Prizren, nis aksioni për heqjen e billbordeve

06.11.2019 15:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Prizren, nis aksioni për heqjen e billbordeve

Drejtoria e Inspektoratit e Komunës së Prizrenit ka filluar largimin e billbordeve të vendosura në pjesë të ndryshme të qytetit, pa leje të organeve kompetente komunale.

Sipas njoftimit të Komunës, të gjitha këto tabela të vendosura në mënyrë të kundërligjshme në hapësira të ndryshme do të largohen deri në fund të javës.

Drejtoria e Inspektoratit apelon te të gjithë qytetarët, të cilët janë të interesuar për shfrytëzimin dhe vendosjen e këtyre tabelave informuese që t’i respektojnë procedurat ligjore për shfrytëzim të hapësirave publike.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Osmani takon ambasadorin Abbott, flasin për procesin e rekrutimit në ndërmarrjet publike

Osmani takon ambasadorin Abbott, flasin për procesin e rekrutimit në ndërmarrjet publike

OAK kërkon ulje të kamatave dhe përkrahje për bizneset nga bankat komerciale

OAK kërkon ulje të kamatave dhe përkrahje për bizneset nga bankat komerciale

Daçiq – Thaçit: Nëse rezultati i dialogut është njohje e Kosovës ose asgjë – atëherë asgjë

Daçiq – Thaçit: Nëse rezultati i dialogut është njohje e Kosovës ose asgjë – atëherë asgjë

Hykmete Bajrami takohet me guvernatorin e BQK’së, flasin për situatën ekonomike në vend

Hykmete Bajrami takohet me guvernatorin e BQK’së, flasin për situatën ekonomike në vend

Lajçak nis angazhimet edhe në terren, takon presidentin malazez para liderëve në Kosovë e Serbi

Lajçak nis angazhimet edhe në terren, takon presidentin malazez para liderëve në Kosovë e Serbi

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat paralajmëron protestë para Komunës së Prishtinës

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat paralajmëron protestë para Komunës së Prishtinës

Kryeministri Avdullah Hoti priti në takim kryetarin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së

Kryeministri Avdullah Hoti priti në takim kryetarin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së

Deputetët e AAK-së i shkojnë për vizitë zv/kryeministrit nga partia e tyre në qeveri

Deputetët e AAK-së i shkojnë për vizitë zv/kryeministrit nga partia e tyre në qeveri

Abrashi: Kosova rihap aeroportin brenda dhjetë ditësh

Abrashi: Kosova rihap aeroportin brenda dhjetë ditësh

Vuçiq për shkëmbimin e territoreve: Vetëm mund të qeshim me këto ide të kosovarëve

Vuçiq për shkëmbimin e territoreve: Vetëm mund të qeshim me këto ide të kosovarëve

42 aktakuza për 24 orë

42 aktakuza për 24 orë

Nënshkruhet marrëveshja, LDK-ja lidh koalicion me AKR-në e PD-në

Nënshkruhet marrëveshja, LDK-ja lidh koalicion me AKR-në e PD-në

Shqipëria regjistron 36 raste të reja me COVID-19

Shqipëria regjistron 36 raste të reja me COVID-19

Kryetari i LDK’së: Të respektohen vendimet e shumicës, duhet  si rregull brenda partisë

Kryetari i LDK’së: Të respektohen vendimet e shumicës, duhet si rregull brenda partisë

Miratohen nga Qeveria propozimet e Ministrisë së Shëndetësisë lidhur me pandeminë e COVID-19

Miratohen nga Qeveria propozimet e Ministrisë së Shëndetësisë lidhur me pandeminë e COVID-19

Grabitësi i njohur si “daja” nga Kosova, ndërron jetë

Grabitësi i njohur si “daja” nga Kosova, ndërron jetë