Prishtina prezanton përforcimet, mungon ende trajneri

06.01.2017 21:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Prishtina prezanton përforcimet, mungon ende trajneri

Sigal Prishtina ka prezantuar tre përforcimet e reja, basketbollistët të cilët janë të gatshëm të paraqiten qysh në ndeshjen e radhës.

Drejtuesit e bardhekaltërve, angazhuan qendrat Urim Zenelaj e Nenad Delliq, si dhe basketbollistin që luan në pozitat 2-3, amerikani Grant Johnson.
Zenelaj, rikthehet në Prishtinë pas dy sezoneve të kaluara te Ylli në Therandë.
Qendra tjetër Nenad Delliq, vitin e kaluar luajti për Pejën, ndërsa në gjysmësezon ishte pjesë e Rilski Sportist, kundërshtarit të Prishtinës në FIBA Europe Cup, raporton KTV.
“Jam shumë i lumtur që jam këtu te Prishtina. Sezonin e kaluar isha te Rilski, por pas eliminimit nga Europe Cup, skuadra nisi të humbë shumë ndeshje. Për këtë arsye erdha te Prishtina për të luftuar për tre trofe, pasi ky është synimi im. Do të luajë tash edhe kundër Pejës, që do të jetë vështirë për mua, por mendojë se e kam kryer punën time si duhet atje”
Johnson do të ketë përgjegjësi udhëheqjen e lojës së Prishtinës ndërsa vjen nga Luksemburgu pas një aventure të shkurtër atje.
“Unë kam luajtur në Suedi dhe për një kohë të shkurtër edhe në Luksemburg. Pas kësaj mu dha mundësia të vijë këtu dhe dua të bëhem pjesë e sukseseve. Këtu jam pritur mirë, njerëzit janë shumë të mirë dhe ushqimi i mirë e lirë. Unë jam i gatshëm për sfidat e titujve.”
Megjithatë klubi vazhdon të jetë pa trajner, pasi ende nuk është arritur marrëveshja me trajnerin italian Marco Calvani i cili është duke e shqyrtuar ofertën dhe kushtet e klubit.
Nëse arrihet marrëveshja, ajo do të jetë afatgjate prej dy vjetësh.
Skuadra sfidën e parë të vitit të ri e ka më 10 dhjetor në kryeqytet kundër ekipit bullgar Beroe.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kolumbi – Japoni, formacionet zyrtare

Kolumbi – Japoni, formacionet zyrtare

Evra për Ronaldon: Nëse ju fton në darkë, refuzojeni sepse do të mbeteni të uritur

Evra për Ronaldon: Nëse ju fton në darkë, refuzojeni sepse do të mbeteni të uritur

Nainggolan largohet nga Roma, vjen Pastore

Nainggolan largohet nga Roma, vjen Pastore

James Rodriguez mund të mos luajë ndaj Japonisë

James Rodriguez mund të mos luajë ndaj Japonisë

Flaka përfshin aeroplanin e kombëtares së Arabisë Saudite

Flaka përfshin aeroplanin e kombëtares së Arabisë Saudite

Nata e sulmuesve në Grupin G, rivalitet i Ligës Premier edhe në Kampionatin Botëror

Nata e sulmuesve në Grupin G, rivalitet i Ligës Premier edhe në Kampionatin Botëror

Southgate: Krenar me paraqitjen e lojtarëve, merituam fitoren

Southgate: Krenar me paraqitjen e lojtarëve, merituam fitoren

Trajneri Bylbyl Sokoli thotë se Belgjika ka yjet të mëdha, por ende dyshon tek trajneri

Trajneri Bylbyl Sokoli thotë se Belgjika ka yjet të mëdha, por ende dyshon tek trajneri

Dihen kundërshtarët me të cilët mund të ndeshen Drita dhe Prishtina nëse e kalojnë një raund në Evropë, klube të mëdha dhe kampion

Dihen kundërshtarët me të cilët mund të ndeshen Drita dhe Prishtina nëse e kalojnë një raund në Evropë, klube të mëdha dhe kampion

‘Lufta’ e lojtarëve anglezë me insektet para dhe gjatë ndeshjes me Tunizinë

‘Lufta’ e lojtarëve anglezë me insektet para dhe gjatë ndeshjes me Tunizinë

Zyrtare: Atletico Madrid rinovon kontratat e Griezmannit e Hernandezit, nënshkruajnë edhe me Lemar  

Zyrtare: Atletico Madrid rinovon kontratat e Griezmannit e Hernandezit, nënshkruajnë edhe me Lemar  

Zyrtare: Rui Patricio nënshkruan me Wolves

Zyrtare: Rui Patricio nënshkruan me Wolves

Hazard i thotë Real Madridit “eja më merr, nëse më do”

Hazard i thotë Real Madridit “eja më merr, nëse më do”

Konfirmohet zyrtarisht përjashtimi i Kalinicit nga Kroacia – Katër yjet e mëdha që u përjashtuan nga kombëtaret në mes të Kampionatit Botëror

Konfirmohet zyrtarisht përjashtimi i Kalinicit nga Kroacia – Katër yjet e mëdha që u përjashtuan nga kombëtaret në mes të Kampionatit Botëror

Cantona ironizon me frizurën e Neymarit, vendos shpageta në kokë

Cantona ironizon me frizurën e Neymarit, vendos shpageta në kokë

Torino nuk llogaritë në shërbimet e tij, Ajeti drejt transferimit te Freiburgu

Torino nuk llogaritë në shërbimet e tij, Ajeti drejt transferimit te Freiburgu