Profesori me doktoraturë nuk mund ta mbajë familjen, ikë nga Kosova

25.08.2019 15:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Profesori me doktoraturë nuk mund ta mbajë familjen, ikë nga Kosova

Atij si duket nuk i ka mjaftuar doktoratura në fushën e Shkencave Politike në Universitetin Duisburg-Essen në Gjermani që të mund të punësohet e ta mbajë familjen e tij.

Profesori Smajljaj që edhe magjistraturën e ka kryer në fushën e Politikave të Unionit Evropian në Universitetin e Hamburgut në Gjermani, përmes Facebook-ut ka lajmëruar ikjen e tij nga Kosova.

Profesori Avdi Smajljaj, ka vendosur që ta lë Kosovën.

Atij si duket nuk i ka mjaftuar doktoratura në fushën e Shkencave Politike në Universitetin Duisburg-Essen në Gjermani që të mund të punësohet e ta mbajë familjen e tij.

Profesori Smajljaj që edhe magjistraturën e ka kryer në fushën e Politikave të Unionit Evropian në Universitetin e Hamburgut në Gjermani, përmes Facebook-ut ka lajmëruar ikjen e tij nga Kosova.

“I rëndë qenka kurbeti!
Sot ndjehem sikur peshoj mbi 300 kg! Guri qenka më i rëndë kur largohet nga vendi i tij, se sa kur është në vendin e vetë! Nuk qëndroka fjala e urtë.
As armiku mos pastë ndonjëherë nevojë të largohet nga vendi i tij/saj!”, ka shkruar ai.

Në pyetjen e një komentuesi se përse ka ikur nga Kosova, ai thotë se ka muaj të tërë pa pagë, dhe ka 5 fëmijë që duhet t’i mbajë.

“…Sa kohë jam pa pagë në Kosovë, gruaja nuk punon, i kemi 5 fëmijë, kam aplikuar në shumë universitete në vende të ndryshme, këtu e mora përgjigjen e parë dhe u nisa. Shumë vështirë me ka ardhë për gruan dhe fëmijet, por po duhet me u përpjekë me mbijetu”, ishte përgjigja e tij.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Premtimet e Kadri Veselit për vetting mbesin veç deklarata, analistët i quajnë hipokrite

Premtimet e Kadri Veselit për vetting mbesin veç deklarata, analistët i quajnë hipokrite

Qeveria në largim në kaos me funksionet dhe vendimmarrjen

Qeveria në largim në kaos me funksionet dhe vendimmarrjen

Hajrullahu: Ministri Shala, ministër i vendimeve të mëdha

Hajrullahu: Ministri Shala, ministër i vendimeve të mëdha

Profesori me doktoraturë nuk mund ta mbajë familjen, ikë nga Kosova

Profesori me doktoraturë nuk mund ta mbajë familjen, ikë nga Kosova

SHBA-të vendosin afat për finalen Kosovë-Serbi, në dhjetor pritet të rinisë dialogu

SHBA-të vendosin afat për finalen Kosovë-Serbi, në dhjetor pritet të rinisë dialogu

Kush është i dyshuari kryesor për vrasjen e Oliver Ivanovicit?

Kush është i dyshuari kryesor për vrasjen e Oliver Ivanovicit?

Molliqaj: VV-ja na pati lodhur me vjedhje të mandateve, Bahtiri nuk qenka mandat i vjedhur

Molliqaj: VV-ja na pati lodhur me vjedhje të mandateve, Bahtiri nuk qenka mandat i vjedhur

Mediat në Serbi tallen me Vuçiqin, shkruajnë se Merkel ia ngriti gishtin e mesëm për Veriun

Mediat në Serbi tallen me Vuçiqin, shkruajnë se Merkel ia ngriti gishtin e mesëm për Veriun

Pas demarkacionit me Malin e Zi, ky është kushti kryesor për liberalizimin e vizave

Pas demarkacionit me Malin e Zi, ky është kushti kryesor për liberalizimin e vizave

Sulmohet në Serbi autobusi nga Kosova, policia serbe në vend të ngjarjes (Foto)

Sulmohet në Serbi autobusi nga Kosova, policia serbe në vend të ngjarjes (Foto)

Thaçi-Dragusha: Kurti s’ka guxim të kandidojë për kryeministër, po i përkulet e vardiset LDK-së

Thaçi-Dragusha: Kurti s’ka guxim të kandidojë për kryeministër, po i përkulet e vardiset LDK-së

Kurti: E vlerësoj shumë Rugovën, nuk shkoj te varri i tij veç pse njerëzit e LDK’së insistojnë

Kurti: E vlerësoj shumë Rugovën, nuk shkoj te varri i tij veç pse njerëzit e LDK’së insistojnë

Vuçiq pasi kthehet nga Amerika: Ne jemi shumë të vegjël t’ia ndryshojmë SHBA’së mendjen për Kosovën

Vuçiq pasi kthehet nga Amerika: Ne jemi shumë të vegjël t’ia ndryshojmë SHBA’së mendjen për Kosovën

Shtuni: Dënimet per terrorizëm ne Kosovë janë të ulëta, të kthyerit nga Siria përbëjnë rrezik konstant

Shtuni: Dënimet per terrorizëm ne Kosovë janë të ulëta, të kthyerit nga Siria përbëjnë rrezik konstant

Telekomi i Kosovës ka humbur 107 milionë euro nga kontrata me Z-Mobile

Telekomi i Kosovës ka humbur 107 milionë euro nga kontrata me Z-Mobile

Sejdiu: Vetëm LDK-VV e shndërron PAN-in në PAN-IK !!!

Sejdiu: Vetëm LDK-VV e shndërron PAN-in në PAN-IK !!!