Prishtina ndanë dhurata modeste për personat e moshuar në shtëpinë e pleqve

31.12.2018 20:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Prishtina ndanë dhurata modeste për personat e moshuar në shtëpinë e pleqve

Klubi futbollistik nga kryeqyteti, Prishtina, ka ndarë sot (e hënë) dhurata për personat e moshuar dhe pa përkujdesje familjare.

Prishtina e ka mbyllur vitin 2018 si lider i Ipko Superligës së Kosovës, duke u shpallur kampion vjeshtor.

Megjithatë, klubi më i trofeshëm kosovar është treguar kampion i vërtetë edhe jashtë fushës.

Klubi bardhekaltër të udhëhequr nga kryetari Remzi Ejupi, së bashku me një pjesë të kryesisë dhe disa futbollistë kanë vizituar Shtëpinë e Pleqve në Prishtinë.

Vizita e Prishtinës kishte karakter solidarizues pasi ndanë dhurata për personat e moshuar dhe pa përkujdesje familjare.

Në ditët e fundit të vitit 2018, Prishtina u mundua sado pak tua shtojë gëzimin këtyre personave, teksa anëtari i kryesisë, njëherit këngëtari i njohur Afrim Muçiqi u përkujdes tua këndoj disa këngë.

Postimi pa ndërhyrje i Prishtinës:

U ndanë dhurata modeste për personat e moshuar dhe pa përkujdesje familjare

Prishtinë, 31 dhjetor 2018 – Në ditën e fundit të ndërrimit të vitit, pa dyshim, dhe fatkeqësisht, më të vetmuarit janë personat e moshuar dhe pa përkujdesje familjare. Andaj, me këtë rast, FC Prishtina ka vizituar sot në shtëpinë e cila përkujdeset për ta, duke iu ofruar sa do pak dashuri dhe për disa çaste të bëjnë të harrojnë vetminë e pa të afërmve të tyre, duke iu dhuruar pak gëzim e pak dhurata simbolike.

Sidomos moment gazmor ishte interpretimi i disa këngëve nga Afrim Muçiqi. Ishin ato minuta që edhe të vizituarit e edhe vizitorët e në vigjilje të natës më të gjatë, të bashkë ndjejnë sado pak çaste të lumtura.

Në fund nga ndarja ishin mysafirët më të pikëlluar, por shumë më të vetëdijshëm për tretmanin e më të dashurve tanë të vjetër në moshë e të cilët ata tani ishin më të mrekulluar që megjithatë nuk i harron shoqëria, nuk i harrojmë ne.

Urimi ishte kuptimplotë – të Gëzojmë edhe një Vit tjetër të Ri dhe pas një viti sërish të takoheshim e njëri tjetrin mos ta harrojmë!

/Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


‘Kopshti i mrekullive’ në Dubai (Foto)

‘Kopshti i mrekullive’ në Dubai (Foto)

Divizioni i lojërave të Microsoft tashmë njihet si Xbox Studios

Divizioni i lojërave të Microsoft tashmë njihet si Xbox Studios

Prishtina shkruan historinë duke e fituar dramën ndaj Pinar Karsiyakas, kalon në fazën play-off të FIBA Europe Cup

Prishtina shkruan historinë duke e fituar dramën ndaj Pinar Karsiyakas, kalon në fazën play-off të FIBA Europe Cup

Me këtë metodë të doktorit të Harvardit do të flini brenda një minute!

Me këtë metodë të doktorit të Harvardit do të flini brenda një minute!

DFB Pokal: Formacionet zyrtare nga Hertha-Bayern në 1/8 e finales

DFB Pokal: Formacionet zyrtare nga Hertha-Bayern në 1/8 e finales

Ironike por Huawei ofron ndërtimin e një qendre të sigurisë kibernetike

Ironike por Huawei ofron ndërtimin e një qendre të sigurisë kibernetike

Shqipëri-Moldavi, më 11 qershor, luhet në “Arena Kombëtare”

Shqipëri-Moldavi, më 11 qershor, luhet në “Arena Kombëtare”

Nantes e kërcënon me veprimin ligjor Cardiff Cityn për transferimin e Emiliano Salas dhe shumën e 15 milionë funteve

Nantes e kërcënon me veprimin ligjor Cardiff Cityn për transferimin e Emiliano Salas dhe shumën e 15 milionë funteve

I vogli i antilopës qëndron afër leopardit, duke e ngatërruar me nënën e tij – gjithçka shkon në rregull, derisa tenton të largohet prej tij (Video)

I vogli i antilopës qëndron afër leopardit, duke e ngatërruar me nënën e tij – gjithçka shkon në rregull, derisa tenton të largohet prej tij (Video)

Truri i grave është katër vjet më i ri sesa truri i burrave

Truri i grave është katër vjet më i ri sesa truri i burrave

Faturat e larta, shefja e restorantit u habit kur kuptoi se po paguante edhe rrymën e hotelit pranë – për shtatë vite me radhë (Foto)

Faturat e larta, shefja e restorantit u habit kur kuptoi se po paguante edhe rrymën e hotelit pranë – për shtatë vite me radhë (Foto)

Themeluesi i Vine dhe HQ Trivia vdiq nga një overdozë droge

Themeluesi i Vine dhe HQ Trivia vdiq nga një overdozë droge

Gerard Pique edhe një përballje kundër rivalit të përbetuar

Gerard Pique edhe një përballje kundër rivalit të përbetuar

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi takime me homologët e tij nga Danimarka e Qipro

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi takime me homologët e tij nga Danimarka e Qipro

Befason të dashurën kur ajo e pret më së paku, i hedhë pudër me pajisjen që frynë ajër (Video)

Befason të dashurën kur ajo e pret më së paku, i hedhë pudër me pajisjen që frynë ajër (Video)

Financat e Spotify po kalojnë momente të shkëlqyera

Financat e Spotify po kalojnë momente të shkëlqyera