Pritje deri në pesë orë në Merdare

12.01.2019 19:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pritje deri në pesë orë në Merdare

Pritjet e gjata në pikën kufitare të Merdares, kanë vazhduar të jenë edhe në orët e mbrëmjes.

Siç njofton Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar, pritje më të gjata ka në Merdare. Në këtë pikë pritjet për të dalë nga Kosova janë 240 deri në 300 minuta.

Ndërsa kolonat janë të gjata deri në 1000 metra.

Ndërkaq që situatë dukshëm më stabile është në pikat tjera kufitare.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Pritje deri në pesë orë në Merdare

Pritje deri në pesë orë në Merdare

Ahmeti për mediat serbe: Presheva do të jetë temë e bisedimeve në Bruksel

Ahmeti për mediat serbe: Presheva do të jetë temë e bisedimeve në Bruksel

Këshilltari i Haradinajt, Isa Mustafës: Je bo me të dashtë Serbia

Këshilltari i Haradinajt, Isa Mustafës: Je bo me të dashtë Serbia

AGK: Skandaloze lehtësia e përgjegjësve të RTK’së që t’i nënshtrohen politikës

AGK: Skandaloze lehtësia e përgjegjësve të RTK’së që t’i nënshtrohen politikës

Greva e mësimdhënësve dëmton më së shumti nxënësit

Greva e mësimdhënësve dëmton më së shumti nxënësit

Remi e Lushtaku nesër nisen drejt Hagës

Remi e Lushtaku nesër nisen drejt Hagës

Kthehen kolonat në Merdare

Kthehen kolonat në Merdare

“Ekipit Negociator me Serbinë i mungojnë ekspertët”

“Ekipit Negociator me Serbinë i mungojnë ekspertët”

Shkup: Reformat e administratës shtetërore shihen me skepticizëm

Shkup: Reformat e administratës shtetërore shihen me skepticizëm

Zgjedhjet në Serbi shtyjnë dialogun me Kosovën

Zgjedhjet në Serbi shtyjnë dialogun me Kosovën

“11 pjesëtarë të UÇK-së janë të thirrur për në Hagë”

“11 pjesëtarë të UÇK-së janë të thirrur për në Hagë”

Shpend Ahmeti : Lugina e Preshevës do të jetë pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Shpend Ahmeti : Lugina e Preshevës do të jetë pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Haradinaj: Unë Luginën e du me zemër

Haradinaj: Unë Luginën e du me zemër

Letra e presidentit Trump e qartëson pozicionin amerikan për dialog

Letra e presidentit Trump e qartëson pozicionin amerikan për dialog

Rukiqi: Qytetarët janë vetëdijesuar të mos blejnë mallra serbe, bizneset janë solidarizuar me Qeverinë

Rukiqi: Qytetarët janë vetëdijesuar të mos blejnë mallra serbe, bizneset janë solidarizuar me Qeverinë

Ahmeti për ndryshimet kushtetuese: Përfunduam një konflikt gati tre dekadësh që na mbante peng

Ahmeti për ndryshimet kushtetuese: Përfunduam një konflikt gati tre dekadësh që na mbante peng