Programi i manifestimit “Flaka e Janarit 2016”

08.01.2016 14:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Programi i manifestimit “Flaka e Janarit 2016”

Ne-25-vjetorin e Flakës : “ 25 VITE ME FLAKEN”

Programi i Manifestimit
11  JANAR- 2016   :
*Homazhe te varrezat e dëshmorëve dhe te lapidaret në qytet – Ora:11.oo vendi: Varrezat e Deshmorëve

*Pritje nga kryetari i komunes per familjet e dëshmorëveora : 16.30.oo vendi :salla e kuvendit

*Ndezja e Flakadanit  të “Flakes së Janarit  2016” – 0ra17.oo vendi:Platoja para Teatrit

12 JanarNdeshje Futbolli ne mes dy ekipeve – Artistet dhe Zyrtare te Komunes ora 18.00palester

 

13,14,15 Janar2016 -FILM FLAKAfestival i filmit te shkurter- shqip – me daten 13 dhe 14janar-ora 19.00- salla e teatritdhe gjatë dates 13 deri 15 janar pra- festival garues per gjirimin e filmit me te mire per 72 orëme temat e caktuara  25 ,GJILANI dhe FLAKA nga pjesemarresit –shfaqen me 15 janar- ora 19.00- salla e teatrit
17 JANAR- 2016– AKADEMIA  E FLAKES..ora 16.oo vendi Salla e Teatrit

 

PENELI i FLAKES*Ekspozitë kolektive  e arteve pamore.0ra 17.oo  vendi : Galeria e Qytetit

21 Janar 2015Akademi perkujtimore për PresidentinDr. Ibrahim Rugoven-Dhjetëvjetori i shkuarjes në amshim të Presidentit –ora 16.oo vendi Salla e Teatritkori i vajzave

 

22 – 28 Janar 2016-TALIA E FLAKËS…..  Ora: 19.oo   Vendi : Salla eTeatrit
*Festivali i Dramës Shqipe – Trupat Teatrore nga të gjitha trojet shqiptare

 

29 JANAR, 2016

Foto Flaka 2016”– 17:00 ne galeri – Festival i Fotografisë 

 

29 JANAR, 2016“Folk Flaka 2016”– Koncert i ansambleve folklorike-Ora : 19:00 Vendi: Salla e Teatrit

 

30 JANAR 2016

-“Pena e Flakës 2016”-Ora e madhe letrare – Ora : 16:00 vendi: Salla e Kuvendit

Koumunal*Shpallja e rezultateve të konkursit letrar për poezi dhe tregim

 

30 JANAR, 2016“Xixat e Flakës 2016”   ora 13.00  vendi : salla e Teatrit

31JANAR 2016  – FEST FLAKA –* Festivali  i muzikës popullore

Ora : 19.oo  vendi : salla e Teatrit
*Permbyllja e Flakes 2016

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mendimtari i lirë dhe Shqipëria e burgosur

Mendimtari i lirë dhe Shqipëria e burgosur

Dokumentari i Serbisë, kundër Kosovës në UNESCO, premierë në Paris

Dokumentari i Serbisë, kundër Kosovës në UNESCO, premierë në Paris

‘T’padashtun’ është propozimi i Kosovës për Oscars

‘T’padashtun’ është propozimi i Kosovës për Oscars

Ministrja Dumoshi: Të rinjtë, pjesa më potenciale e Kosovës

Ministrja Dumoshi: Të rinjtë, pjesa më potenciale e Kosovës

Gjashtë konceptet e Kanunit

Gjashtë konceptet e Kanunit

Të shpëtohet shqipja

Të shpëtohet shqipja

Regjisori shqiptar vlerësohet me çmimin që konsiderohet “Oscar” norvegjez

Regjisori shqiptar vlerësohet me çmimin që konsiderohet “Oscar” norvegjez

Kosova nis me peticione të brendshme thirrjen për anëtarësim në UNESCO

Kosova nis me peticione të brendshme thirrjen për anëtarësim në UNESCO

Panairi i artizanaleve thërret diasporën për ruajtjen e traditës

Panairi i artizanaleve thërret diasporën për ruajtjen e traditës

Filmi “Elvis Walks Home”, në Montreal World Film Festival

Filmi “Elvis Walks Home”, në Montreal World Film Festival

Kinematografia e trashëgimia kulturore edhe sivjet mbesin me legjislacion të vjetër

Kinematografia e trashëgimia kulturore edhe sivjet mbesin me legjislacion të vjetër

Zbulimi i rrallë në Gjirokastër, del në dritë pas 300 vitesh

Zbulimi i rrallë në Gjirokastër, del në dritë pas 300 vitesh

Paçarizi: Rreth 30 përqind e kandidatëve e kuptojnë gramatikën e Gjuhës Shqipe

Paçarizi: Rreth 30 përqind e kandidatëve e kuptojnë gramatikën e Gjuhës Shqipe

Bajrami: Seminari për gjuhën do të kontribuojë në ndërkombëtarizimin e studimeve albanologjike

Bajrami: Seminari për gjuhën do të kontribuojë në ndërkombëtarizimin e studimeve albanologjike

Dokumentari për komunitetin që lufton realitetin ekonomik, triumfoi në “DokuFest”

Dokumentari për komunitetin që lufton realitetin ekonomik, triumfoi në “DokuFest”

Fragmente eksponatesh parahistorike nxirren me ekskavator në Runik

Fragmente eksponatesh parahistorike nxirren me ekskavator në Runik