Prishtina ndërpret hovin e Rahovecit, merr lidershipin në IP Superligën e basketbollit (Video)

13.11.2017 19:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Prishtina ndërpret hovin e Rahovecit, merr lidershipin në IP Superligën e basketbollit (Video)

Sigal Prishtina ka mposhtur me rezultat bindës KB Rahovecin në Gjakovë ku këta të fundit luajnë si vendas në mungesë të palestrës. Ishte kjo ndeshja e mbetur e javës së shtatë të Superligës që u shtye për shkak të obligimeve të kampionit në garat ndërkombëtare.

Takimi përfundoi me rezultat 101-63 për kampionin aktual dhe gjigantin e basketbollit kosovar.

Ishte KB Rahoveci që hyri me motiv të madh në këtë takim pas fitores ndaj Yllit dhe pozicionimit të lartë në tabelë, por Prishtina nuk ka shfaqur fare interesim për të diskutuar rreth dilemës së fituesit.

Qysh në periodën e parë Prishtina krijoi epërsi prej 10 pikësh, për ta zgjeruar atë në 25 pikë në fund të pjesës së parë.

Epilogu ishte lehtë i përcaktueshëm, me prishtinasit që fituan me 38 pikë epërsi.

Më i miri në këtë takim ishte Kyle Sovine me 20 pikë e 4 kërcime, pasuar nga Muhamed Hasani me 13 pikë e 7 asistime, duke dëshmuar formë të lartë para ndeshjeve të përfaqësueses së Kosovës në kualifikimet për Botërorin, Kina 2019.

Te Prishtina u dalluan gjashtë lojtar që shënuan pikë dyshifrore, kurse më i miri ishte Laërence me 17 pikë, pasuar nga Echo me 16 pikë, Berisah me 15, Granit Rugova me 14 pikë e Martin me 13 pikë.

Me këtë fitore Prishtina mbetet perfekte me 9 fitore nga 9 ndeshje dhe merr kryesimin në tabelë, kurse Rahoveci ka vendin e tretë me 6 fitore e 3 humbje, po aq sa ka edhe Bashkimi në vendin e dytë. Këto dy skuadra përballen të enjten në Prizren dhe e sqarojnë dilemën për vendin e dytë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Brenda bazës kineze që simulon ambientin e planetit Mars (Video)

Brenda bazës kineze që simulon ambientin e planetit Mars (Video)

Përse është aq e vështirë të humbim peshën?

Përse është aq e vështirë të humbim peshën?

Anglia i hakmerret Spanjës, shkëlqen Sterling në ndeshjen që u shënuan pesë gola

Anglia i hakmerret Spanjës, shkëlqen Sterling në ndeshjen që u shënuan pesë gola

Notat e lojtarëve: Islanda 1-2 Zvicra, Xhaka lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve: Islanda 1-2 Zvicra, Xhaka lojtar i ndeshjes

iOS 12 është instaluar në gjysmën e iPhone dhe iPad në përdorim

iOS 12 është instaluar në gjysmën e iPhone dhe iPad në përdorim

Shqeu perdet e dushit, macja e etur donte të pinte ujë (Video)

Shqeu perdet e dushit, macja e etur donte të pinte ujë (Video)

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-3 Angli: Sulmi i ‘Tre Luanëve’, lë në hije mbrojtje spanjolle

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-3 Angli: Sulmi i ‘Tre Luanëve’, lë në hije mbrojtje spanjolle

Mjekësia e plakave: Hani këtë frut, do të lindni djalë

Mjekësia e plakave: Hani këtë frut, do të lindni djalë

Rrëzimi i aeroplanit apo një sulm terrorist? Asnjëra prej tyre – ka diçka tjetër nga e cila më së shumti frikësohen stjuardesat!

Rrëzimi i aeroplanit apo një sulm terrorist? Asnjëra prej tyre – ka diçka tjetër nga e cila më së shumti frikësohen stjuardesat!

Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli

Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli

Reklamoi në internet dollapët për shitje, shfaqi pa dashje më shumë se që duhet (Foto)

Reklamoi në internet dollapët për shitje, shfaqi pa dashje më shumë se që duhet (Foto)

Si krahasohet Google Pixel 3 me Apple iPhone XS

Si krahasohet Google Pixel 3 me Apple iPhone XS

Stresi bashkohet me Encën, ja kundër kujt

Stresi bashkohet me Encën, ja kundër kujt

Aplikacioni i kamerës së Google Pixel 3 do të funksionojë me mikrofonët e jashtëm

Aplikacioni i kamerës së Google Pixel 3 do të funksionojë me mikrofonët e jashtëm

Ja si duket njëra nga motrat Mustafa me vello të bardhë

Ja si duket njëra nga motrat Mustafa me vello të bardhë

Kërceu nga 20 metra në një ujëvarë, gjatë një stuhie të fuqishme – por u kërkon të tjerëve të mos e kopjoni atë (Video)

Kërceu nga 20 metra në një ujëvarë, gjatë një stuhie të fuqishme – por u kërkon të tjerëve të mos e kopjoni atë (Video)