Prokuroria interviston Dardan Molliqajn dhe Haki Abazin, në pyetje merret edhe Rexhep Hoti

12.09.2019 17:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Prokuroria interviston Dardan Molliqajn dhe Haki Abazin, në pyetje merret edhe Rexhep Hoti

Dardan Molliqaj, Haki Abazi e Rexhep Hoti janë duke u intervistuar nga Prokuroria në Prishtinë.

Intervistimi i tyre ka të bëj me përleshjen e mbrëmshme pas një debati televiziv, shkruan lajmi.net.

Këtë e kanë konfirmuar edhe nga Prokuroria Themelore në Prishtinë, teksa kanë bërë të ditur se intervistimi i personave në fjalë vije pas deklaratave të mbrëmshme të Haki Abazit se është sulmuar fizikisht nga Molliqaj, shkruan lajmi.net.

E Abazi për lajmi.net tha mbrëmë se është sulmuar nga vet Molliqaj dhe nga një person që po e shoqëronte atë.

Sipas tij, njerëzit nuk e kanë parë atë se çfarë ka ndodhur.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Thaçi kujton Qerim Kelmendin, njërin ndër ushtarët e parë të UÇK-së

​Thaçi kujton Qerim Kelmendin, njërin ndër ushtarët e parë të UÇK-së

​Programi për Reforma në Ekonomi eliminon barrierat për hapje të vendeve të punës

​Programi për Reforma në Ekonomi eliminon barrierat për hapje të vendeve të punës

Nga nesër prishet moti, bien temperaturat në Kosovë

Nga nesër prishet moti, bien temperaturat në Kosovë

Maqedonia publikon rezultatet e 830 testimeve të reja për koronavirus

Maqedonia publikon rezultatet e 830 testimeve të reja për koronavirus

Nga sot termini për vula apostile/verifikuese duhet të bëhet online

Nga sot termini për vula apostile/verifikuese duhet të bëhet online

225 raste të reja me koronavirus në Kosovë

225 raste të reja me koronavirus në Kosovë

​Shifra rekorde të koronavirusit në Poloni

​Shifra rekorde të koronavirusit në Poloni

Podujevë – Nuk i përmbahet rregullave për vetizolim edhe pse kishte rezultuar pozitiv me Covid-19

Podujevë – Nuk i përmbahet rregullave për vetizolim edhe pse kishte rezultuar pozitiv me Covid-19

Vjedhje e rëndë në Gjakovë

Vjedhje e rëndë në Gjakovë

Selmanaj del pozitiv në testin për koronavirus

Selmanaj del pozitiv në testin për koronavirus

Suharekë – Lëndim aksidental me traktor

Suharekë – Lëndim aksidental me traktor

​Kuvendi ende nuk ka proceduar për dekretim Ligjin për buxhetin në Zyrën e Presidentit

​Kuvendi ende nuk ka proceduar për dekretim Ligjin për buxhetin në Zyrën e Presidentit

Orlando: Ne kërkuam ndihmë nga ushtria për t’i varrosur viktimat, të mos vijë puna njësoj në Kosovë

Orlando: Ne kërkuam ndihmë nga ushtria për t’i varrosur viktimat, të mos vijë puna njësoj në Kosovë

Paralajmërimi dramatik: Koronavirusi do të shkatërrojë brezat

Paralajmërimi dramatik: Koronavirusi do të shkatërrojë brezat

Vjedhje e rëndë në Prizren

Vjedhje e rëndë në Prizren

BE i dhuron Kosovës 30 respiratorë, Zemaj thotë se një ndihmë e tillë do të lehtësojë punën kundër COVID

BE i dhuron Kosovës 30 respiratorë, Zemaj thotë se një ndihmë e tillë do të lehtësojë punën kundër COVID