Prishtina e dominon Trepçën, kalon në gjysmëfinale të Kupës

27.02.2019 18:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Prishtina e dominon Trepçën, kalon në gjysmëfinale të Kupës

Prishtina dhe Trepça janë takuar në ndeshjen e parë çerekfinale që është fituar nga kryeqytetasit me rezultat të thellë 97:54.

Edhe pse njihet si derbi i madh i basketbollit kosovar, realisht nuk kishte rivalitet në këtë ndeshje pasi Prishtina ishte dukshëm më kualitative.

Në shkallët e palestrës në Rahovec ishin të pranishëm të dyja tifozërit si Plisat ashtu edhe Torcidat.

Prishtina e nisi ndeshjen më mirë, duke e mbyllur çerekun e parë me rezultat 26:10.

Edhe në çerekun e dytë kryeqytetasit arritën numrin e njëjtë të pikëve, duke realizuar 26, ndërsa Trepça u desh të kënaqet me 13 pikë.

Çereku i tretë ishte më i mirë për Prishtinën pasi arritën ta fitonin 26:8.

Ndeshja në fund u mbyll me rezultat 97:54.

Te Prishtina u dalluan Rodney Bullock, Ahmed Bashir, Mikaile Tmusic, ndërsa të gjithë lojtarët kishin minuta në këtë takim.

Te Trepça më të mirët ishin Besnik Azemi dhe Aaron Anderson. /Telegrafi/  


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Windows 10 afër objektivit të 1 miliardë pajisjeve

Windows 10 afër objektivit të 1 miliardë pajisjeve

Mësoni trupin tuaj ta luftojë vetë diabetin

Mësoni trupin tuaj ta luftojë vetë diabetin

Një databazë me 800 milion e-mail zbulohet online

Një databazë me 800 milion e-mail zbulohet online

Bufi i shtëpisë zgjeroi territorin, përzuri macen e shtrirë në divan (Video)

Bufi i shtëpisë zgjeroi territorin, përzuri macen e shtrirë në divan (Video)

AKEP i dorëzon Vodafone Albania frekuencat e reja, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

AKEP i dorëzon Vodafone Albania frekuencat e reja, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

Zbuloni se a jeni të varur nga sheqeri?

Zbuloni se a jeni të varur nga sheqeri?

Forma re e prerjes së ananasit i ka befasuar të gjithë, shumë thjeshtë dhe lehtë (Video)

Forma re e prerjes së ananasit i ka befasuar të gjithë, shumë thjeshtë dhe lehtë (Video)

Tim Cook ndryshon emrin në Twitter në Tim Apple

Tim Cook ndryshon emrin në Twitter në Tim Apple

Gratë imigrante në teknologji

Gratë imigrante në teknologji

Gjithçka nisi me një skuqje, gruas i zhvillohet infeksioni i rrallë në hundë

Gjithçka nisi me një skuqje, gruas i zhvillohet infeksioni i rrallë në hundë

6 arsye pse Python është gjuha e programimit e së ardhmes

6 arsye pse Python është gjuha e programimit e së ardhmes

Shënohet rasti historik në Epideminë Globale të virusit HIV

Shënohet rasti historik në Epideminë Globale të virusit HIV

Rezultatet që mjekët kishin parë pas trajtimit të një tumori me vaj kanabisi ishin befasuese

Rezultatet që mjekët kishin parë pas trajtimit të një tumori me vaj kanabisi ishin befasuese

Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G