët në një ‘front’ kundër Perëndimit

“Washington Post”: Mashtruan për 18 vjet në lidhje me luftën në Afganistan, zyrtarët amerikanë

“Washington Post”: Mashtruan për 18 vjet në lidhje me luftën në Afganistan, zyrtarët amerikanë

Autostradat e Kosovës me pagesë, ja kur do të fillohet me tarifa

Autostradat e Kosovës me pagesë, ja kur do të fillohet me tarifa

“Kryeministrja më e re në botë”, ajo është edhe një grua e përkushtuar ndaj familjes

“Kryeministrja më e re në botë”, ajo është edhe një grua e përkushtuar ndaj familjes

Në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, aksident i rënd lëndohen katër persona

Në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, aksident i rënd lëndohen katër persona

Për zhvillimin e prodhimit të baterive për automjete BE ndan 3.2 miliardë euro

Për zhvillimin e prodhimit të baterive për automjete BE ndan 3.2 miliardë euro

Vjosa Osmani ka udhëtuar drejt Gjermanisë, do të bisedoj edhe për koalicionin e LDK’së me Lëvizjen Vetëvendosje

Vjosa Osmani ka udhëtuar drejt Gjermanisë, do të bisedoj edhe për koalicionin e LDK’së me Lëvizjen Vetëvendosje

UKZ nënshkruan marrëveshje me EACEA për projektin milionësh QUADIC të Programit Erasmus+

UKZ nënshkruan marrëveshje me EACEA për projektin milionësh QUADIC të Programit Erasmus+

Këto janë detajet të frikshme, jasi u organizua vrasja e Oliver Ivanoviqit

Këto janë detajet të frikshme, jasi u organizua vrasja e Oliver Ivanoviqit

Kosova pret miliona euro përfitime pas shkëputjes nga blloku energjetik i Serbisë

Kosova pret miliona euro përfitime pas shkëputjes nga blloku energjetik i Serbisë

Ligji i pagave, sindikatat paralajmërojnë grevë e protesta, nëse s’marrin përgjigje nga Presidenti e Kryeministri

Ligji i pagave, sindikatat paralajmërojnë grevë e protesta, nëse s’marrin përgjigje nga Presidenti e Kryeministri