Presidenti Thaçi pret në takim Kryeministrin Rama

29.06.2020 19:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Presidenti Thaçi pret në takim Kryeministrin Rama

Ka nisur takimi mes Presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama.

Takimi po mbahet në Presidencën e Kosovës, dhe po bëhet në kuadër të vizitës dyditore të Kryeministrit shqiptar në Prishtinë.

Kjo vizitë e Edi Ramës po bëhet edhe në kohën kur ditë më parë Prokuroria Speciale dorëzoi një aktakuzë për shqyrtim në Gjykatën Speciale ndaj dy ish-eprorëve të UÇK-së, Hashim Thaçit e Kadri  Veselit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​55 raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

​55 raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Presidenti Thaçi ka njoftuar se të hënën do të intervistohet nga Gjykata Speciale

Presidenti Thaçi ka njoftuar se të hënën do të intervistohet nga Gjykata Speciale

Edhe një rekord i zi: 214 raste të reja me COVID-19, katër të vdekur

Edhe një rekord i zi: 214 raste të reja me COVID-19, katër të vdekur

Vuçiq dorëzohet, tërheq planin për orë policore pas protestave

Vuçiq dorëzohet, tërheq planin për orë policore pas protestave

Abazi – Hotit: Dorëheqja juaj, e paevitueshme

Abazi – Hotit: Dorëheqja juaj, e paevitueshme

Paqja Studentore udhëheq me Parlamentin e Studentëve të UP-së

Paqja Studentore udhëheq me Parlamentin e Studentëve të UP-së

Zemaj: Kemi 8 mijë policë, s’mund t’i ruajmë të gjithë në vetizolim

Zemaj: Kemi 8 mijë policë, s’mund t’i ruajmë të gjithë në vetizolim

Pompeo: SHBA-ja do të mbrojë të dhënat e amerikanëve nga aplikacionet kineze

Pompeo: SHBA-ja do të mbrojë të dhënat e amerikanëve nga aplikacionet kineze

Selmanaj tregon pse u shkarkua Vjosa Osmani

Selmanaj tregon pse u shkarkua Vjosa Osmani

Ish-ministri i Shëndetësisë jep alarmin, Kosova mund të bëhet si Italia – duhet masa urgjente

Ish-ministri i Shëndetësisë jep alarmin, Kosova mund të bëhet si Italia – duhet masa urgjente

Selmanaj tregon pse Franca ka rezerva ndaj Kosovës për liberalizim të vizave

Selmanaj tregon pse Franca ka rezerva ndaj Kosovës për liberalizim të vizave

Zemaj: E padrejtë të na kërkohet testi nga Maqedonia, do të shikojmë mundësinë për reciprocitet

Zemaj: E padrejtë të na kërkohet testi nga Maqedonia, do të shikojmë mundësinë për reciprocitet

​Limaj çmon gatishmërinë e Thaçit për t’iu përgjigjur ftesës për intervistim

​Limaj çmon gatishmërinë e Thaçit për t’iu përgjigjur ftesës për intervistim

​Hoti përfaqëson Kosovën në Bruksel

​Hoti përfaqëson Kosovën në Bruksel

Disa lagje të Prishtinës mbeten pa energji elektrike

Disa lagje të Prishtinës mbeten pa energji elektrike

​Rreth 900 të vdekur nga COVID-19 në Meksikë

​Rreth 900 të vdekur nga COVID-19 në Meksikë