Prishtinasit protestojnë me tenxhere e me tiganë nëpër ballkone kundër politikës (VIDEO)

19.03.2020 20:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Prishtinasit protestojnë me tenxhere e me tiganë nëpër ballkone kundër politikës (VIDEO)

Qytetarët edhe të izoluar po protestojnë kundër situatës së krijuar politike në gjithë Kosovën.

Ata kanë zgjedhur ballkonin për të dalë dhe tenxheret si mjete për zhurmë që ta shprehin revoltën e tyre, njofton Klan Kosova.

Ata që e morën këtë inciativë thanë se zhurma nëpër ballkone kanë një simbolikë në historinë e Kosovës së izoluar gjatë viteve të 90-ta.

“Revolta dhe protestimi prej ballkonit e ka një simbolikë të madhe dhe historike tek qytetarët e Kosovës. Gjatë viteve të 90-ta, qytetarët e Kosovës, nga ballkonet e dritaret e tyre kanë përdorur mjete të ndryshme të cilat krijojnë zhurmë për të shprehur revoltën ndaj sistemit shtypës të asaj kohe”.

“Sot, qytetarët e Kosovës në kohë pandmie po përballemi me interesa personale dhe partiake të politikanëve të Kosovës. Në një kohë kur të gjithë do të duhej të ishin të bashkuar dhe të unifikuar që të punojnë në menaxhimin e situatës të shkaktuar nga pandemia COVID-19, politikanët e Kosovës po keqpërdorin pushtetin e tyre politik për të krijuar drama dhe pasiguri në një kohë kur vendi duhet të jetë i mobilizuar karshi pandemisë së virusit”.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkohet përjashtimi i Vjosa Osmanit dhe të tjerëve që janë kundër daljes nga Qeveria

Kërkohet përjashtimi i Vjosa Osmanit dhe të tjerëve që janë kundër daljes nga Qeveria

Haradinaj: Nuk marrë pjesë në asnjë qeveri ku flitet për ndarjen e Kosovës

Haradinaj: Nuk marrë pjesë në asnjë qeveri ku flitet për ndarjen e Kosovës

Eksluzive, Lutfi Haziri: Lajm i rrem, të gjithë deputetët e Gjilanit janë unik, do ta votojnë rrëzimin e Qeverisë Kurti

Eksluzive, Lutfi Haziri: Lajm i rrem, të gjithë deputetët e Gjilanit janë unik, do ta votojnë rrëzimin e Qeverisë Kurti

Prishtinasit protestojnë me tenxhere e me tiganë nëpër ballkone kundër politikës (VIDEO)

Prishtinasit protestojnë me tenxhere e me tiganë nëpër ballkone kundër politikës (VIDEO)

Bashkëshortja e ambasadorit amerikan në protestë me tenxhere kundër rrëzimit të qeverisë Kurti

Bashkëshortja e ambasadorit amerikan në protestë me tenxhere kundër rrëzimit të qeverisë Kurti

Fatmir Rexhepi deputeti i LDK-së nga Gjilani është kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti!

Fatmir Rexhepi deputeti i LDK-së nga Gjilani është kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti!

Bunjaku: Deputetët e LDK-së kundër koalicionit të mundshëm me PDK-në, pro mocionit

Bunjaku: Deputetët e LDK-së kundër koalicionit të mundshëm me PDK-në, pro mocionit

Veliu: Kurti provokoi prishjen e koalicionit me ne për shkak se prishi raportet Kosovë-SHBA

Veliu: Kurti provokoi prishjen e koalicionit me ne për shkak se prishi raportet Kosovë-SHBA

Surroi: Taksa s’mund të shërbejë më si arsyetim për konfliktet e brendshme politike në vend

Surroi: Taksa s’mund të shërbejë më si arsyetim për konfliktet e brendshme politike në vend

Gashi: Vjosa Osmani dhe dy deputetë kanë mendim ndryshe për prishjen e koalicionit me VV-në

Gashi: Vjosa Osmani dhe dy deputetë kanë mendim ndryshe për prishjen e koalicionit me VV-në

Vitia: Dy barna po dëshmohet se po kanë sukses në trajtim të pacientëve me koronavirus

Vitia: Dy barna po dëshmohet se po kanë sukses në trajtim të pacientëve me koronavirus

Abrashi i LDK’së: Nesër i tregojmë SHBA’së që po dalim nga Qeveria antiamerikane

Abrashi i LDK’së: Nesër i tregojmë SHBA’së që po dalim nga Qeveria antiamerikane

Vjosa Osmani kundër mocionit, këtë janë deputetët që janë kundër Isa Mustafës

Vjosa Osmani kundër mocionit, këtë janë deputetët që janë kundër Isa Mustafës

Rrahmani: Ramush, ku mbetën fjalët taksha, taksha?

Rrahmani: Ramush, ku mbetën fjalët taksha, taksha?

767 të vdekur nga virusi Korona në Spanjë

767 të vdekur nga virusi Korona në Spanjë

Ky ministër i LDK-së është kundër Mustafës e pro Kurtit

Ky ministër i LDK-së është kundër Mustafës e pro Kurtit