Presidenti i kënaqur me përgatitjet e KQZ’së dhe Policisë

31.05.2017 19:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Presidenti i kënaqur me përgatitjet e KQZ’së dhe Policisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në fillim të fushatës elektorale ka pritur sot në mëngjes në një takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Dakan, dhe drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Shpend Maxhunin, të cilët kanë treguar për përgatitjet që janë bërë për mbarëvajtjen e procesit elektoral.

Kreu i shtetit është shprehur i kënaqur me punën që kanë bërë këto dy institucione-KQZ-ja dhe PK-ja, për t’u siguruar që zgjedhjet e 11 qershorit do të jenë të drejta, të lira dhe demokratike.

“Kosova ka ndërtuar traditë të zgjedhjeve të lira, fer, të drejta dhe demokratike dhe jam i bindur se të tilla do të jenë edhe zgjedhjet e ardhshme”, u shpreh Thaçi.

“Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përvojën dhe profesionalizmin e duhur për të organizuar zgjedhje të standardeve më të larta. Policia e Kosovës ka përgatitjen e duhur për t’u siguruar se çdo gjë do të jetë e qetë dhe paqësore deri në fund të zgjedhjeve”, tha ai.

Numri një i Kosovës gjithashtu ftoi të gjithë qytetarët që të marrin pjesë në zgjedhje, si dhe partitë politike i ftoi që të vazhdojnë me gjuhën konstruktive dhe me garën fer dhe të qetë.

“Kosova do të dëshmojë edhe një herë pjekurinë politike duke mbajtur zgjedhje të lira, të drejta dhe demokratike”, përfundoi Thaçi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Veseli fton kyretarёt e partive politike nё një tryezë diskutimi

Veseli fton kyretarёt e partive politike nё një tryezë diskutimi

Konfirmohet se trupi i gjetur në Lepenc është i njërit prej policëve të zhdukur

Konfirmohet se trupi i gjetur në Lepenc është i njërit prej policëve të zhdukur

Nxënësit lirohen nga pagesa e Testit të Maturës

Nxënësit lirohen nga pagesa e Testit të Maturës

Haradinaj: Luksemburgu partner i Kosovës në rrugën evropiane

Haradinaj: Luksemburgu partner i Kosovës në rrugën evropiane

Shala nuk votohet për drejtor të agjencisë për verifikim të pronës

Shala nuk votohet për drejtor të agjencisë për verifikim të pronës

Mediet në Maqedoni ende në presionin e politikës

Mediet në Maqedoni ende në presionin e politikës

ATK me aksion në Graçanicë

ATK me aksion në Graçanicë

Kërkime dhe hetime intensive për policët e zhdukur

Kërkime dhe hetime intensive për policët e zhdukur

Vonohet përkthimi i kontratave për TC ‘Kosova e Re’

Vonohet përkthimi i kontratave për TC ‘Kosova e Re’

Presidenti zbulon se në Kosovë ka gazetarë të mirë

Presidenti zbulon se në Kosovë ka gazetarë të mirë

Ministria e Drejtësisë përkrahet për draftin e Kodit Civil

Ministria e Drejtësisë përkrahet për draftin e Kodit Civil

Anton Quni: Kam dëshmi se Xhavit Haliti mori miliona nga Qeveria e Bukoshit

Anton Quni: Kam dëshmi se Xhavit Haliti mori miliona nga Qeveria e Bukoshit

Xhavit Haliti mohon akuzat, ironizon Çunin

Xhavit Haliti mohon akuzat, ironizon Çunin

Pavarësia financiare i ndihmon fjalës së lirë

Pavarësia financiare i ndihmon fjalës së lirë

Gjendet i vdekur një person në lokalin e tij në Gjakovë

Gjendet i vdekur një person në lokalin e tij në Gjakovë

Disa fshatra do të mbesin pa rrymë për dy orë gjatë ditës

Disa fshatra do të mbesin pa rrymë për dy orë gjatë ditës