Produkti më interesant në Kongresin Mobil Botëror nuk do të jetë telefon

12.02.2019 01:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Produkti më interesant në Kongresin Mobil Botëror nuk do të jetë telefon

Një prej zbulimeve më interesante të Kongresit Mobil Botëror nuk do të jetë telefon.

Microsoft pritet të prezantojë gjeneratën e re të HoloLens më 24 Shkurt, pak ditë përpara startit të aktivitetit.

Alex Kipman i Microsoft ka prezantuar një video në rrjetin social Twitter ku pyet ndjekësit e tij: A jeni të emocionuar?

Sipas raportimeve HoloLens 2 do të ketë procesor Qualcomm Snapdragon 850 dhe sensorë të ri nga Project Kinect.

Gjithashtu pritet të gjenerata e dytë e pajisjet së realitetit virtual do të kushtojë më pak, do të jetë më i vogël dhe më i fokusuar tek zhvilluesit. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Produkti më interesant në Kongresin Mobil Botëror nuk do të jetë telefon

Produkti më interesant në Kongresin Mobil Botëror nuk do të jetë telefon

Zanetti: Icardi dhe Lautaro e ardhmja e Interit

Zanetti: Icardi dhe Lautaro e ardhmja e Interit

Banania lufton një sërë sëmundjesh, madje edhe depresionin

Banania lufton një sërë sëmundjesh, madje edhe depresionin

Historitë e “Luginës së Vdekjes”, aty ku “dëshmitarët janë sëmurë papritur, madje edhe kanë gjetur vdekjen”

Historitë e “Luginës së Vdekjes”, aty ku “dëshmitarët janë sëmurë papritur, madje edhe kanë gjetur vdekjen”

Florentino Perez: Pse të blej sulmues kur Karim Benzema është më i miri në botë

Florentino Perez: Pse të blej sulmues kur Karim Benzema është më i miri në botë

A do të prezantojë Samsung telefonin me ekran me palosje javën e ardhshme?

A do të prezantojë Samsung telefonin me ekran me palosje javën e ardhshme?

UFC nuk do ta lejojë Khabibin që të mos ndeshet deri në nëntor

UFC nuk do ta lejojë Khabibin që të mos ndeshet deri në nëntor

Edmilson takohet me tifozët e Barcelonës në Kosovë, merr edhe një dhuratë

Edmilson takohet me tifozët e Barcelonës në Kosovë, merr edhe një dhuratë

Çfarë është gripi i derrave dhe cilat janë shenjat e tij?

Çfarë është gripi i derrave dhe cilat janë shenjat e tij?

Gmail në desktop sjell menunë e shumëpritur

Gmail në desktop sjell menunë e shumëpritur

France Football zgjedh klubet më të madh në botë – Real Madridi mbretëron, pesë klube angleze në top 10

France Football zgjedh klubet më të madh në botë – Real Madridi mbretëron, pesë klube angleze në top 10

Zyrtare: Aaron Ramesy lojtar i Juventusit

Zyrtare: Aaron Ramesy lojtar i Juventusit

Fitoi lotarinë 10 milionëshe, i shpenzoi të gjitha në festa, vetura e femra – tani punon me dru dhe qymyr (Foto)

Fitoi lotarinë 10 milionëshe, i shpenzoi të gjitha në festa, vetura e femra – tani punon me dru dhe qymyr (Foto)

Firefox do të ofrojë mbrojtje nga maluerët kriptografikë dhe gjurmët dixhitale

Firefox do të ofrojë mbrojtje nga maluerët kriptografikë dhe gjurmët dixhitale

Juve do ta bëjë Ramseyn britanikun më të paguar në histori

Juve do ta bëjë Ramseyn britanikun më të paguar në histori

E rrallë: Deveja tërheq makinën, në mes të dimrit! (Video)

E rrallë: Deveja tërheq makinën, në mes të dimrit! (Video)