Prezantohet telefoni buxhetor Huawei Y7 Pro me ekran 6.26-inç

01.01.2019 03:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Prezantohet telefoni buxhetor Huawei Y7 Pro me ekran 6.26-inç

Huawei vijon me një strategji agresive me smartfonët dhe synon të bëhet prodhuesi më i madh në botë i telefonëve.

Pak ditë pasi lançoi Huawei P Smart 2019 në Evropë, kompania prezantoi “vëllain e vogël” Y7 Pro 2019.

Y7 Pro është i ngjashëm me P Smart por ndryshe në brendësi. Telefoni ka procesor Snapdragon 450 nga Kirin 710 që ka P Smart 2019.

Ekrani është vetëm HD+ 6.26-inç LCD me “notch” dhe raport 19:9. Telefoni ka vetëm 3GB RAM dhe 32GB memorie të brendshme.

Kamera e pasme vjen me dy sensorë: 13-megapiksel f/1.8 dhe 2 megapiksel sensor thellësie.

Kamera selfie është 16-megapiksel. Telefoni vjen me EMUI 8.2 bazuar në Android Oreo.

Konektiviteti është i kufizuar në Bluetooth 4.2 dhe Wi-Fi 2.4Ghz ndërsa bateria është masive prej 4,000 mAh.

Duke qenë se nuk ka skaner të shenjave të gishtërinjve Huawei ka implementuar një farë softueri për njohjen e fytyrës.

Telefoni fillon nga 150 euro. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Lëndohet Messi, mund të mungojë në El Clasico ndaj Real Madridit?

Lëndohet Messi, mund të mungojë në El Clasico ndaj Real Madridit?

Si të humbasësh 5 kg me dietën e orizit dhe mollës

Si të humbasësh 5 kg me dietën e orizit dhe mollës

Juventus 3-3 Parma, notat e lojtarëve

Juventus 3-3 Parma, notat e lojtarëve

Eddie Hearn përmend tre stadiume ku mund të zhvillohet meçi ndërmjet Joshua dhe Whyte

Eddie Hearn përmend tre stadiume ku mund të zhvillohet meçi ndërmjet Joshua dhe Whyte

Ancelotti: Hamsik e dëshiron transferimin në Kinë, ne do t’ia japim këtë mundësi

Ancelotti: Hamsik e dëshiron transferimin në Kinë, ne do t’ia japim këtë mundësi

Kiropraktika, korrektimi i Atlasit, eliminimi i dhembjes së kokës dhe i simptomave të tjera

Kiropraktika, korrektimi i Atlasit, eliminimi i dhembjes së kokës dhe i simptomave të tjera

Hazard i lumtur me golat e Higuainit

Hazard i lumtur me golat e Higuainit

Juventusi ndalet në shtëpi, barazon me Parman

Juventusi ndalet në shtëpi, barazon me Parman

Messi arrin dy rekorde në ndeshjen ndaj Valencias

Messi arrin dy rekorde në ndeshjen ndaj Valencias

Procesorët që Intel do të braktisë pas 20 vitesh

Procesorët që Intel do të braktisë pas 20 vitesh

Barcelona 2-2 Valencia, notat e lojtarëve

Barcelona 2-2 Valencia, notat e lojtarëve

Kujdes! Dhimbja e vazhdueshme e fytit mund të jetë shenjë e kancerit

Kujdes! Dhimbja e vazhdueshme e fytit mund të jetë shenjë e kancerit

Shaqiri: Liverpooli ka mentalitetin e duhur në rrugën drejt suksesit

Shaqiri: Liverpooli ka mentalitetin e duhur në rrugën drejt suksesit

Në Binance tashmë mund të blini kriptomonedha me kartë krediti

Në Binance tashmë mund të blini kriptomonedha me kartë krediti

LeBron është duke punuar në një plan sekret për transferimin e Anthony Davis te Lakers

LeBron është duke punuar në një plan sekret për transferimin e Anthony Davis te Lakers

Arkeologu amator siguroi mbi një milion funte, gjeti qerren e lashtë me detektorin për metal (Foto)

Arkeologu amator siguroi mbi një milion funte, gjeti qerren e lashtë me detektorin për metal (Foto)