Profesor Gjota thoshte: Asnjëherë mos i vërë pikë gjërave shkencore, parimore dhe politike

01.04.2020 18:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Profesor Gjota thoshte: Asnjëherë mos i vërë pikë gjërave shkencore, parimore dhe politike

Se gjithmonë do të del dikush që do të fshinë pikën, dhe do të verë presjen.

Marrke si shembull shpikësin Tomas Edisonin, kur përmendej emri i tij vihej pikë.

Pas tij erdhi inxhinieri Nikolla Teslla, u hoq pika pas Edisonit, u vë presje, Tesla (pikë)

Më pas erdhi zbuluesi shqiptar Rifat Gjota, u hoq pika pas Teslës dhe u vë presja.

Tomas Edison, Nikola Tesla, Rifat Gjota. (pikë)

Ky parim do të vazhdon, askush nuk do të mund ti vë pikë gjërave.

Pikë nuk i është verë as jetës, ka mbetur diçka të imagjinohej edhe përtej saj.

….vazhdon, presje! / Nga Emrush Shkodra

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Në Gjilan u varros sot Amir Veliu, i cili vdiq në burgun e Dubravës në rrethana të pa sqaruara

Në Gjilan u varros sot Amir Veliu, i cili vdiq në burgun e Dubravës në rrethana të pa sqaruara

Gabojnë në të dhënat për COVID-19, përmirësojnë ato pas IKSHPK-së

Gabojnë në të dhënat për COVID-19, përmirësojnë ato pas IKSHPK-së

Nga Komuna e Prishtinës #rriNshpi me neve

Nga Komuna e Prishtinës #rriNshpi me neve

Të prekur me coronavirus në Pejë janë gjashtë persona

Të prekur me coronavirus në Pejë janë gjashtë persona

Profesor Gjota thoshte: Asnjëherë mos i vërë pikë gjërave shkencore, parimore dhe politike

Profesor Gjota thoshte: Asnjëherë mos i vërë pikë gjërave shkencore, parimore dhe politike

Raportohet për zhdukjen e një vajzë në Kryeqytet

Raportohet për zhdukjen e një vajzë në Kryeqytet

Mitrovicasja Hanife Osmani, e vetmja e përzgjedhur në programin IVLP, të organizuar nga Departamenti i Shtetit Amerikan

Mitrovicasja Hanife Osmani, e vetmja e përzgjedhur në programin IVLP, të organizuar nga Departamenti i Shtetit Amerikan

As një investim në lagje, sipas banorëve Komuna e Prishtinës është fajtore

As një investim në lagje, sipas banorëve Komuna e Prishtinës është fajtore

Për siguri më të mirë në komunitet mundësohet vetëm nga bashkëpunimi qytetarë-polici

Për siguri më të mirë në komunitet mundësohet vetëm nga bashkëpunimi qytetarë-polici

Përkujtohet veprimtari Nazmi Llapashtica!

Përkujtohet veprimtari Nazmi Llapashtica!

Ambasador Nder për Paqen Botërore nga Gjeneva, Tahir Shabani u takuan me Drejtori i Arkivit

Ambasador Nder për Paqen Botërore nga Gjeneva, Tahir Shabani u takuan me Drejtori i Arkivit

Ismajli: Reshjet dhe erërat e fuqishme gjatë ditës së djeshme me dëme materiale, por jashtë rrezikut për jetën e qytetarëve

Ismajli: Reshjet dhe erërat e fuqishme gjatë ditës së djeshme me dëme materiale, por jashtë rrezikut për jetën e qytetarëve

Temperatura përvëluese në Kosovë, të enjten 34 gradë Celsius

Temperatura përvëluese në Kosovë, të enjten 34 gradë Celsius

TËRMKOLLI: ISA MUSTAFA KA QËNDRUAR TEPËR SI KRYETAR I LDK-SË

TËRMKOLLI: ISA MUSTAFA KA QËNDRUAR TEPËR SI KRYETAR I LDK-SË

Te Dheu i Bardhë kolona deri në 120 metra, pritjet deri në një orë

Te Dheu i Bardhë kolona deri në 120 metra, pritjet deri në një orë

SHBA ua shton presionin Serbisë për zgjidhjen e rastit të Vëllezërve Bytyqi

SHBA ua shton presionin Serbisë për zgjidhjen e rastit të Vëllezërve Bytyqi