Protestojnë tifozët e klubit kosovar, kërkojnë dorëheqjen e presidentit, intervenon policia me arrestime

06.12.2020 23:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Protestojnë tifozët e klubit kosovar, kërkojnë dorëheqjen e presidentit, intervenon policia me arrestime

Grupi i tifozëve “Forca”, të cilët mbështesin klubin futbollistik Vushtria sot kanë organizuar protestë ku edhe kanë kërkuar dorëheqjen e presidentit Bajrush Kajtazi për t’ia kthyer, siç thonë ata “klubin qytetit, përcjell KosovaPress.

Përmes një njoftimi në “Facebook”, ky grup i tifozëve gjithashtu ka bërë të ditur se në protestën e dytë ka ndërhyrë policia dhe me këtë rasta ka pasur edhe disa arrestime.

Klubi futbollistik Vushtria garon në Ligën e Parë të Kosovës dhe momentalisht renditen në vendin e fundit në tabelë me 11 pikë pas 14 ndeshjeve.

Njoftimi i plotë i tifo-grupit “FORCA” në “Facebook””

TË NDERUAR QYTETARË TË VUSHTRRISË

Fillimisht iu falënderojmë nga zemra që keni gjetë kohë të përgjigjeni ftesës sonë në një numër kaq të lartë, ku si pasojë erdhi te intervenimi i policisë (me direktiva nga lartë) duke na kërkuar që të shpërndahemi sepse gjoja jemi duke i thyer rregullat e masave antiCovid-19,

Gjatë shpërndarjes padrejtësisht pati edhe arrestime, ne jemi të bindur që krejt kjo është fushatë e orkestruar nga lartë me qëllim për të na frikësuar, por ne për asnjë çmim nuk do të zmbrapsemi, do të vazhdojmë me protesta, në qoftë se kërkesat tona nuk do të merren në konsideratë atëherë si alternativë e fundit do të jetë bllokimi i stadiumit nga ana jonë dhe nuk do të këtë asnjê aktivitet brenda stadiumit!

Prandaj kërkojmë që përgjegjësi Bajrush Kajtazi të largohet pa asnjë kusht, kërkojmë nga kryetari i komunës që sa ma shpejtë të marrë masa që klubi t’i kthehet qytetit!

SKA MU NAL

SKA MU DORËZU

KLUBI ËSHTË I QYTETIT

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Protestojnë tifozët e klubit kosovar, kërkojnë dorëheqjen e presidentit, intervenon policia me arrestime

Protestojnë tifozët e klubit kosovar, kërkojnë dorëheqjen e presidentit, intervenon policia me arrestime

​Mesazhi I Munishit pas humbjes nga Drita: Lufta vazhdon

​Mesazhi I Munishit pas humbjes nga Drita: Lufta vazhdon

​Prokuroria zbulon detaje të reja, Maradonas nuk iu dha asnjë ilaq

​Prokuroria zbulon detaje të reja, Maradonas nuk iu dha asnjë ilaq

Fotoja virale shfaq dhjetëra iPad të përdorura nga pacientët para se të vdesin nga koronavirusi

Fotoja virale shfaq dhjetëra iPad të përdorura nga pacientët para se të vdesin nga koronavirusi

Bashkimi i Neymar me Messin në PSG, flet Leonardo

Bashkimi i Neymar me Messin në PSG, flet Leonardo

Dyshohet se rrahu për vdekje burrin e saj, arrestohet boksierja

Dyshohet se rrahu për vdekje burrin e saj, arrestohet boksierja

Dua Lipa shpallet “Artistja më e mirë ndërkombëtare” në NRJ Music Awards 2020

Dua Lipa shpallet “Artistja më e mirë ndërkombëtare” në NRJ Music Awards 2020

Interi fiton dhe i bën presion direkt Milanit

Interi fiton dhe i bën presion direkt Milanit

Mbyllet me gjashtë gola derbi i madh gjerman, Bayern – Leipzig

Mbyllet me gjashtë gola derbi i madh gjerman, Bayern – Leipzig

Cadiz – Barcelona, formacionet zyrtare

Cadiz – Barcelona, formacionet zyrtare

Dua Lipa interpreton ‘live’ disa prej hiteve të saj, mahnit me vokalin

Dua Lipa interpreton ‘live’ disa prej hiteve të saj, mahnit me vokalin

2Ton xhiron klipin e ri

2Ton xhiron klipin e ri

Del Piero, De Rosi, Pazzini, Abate, Matri e disa të tjerë licensohen për trajnerë

Del Piero, De Rosi, Pazzini, Abate, Matri e disa të tjerë licensohen për trajnerë

A do të jap dorëheqje? Flet Zinedine Zidane pas humbjes nga Shakhtari

A do të jap dorëheqje? Flet Zinedine Zidane pas humbjes nga Shakhtari

​Shakhtari e mposht me lehtësi Realin, komplikohet situata në Grupin B

​Shakhtari e mposht me lehtësi Realin, komplikohet situata në Grupin B

​Testoni veten sa jeni të vëmendshëm: Gjeni pesë objekte të fshehura

​Testoni veten sa jeni të vëmendshëm: Gjeni pesë objekte të fshehura