Pritja e bashkatdhetarëve me tupana e valle në Aeroportin e Prishtinës (Video)

25.12.2020 10:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pritja e bashkatdhetarëve me tupana e valle në Aeroportin e Prishtinës (Video)

Një numër i madh i bashkatdhetarëve edhe sot kanë mësyrë Kosovës për festat e fundvitit. Ndërsa, në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, aktualisht është një numër i madh i qytetarëve të cilët po presin të afërmit e tyre.

Në videon e siguruar nga KosovaPress, shihet se bashkatdhetarët po priten me valle e tupana.

Përndryshe, përkundër masave dhe situatës me pandeminë COVID-19, numri i bashkatdhetarëve që ia kanë mësyrë Kosovës është mjaft i madh. Vetëm dje në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” janë realizuar 57 fluturime vajte-ardhje. E nga vikendi i kaluar e deri të enjten në Kosovë kanë arritur mbi 25 mijë udhëtar.

Zyrtari për informim në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, Bujar Gashi për KosovaPress, ka thënë se deri më 27 dhjetor pritet të realizohen 280 fluturime që kryesisht janë bashkatdhetar që vijnë për pushime nga Zvicra e Gjermania.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pritja e bashkatdhetarëve me tupana e valle në Aeroportin e Prishtinës (Video)

Pritja e bashkatdhetarëve me tupana e valle në Aeroportin e Prishtinës (Video)

Në LDK besojnë se do t’i ruajnë votat e zgjedhjeve të vitit të kaluar

Në LDK besojnë se do t’i ruajnë votat e zgjedhjeve të vitit të kaluar

Trump e dekoron Grenellin: Mundësoi nënshkrimin historik për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Trump e dekoron Grenellin: Mundësoi nënshkrimin historik për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Rreziqet nga mosmiratimi i buxhetit: Nuk ekzekutohen ndihmat për bizneset dhe qytetarët që mbetën pa punë

Rreziqet nga mosmiratimi i buxhetit: Nuk ekzekutohen ndihmat për bizneset dhe qytetarët që mbetën pa punë

Afër 50 mijë raste me Covid-19 që nga paraqitja e pandemisë në Kosovë

Afër 50 mijë raste me Covid-19 që nga paraqitja e pandemisë në Kosovë

Gjini: Ju garantoj se asnjë parti nuk i fiton 51%

Gjini: Ju garantoj se asnjë parti nuk i fiton 51%

Pandemia ngadalësohet globalisht

Pandemia ngadalësohet globalisht

Hynë në fuqi masat e reja në Shqipëri

Hynë në fuqi masat e reja në Shqipëri

Haradinaj: LDK-ja e PDK-ja s’kanë kauza, befasi në zgjedhje do të jenë AAK-ja dhe LVV-ja

Haradinaj: LDK-ja e PDK-ja s’kanë kauza, befasi në zgjedhje do të jenë AAK-ja dhe LVV-ja

Hamza: Votuesi i PDK-së mund të mos votojë fare, por s’voton parti të tjera

Hamza: Votuesi i PDK-së mund të mos votojë fare, por s’voton parti të tjera

​Hoti uron besimtarët katolikë për Krishtlindje

​Hoti uron besimtarët katolikë për Krishtlindje

Qeveria me program të ri për buxhetin e komunave

Qeveria me program të ri për buxhetin e komunave

​Të hënën seanca e jashtëzakonshme për votimin e buxhetit 2021

​Të hënën seanca e jashtëzakonshme për votimin e buxhetit 2021

Nga e shtuna deri më sot, mbi 25 mijë qytetarë erdhën në Kosovë përmes Aeroportit të Prishtinës

Nga e shtuna deri më sot, mbi 25 mijë qytetarë erdhën në Kosovë përmes Aeroportit të Prishtinës

​OAK kërkon shtyrjen e afatit për aplikim për investime strategjike

​OAK kërkon shtyrjen e afatit për aplikim për investime strategjike

​Prodhuesit vendorë kërkojnë nga ATK të vazhdojë autorizimin për lirim në import në lëndë të parë

​Prodhuesit vendorë kërkojnë nga ATK të vazhdojë autorizimin për lirim në import në lëndë të parë