PUBG, video loja me fitimin më të lartë në botë

12.06.2019 02:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
PUBG, video loja me fitimin më të lartë në botë

PUBG Mobile jo vetëm që është loja më popullore në botë me mese 100 milionë lojtarë aktivë në muaj, po tashmë edhe ajo me rritjen më të lartë duke grumbulluar mëse 146 milionë dollarë vetëm muajin e kaluar në të ardhura sipas Financial Times.

Paratë nuk vinë vetëm nga mjetet dhe veshjet e blera por edhe nga varianti i lojës vetëm për Kinën që ka emrin Game for Peace.

Vetëm në Kinë loja ka gjeneruar 76 milionë dollarë. Titulli PUBG u bllokua në Kinë dhe si rezultat u lançuar modeli Game for Peace, një version i PUBG “patriotik” me më pak gjakderdhje.

Për shembull në variantin Kinez në vend që të vdesin të zhytur në gjak kur eliminohen nga loja, ato japin një përshëndetje.

Këto ndryshime tregojnë mësë miri vështirësi që po hasin kompanitë në Kinë kur qeveria ka sulmuar shumë tituj.

Në Shkurt autoritetet kanë ndaluar aprovimin e licencave të reja për video lojërat ndërsa titujt ekzistues duhet të rishkruhen. Të kombinuar së bashku, Game for Peace dhe PUBG kishin 146 milionë dollarë të ardhura. /GameWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve