Prishtina sot përballet me SC Fola Esch, Josa dhe Dallku të matur para takimit

11.07.2018 11:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Prishtina sot përballet me SC Fola Esch, Josa dhe Dallku të matur para takimit

Prishtina do të tentojë të përsëris rezultatin e ndeshjes së raundit preliminar, por kësaj radhe ndaj një kundërshtari më të fortë siç është SC Fola Esch.

Klubi nga Luksemburgu luan tash e disa vite në garat ndërkombëtare dhe ka kaluar edhe ture.

Para ndeshjes kryetrajneri Mirel Josa e kapiteni Armend Dallku janë treguar të matur dhe gëzojnë respekt për kundërshtarin.

Josa: Kjo ndeshje e rëndësishme për historinë e klubit

Trajneri Mirel Josa ka kërkuar që skuadra të jetë solide  dhe të mos mendojë se luan ndaj kundështarit të njëjtë, sikurse një javë më parë.

“Kemi pasur një javë më tepër për t’u përgatitur krahasim me ndeshjen e fundit që bëmë dhe mund të them që gjendja është më e mirë e skuadrës duke pasur parasysh edhe kundërshtarët që neve kemi. Kemi kundërshtar më të fortë, kundërshtar i cili e ka një eksperiencë në Kupat e Evropës”.

“Ka pasur ecuri pozitive kështu që kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për ne, çoftë për ne, çoftë për klubin, çoftë individualisht, çoftë për historinë e klubit”.

“Është një ndeshje me një kundërshtar që do të luhet dy nëntëdhjetëminutësha, kështu që duhet të jemi shumë të kujdesshëm në minutat e para. Nuk do të thotë që i shënuam pesë herë skuadrës nga Gjibraltari, niveli i tyre është shumë më i ndryshëm dhe duhet të jemi shumë më solid”, ka thënë Josa.

Dallku: Kundërshtari më i vështirë se sa i kaluari 

Edhe kapiteni Armend Dallku ka thënë se do të jetë një ndeshje e vështirë kjo ndaj SC Fola Esch.

“Normalisht, ky kundërshtar kërkon respekt dhe vëmendje më të madhe, normalisht çdo kundërshtar kërkon, mirëpo ky i tashmi e kemi studiuar pak a shumë, por pritet që edhe trajneri të na i jep ato detajet përfundimtare para ndeshjes”.

“Pra, është një kundërshtar mjaft i fortë sepse, e përsëris gjithmonë se ne nuk kemi qenë në gjendje, as nuk jemi në gjendje t’i zgjedhim kundërshtarët, mirëpo është një kundërshtar i joni i radhës që duhet të përballemi me ta”.

“Shpresoj që të bëjmë lojën tonë më të mirë, sidomos atë lojën e ndeshjes së dytë të kthimit kundër Evropës në Mitrovicë, që të jemi të gjithë në element të mirë dhe shpresojmë të marrim rezultat pozitiv e për ne pozitiv është edhe rezultati baras, mirëpo që në asnjë mënyrë mos të marrim gol”, ka thënë Dallku.

Prishtina me SC Fola Esch luan sot (e mërkurë) nga ora 18:00. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dhurata e pazakontë e Kim Jong-un për shtetin fqinj, i dërgoi në Seul dy tonë të kërpudhave të rralla (Foto)

Dhurata e pazakontë e Kim Jong-un për shtetin fqinj, i dërgoi në Seul dy tonë të kërpudhave të rralla (Foto)

Shaqiri: E merituam fitoren ndaj PSG-së, te Liverpooli të gjithë lojtarët janë të nevojshëm

Shaqiri: E merituam fitoren ndaj PSG-së, te Liverpooli të gjithë lojtarët janë të nevojshëm

Turistët që ulen nëpër rrugët e Venedikut, rrezikojnë të dënohen me gjobë deri në 500 euro (Foto)

Turistët që ulen nëpër rrugët e Venedikut, rrezikojnë të dënohen me gjobë deri në 500 euro (Foto)

Formacionet bazë: Chelsea e dëshiron triumfin ndaj PAOK-ut në Selanik

Formacionet bazë: Chelsea e dëshiron triumfin ndaj PAOK-ut në Selanik

Veshja transparente që e shfaq me plot stil Kidën

Veshja transparente që e shfaq me plot stil Kidën

Juventusi refuzoi nënshkrimin me Barellan

Juventusi refuzoi nënshkrimin me Barellan

Portretet mbresëlënëse në galeritë e një bunkeri (Foto)

Portretet mbresëlënëse në galeritë e një bunkeri (Foto)

Aktivistja vegane hyri fshehtas në kasaphane, përshëndeti viçat që do preheshin për mish (Video)

Aktivistja vegane hyri fshehtas në kasaphane, përshëndeti viçat që do preheshin për mish (Video)

Si rrallë herë Tayna flet për ndjenjat në këngën e re

Si rrallë herë Tayna flet për ndjenjat në këngën e re

Perez i ka thënë Lopeteguit: Prioriteti jonë, fitimi i Ligës së Kampionëve në Wanda Metropolitano  

Perez i ka thënë Lopeteguit: Prioriteti jonë, fitimi i Ligës së Kampionëve në Wanda Metropolitano  

Enca kërkon atë që do, kjo vajzë i përgjigjet

Enca kërkon atë që do, kjo vajzë i përgjigjet

Njëra nga motrat Mustafa sot ka ditëlindjen

Njëra nga motrat Mustafa sot ka ditëlindjen

Modelja e njohur zbulon bashkëpunimin mes Tunës dhe këtij këngëtari?

Modelja e njohur zbulon bashkëpunimin mes Tunës dhe këtij këngëtari?

Papin: Neymar, Mbappe e Cavani nuk janë heronj, ata janë egoistë

Papin: Neymar, Mbappe e Cavani nuk janë heronj, ata janë egoistë

Fotografi që tregojnë pasagjerë të bezdisshëm, pranë të cilëve nuk do të donit të uleshit asnjëherë! (Foto)

Fotografi që tregojnë pasagjerë të bezdisshëm, pranë të cilëve nuk do të donit të uleshit asnjëherë! (Foto)

Muzeu ku ajo që sheh nuk duhet besuar – vendi në të cilin sytë fusin mendjen në “kurth” (Video)

Muzeu ku ajo që sheh nuk duhet besuar – vendi në të cilin sytë fusin mendjen në “kurth” (Video)