Prokuroria ngriti 63 aktakuza për 24 orë

16.09.2019 14:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Prokuroria ngriti 63 aktakuza për 24 orë

Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit prokuroritë themelore kanë ngritur 63 aktakuza kundër 70 personave për vepra të ndryshme penale, si dhe kanë ndaluar për 48 orë, 16 persona të dyshuar.
Po ashtu, prokurori i shtetit ka bërë katër kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit ndaj shtatë personave të dyshuar se kanë kryer vepra të ndryshme penale.Prokuroria Themelore në Prishtinë, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit kujdestar, ka ndaluar tetë persona të dyshuar.Po ashtu, kjo prokurori ka bërë një kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, për një person, si dhe ka ngritur gjashtë aktakuza kundër gjashtë personave për vepra të ndryshme penale.Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit kujdestar nga Departamenti i Përgjithshëm, ka ndaluar për 48 orë gjashtë të dyshuar në tri raste të ndara, si dhe ka paraqitur pranë Gjykatës kompetente, një kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj katër (4) personave.

Ndërsa, janë ngritur gjashtë aktakuza kundër shtatë personave, për vepra të ndryshme penale të parapara në Kodin Penal të Republikës së Kosovës (KPRK). Prokuroria Themelore e Pejës, gjatë 24 orëve të fundit, ka ndaluar një person të dyshuar, si dhe ka ngritur gjithsej shtatë aktakuza ndaj shtatë personave për vepra të ndryshme penale.Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ndaluar një person të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orësh, ka paraqitur një kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një personi dhe një kërkesë për caktimin e masës së arrestit shtëpiak, ndaj një personi, si dhe ka ngritur tetë aktakuza, kundër tetë personave. Prokuroria Themelore në Gjakovë, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur shtatë aktakuza kundër nëntë personave për vepra të ndryshme penale.Brenda 24 orëve, Prokuroria Themelore në Mitrovicë, ka ngritur 23 aktakuza kundër 26 personave, për vepra të ndryshme penale.Prokuroria Themelore në Ferizaj,gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur gjashtë aktakuza kundër shtatë personave për vepra të ndryshme penale.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kongresi Amerikan në mënyrë unanime votoi rezolutën për vëllezërit Bytyqi!

Kongresi Amerikan në mënyrë unanime votoi rezolutën për vëllezërit Bytyqi!

Arrestimet e para nga Specialja, pas formimit të qeverisë së re

Arrestimet e para nga Specialja, pas formimit të qeverisë së re

Ky është austriaku që mashtroi me viza pune 70 kosovarë

Ky është austriaku që mashtroi me viza pune 70 kosovarë

Mesazhet e fundit që la Shqipdon Aliu para se të vdiste

Mesazhet e fundit që la Shqipdon Aliu para se të vdiste

Rama: Gratë dhe vajzat janë më pak të korruptuara se burrat

Rama: Gratë dhe vajzat janë më pak të korruptuara se burrat

“Der Spiegel”: Rama mban pushtetin përmes krimit të organizuar

“Der Spiegel”: Rama mban pushtetin përmes krimit të organizuar

Nusret Pllana: Dashtë zoti ndodh mrekullia e më fton Gjykata Speciale

Nusret Pllana: Dashtë zoti ndodh mrekullia e më fton Gjykata Speciale

Akademia Diplomatike fillon trajnimin intensiv për diplomatë të rinj

Akademia Diplomatike fillon trajnimin intensiv për diplomatë të rinj

Johnson kërcënon me zgjedhje dhe tërheqjen e ligjit për Brexit

Johnson kërcënon me zgjedhje dhe tërheqjen e ligjit për Brexit

Gjykata Speciale fton për intervistim Smajl Latifin

Gjykata Speciale fton për intervistim Smajl Latifin

Vogel: Njohja zyrtare e Kosovës nga Serbia ka qenë gjithmonë qëllimi final i BE-së

Vogel: Njohja zyrtare e Kosovës nga Serbia ka qenë gjithmonë qëllimi final i BE-së

Themelohet Task-Forca e përbashkët në mes të  Kosovës dhe së Maqedonisë së Veriut

Themelohet Task-Forca e përbashkët në mes të Kosovës dhe së Maqedonisë së Veriut

Afër 30 mijë vota me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara pa u numëruar

Afër 30 mijë vota me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara pa u numëruar

Punime në rrjet, KEDS paralajmëron qytetarët për ndërprerje të energjisë elektrike

Punime në rrjet, KEDS paralajmëron qytetarët për ndërprerje të energjisë elektrike

KPK miraton politikat e trajnimeve për prokurorë dhe stafin administrativ për vitin 2020

KPK miraton politikat e trajnimeve për prokurorë dhe stafin administrativ për vitin 2020

Ndalohen katër persona për Fajde dhe Detyrim

Ndalohen katër persona për Fajde dhe Detyrim