Prokuroria ngriti 63 aktakuza për 24 orë

16.09.2019 14:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Prokuroria ngriti 63 aktakuza për 24 orë

Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit prokuroritë themelore kanë ngritur 63 aktakuza kundër 70 personave për vepra të ndryshme penale, si dhe kanë ndaluar për 48 orë, 16 persona të dyshuar.
Po ashtu, prokurori i shtetit ka bërë katër kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit ndaj shtatë personave të dyshuar se kanë kryer vepra të ndryshme penale.Prokuroria Themelore në Prishtinë, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit kujdestar, ka ndaluar tetë persona të dyshuar.Po ashtu, kjo prokurori ka bërë një kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, për një person, si dhe ka ngritur gjashtë aktakuza kundër gjashtë personave për vepra të ndryshme penale.Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit kujdestar nga Departamenti i Përgjithshëm, ka ndaluar për 48 orë gjashtë të dyshuar në tri raste të ndara, si dhe ka paraqitur pranë Gjykatës kompetente, një kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj katër (4) personave.

Ndërsa, janë ngritur gjashtë aktakuza kundër shtatë personave, për vepra të ndryshme penale të parapara në Kodin Penal të Republikës së Kosovës (KPRK). Prokuroria Themelore e Pejës, gjatë 24 orëve të fundit, ka ndaluar një person të dyshuar, si dhe ka ngritur gjithsej shtatë aktakuza ndaj shtatë personave për vepra të ndryshme penale.Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ndaluar një person të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orësh, ka paraqitur një kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një personi dhe një kërkesë për caktimin e masës së arrestit shtëpiak, ndaj një personi, si dhe ka ngritur tetë aktakuza, kundër tetë personave. Prokuroria Themelore në Gjakovë, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur shtatë aktakuza kundër nëntë personave për vepra të ndryshme penale.Brenda 24 orëve, Prokuroria Themelore në Mitrovicë, ka ngritur 23 aktakuza kundër 26 personave, për vepra të ndryshme penale.Prokuroria Themelore në Ferizaj,gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur gjashtë aktakuza kundër shtatë personave për vepra të ndryshme penale.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ambasada shqiptare në Kinë s’ka mjete për t’ua paguar biletat shqiptarëve që ndodhen atje

Ambasada shqiptare në Kinë s’ka mjete për t’ua paguar biletat shqiptarëve që ndodhen atje

Seks në derën e shkollës, kodet për favore seksuale; dua një respekt… (Foto)

Seks në derën e shkollës, kodet për favore seksuale; dua një respekt… (Foto)

Veseli i quan “frikacakë” LVV-në e LDK-në, thotë se shpejt mund të vijë në pushtet PDK-ja

Veseli i quan “frikacakë” LVV-në e LDK-në, thotë se shpejt mund të vijë në pushtet PDK-ja

Pas takimit me LVV’në, Lutfi Haziri për Infosot: Vazhdojmë me bisedime

Pas takimit me LVV’në, Lutfi Haziri për Infosot: Vazhdojmë me bisedime

Takimi përfundon pa marrëveshje

Takimi përfundon pa marrëveshje

Grenell: Do ta finalizojmë me postë elektronike marrëveshjen për hekurudhat

Grenell: Do ta finalizojmë me postë elektronike marrëveshjen për hekurudhat

I teprojnë 30 milionë euro, Shpend Ahmetit kritikohet për menaxhim të dobët

I teprojnë 30 milionë euro, Shpend Ahmetit kritikohet për menaxhim të dobët

Përkujtohet dëbimi i 7 mijë hebrenjve nga Maqedonia e Veriut

Përkujtohet dëbimi i 7 mijë hebrenjve nga Maqedonia e Veriut

Shfaqet udhëheqësi i ri i ISIS-it

Shfaqet udhëheqësi i ri i ISIS-it

Zgjidhet Komiteti Ekzekutiv i ri i FFK-së

Zgjidhet Komiteti Ekzekutiv i ri i FFK-së

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas tërmetit i dërgon telegram ngushëllimi homologut turk

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas tërmetit i dërgon telegram ngushëllimi homologut turk

VV e LDK e nisin takimin

VV e LDK e nisin takimin

Vendi pa qeveri, po dëmton bizneset (Video)

Vendi pa qeveri, po dëmton bizneset (Video)

Mustafa: LDK-ja është e gatshme që marrëveshja të ndodhë sot

Mustafa: LDK-ja është e gatshme që marrëveshja të ndodhë sot

Agim Veliu: Oferta jonë është kryeparlamentari, presidenti dhe 5 ministri

Agim Veliu: Oferta jonë është kryeparlamentari, presidenti dhe 5 ministri

Kurti nga Prizreni: Ky ishte vendtakimi i së premtes me Mustafën, nuk ka ndodhur në Prapashticë

Kurti nga Prizreni: Ky ishte vendtakimi i së premtes me Mustafën, nuk ka ndodhur në Prapashticë