Protestuesit largohen nga objekti i Kuvendit

11.05.2019 21:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Protestuesit largohen nga objekti i Kuvendit

Protestuesit e opozitës shqiptare që kishin filluar konfrontimin me policinë para Kuvendit, janë tërhequr nga kjo hapësirë, pas hedhjes së gazit lotsjellës nga Policia.

Opozita pas qëndrimit për më shumë se tre orë para Kryeministrisë, ku kishte hedhur koktej molotovi, marshi i prirë nga Lulzim Basha u drejtua tek Kuvendi. Me të mbërri të hyrja e Kuvendit, filloi hedhja e koktejeve të molotovit. Ndërsa policia ka filluar të hedh gaz lotsjellës ndaj protestuesve.

Nuk ka informacione për persona të lënduar, por është parë lëvizja e autoambulancave

21:23
Koktej molotovi edhe para Kuvendit të Shqipërisë
Opozita shqiptare ka filluar të hedh koktej molotovi edhe para objektit të Kuvendit të Shqipërisë.

pas qëndrimit për më shumë se tre orë para Kryeministrisë, ku edhe aty u hodh koktej molotovi, marshi i prirë nga Lulzim Basha u drejtua tek Kuvendi. Me të mbërri të hyrja e Kuvendit, filloi hedhja e koktejeve të molotovit. Ndërsa policia ka filluar të hedh gaz lotsjellës ndaj protestuesve.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Abrashi kërkon mirëkuptim nga pronarët e tokave të rrugës Prishtinë-Mitrovicë

Abrashi kërkon mirëkuptim nga pronarët e tokave të rrugës Prishtinë-Mitrovicë

Janë goditur tri këmbësore më veturë në Prishtinë

Janë goditur tri këmbësore më veturë në Prishtinë

Mërgimtarët nga kjo datë  mund të vijnë lirshum në Kosovë

Mërgimtarët nga kjo datë mund të vijnë lirshum në Kosovë

Nuk u respektua distanca sociale kritikohet Ish-ministri Vitia pas paraqitjes në tubimin e LV-së

Nuk u respektua distanca sociale kritikohet Ish-ministri Vitia pas paraqitjes në tubimin e LV-së

MASHT-i jep detaje për ndërprerjen e mësimit plotësues për klasat e 9-ta

MASHT-i jep detaje për ndërprerjen e mësimit plotësues për klasat e 9-ta

Hoti: Jemi  të detyruar t’i kthejmë masat që kanë qenë më herët. Situata është alarmante

Hoti: Jemi të detyruar t’i kthejmë masat që kanë qenë më herët. Situata është alarmante

Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitiv 58 persona më COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitiv 58 persona më COVID-19

Hoti për tubimin e VV-së: Kam frikë se u shkelën të gjitha udhëzimet e institucioneve shëndetësore

Hoti për tubimin e VV-së: Kam frikë se u shkelën të gjitha udhëzimet e institucioneve shëndetësore

Edhe 58 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, asnjë i shëruar

Edhe 58 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, asnjë i shëruar

Kurti: Presidenti është hajn, por jo edhe për shumë gjatë

Kurti: Presidenti është hajn, por jo edhe për shumë gjatë

Ministri i Shëndetësisë: “Tubimet në numra të mëdhenj mund të shndërrohen në super-ngjarje të përhapjes së COVID-19”

Ministri i Shëndetësisë: “Tubimet në numra të mëdhenj mund të shndërrohen në super-ngjarje të përhapjes së COVID-19”

Liburn Aliu: “Atyre që dojnë të e coptojnë vendin ju themi, po provo ta mbajt se këtu na ke”

Liburn Aliu: “Atyre që dojnë të e coptojnë vendin ju themi, po provo ta mbajt se këtu na ke”

Alibeaj: Kufoma politike me emrin Edi Rama e nxori kokën më në fund!

Alibeaj: Kufoma politike me emrin Edi Rama e nxori kokën më në fund!

Cakaj në Preshëvë, viziton familjen e Jonuz Musliut: Mirënjohje për kontributin e tyre historik

Cakaj në Preshëvë, viziton familjen e Jonuz Musliut: Mirënjohje për kontributin e tyre historik

Reçica: 12 qershori mbetet datë e pandashme për dëshmorët dhe brezat që dhanë jetën për liri dhe bashkim

Reçica: 12 qershori mbetet datë e pandashme për dëshmorët dhe brezat që dhanë jetën për liri dhe bashkim

Maqedonia e Veriut heq gjendjen e jashtëzakonshme

Maqedonia e Veriut heq gjendjen e jashtëzakonshme