Presidenti i Geonas siguron se asnjë nga lojtarët kryesorë nuk do largohet gjatë janarit, premton blerje

31.12.2018 15:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Presidenti i Geonas siguron se asnjë nga lojtarët kryesorë nuk do largohet gjatë janarit, premton blerje

Presidenti i Genoas, Enrico Preziosi, insiston se askush nuk do të largohet nga skuadra në afatin kalimtar të janarit.

Kështu numri një i klubit ka gëzuar tifozët pas zërave se Krzysztof Piątek mund të largohet nga skuadra.

“Askush nuk do të lëvizë deri në qershor”, ka thënë Preziosi për Il Secolo XIX.

Krzysztof Piatek ka shënuar 13 gola në gjysmën e parë të sezonit në Serie A, një më pak se CR7 (Foto: Paolo Rattini/Getty Images/Guliver)

“Ne kemi nevojë për [Christian] Kouame, Piątek dhe [Gaston] Ramirez. Deri më tani ka pasur shumë fjalë, por ofertat nuk kanë arritur”.

“Kemi nevojë për lojtarë kualitativë në mesfushë dhe tashmë kemi bërë ofertë për Rade Krunic (Empoli). Stefano Sturaro është një ide që kemi, jam i bindur se mund të vijë. Do të na kushtojë paksa, por është një investim”.

“Ai nuk do të  jetë i gatshëm për një ose dy muaj, por ai dëshiron të rifillojë me neve”, ka shtuar Preziosi.

Genoa aktualisht renditet në vendin e 14 me 20 pikë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Interneti 4G i Vodafone Albania do të bëhet shumë më i shpejtë

Interneti 4G i Vodafone Albania do të bëhet shumë më i shpejtë

Pulëbardha fluturon çdo ditë për të vizituar burrin e moshuar, i cili ia shpëtoi jetën asaj (Foto)

Pulëbardha fluturon çdo ditë për të vizituar burrin e moshuar, i cili ia shpëtoi jetën asaj (Foto)

Romagnoli: Higuain është sulmuesi më i mirë në botë

Romagnoli: Higuain është sulmuesi më i mirë në botë

Ilaçi i HIV-it mund ta trajtojë Alzheimer-in, artritin, Parkinsonin dhe diabetin

Ilaçi i HIV-it mund ta trajtojë Alzheimer-in, artritin, Parkinsonin dhe diabetin

Gjyshja 65-vjeçare ndaloi plaçkitësin që po ndiqej nga policia (Foto)

Gjyshja 65-vjeçare ndaloi plaçkitësin që po ndiqej nga policia (Foto)

Dalin pamjet e nxjerrjes së trupit të gjetur në rrënojat e aeroplanit të rrëzuar të sulmuesit Sala  

Dalin pamjet e nxjerrjes së trupit të gjetur në rrënojat e aeroplanit të rrëzuar të sulmuesit Sala  

Tinder vazhdon të tërheqë vëmendjen e atyre kërkojnë më shumë sesa miqësi në internet

Tinder vazhdon të tërheqë vëmendjen e atyre kërkojnë më shumë sesa miqësi në internet

Hazard: Kam vendosur për të ardhmen, po pres momentin e duhur për ta bërë të ditur

Hazard: Kam vendosur për të ardhmen, po pres momentin e duhur për ta bërë të ditur

Shoferi i veturës Porsche bllokon dy vende parkingu – të tjerët supozojnë se pse e bëri një gjë të tillë (Foto)

Shoferi i veturës Porsche bllokon dy vende parkingu – të tjerët supozojnë se pse e bëri një gjë të tillë (Foto)

Sipas Forbes, New York Knicks klubi më i vlefshëm në NBA

Sipas Forbes, New York Knicks klubi më i vlefshëm në NBA

Kina mendon se Inteligjenca Artificiale tek armët luftarake është kërcënim për paqen globale

Kina mendon se Inteligjenca Artificiale tek armët luftarake është kërcënim për paqen globale

Kur kishte 170 kilogramë, të gjithë u tallën me të – por tani mund të mos besojnë se është pikërisht ajo! (Foto)

Kur kishte 170 kilogramë, të gjithë u tallën me të – por tani mund të mos besojnë se është pikërisht ajo! (Foto)

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi takoi Infantinon dhe shumë homologë gjatë Kongresit Zgjedhor të UEFA-s – i fton për vizita dhe bashkëpunim

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi takoi Infantinon dhe shumë homologë gjatë Kongresit Zgjedhor të UEFA-s – i fton për vizita dhe bashkëpunim

Çfarë duhet të hani për të pasur një bark të sheshtë!

Çfarë duhet të hani për të pasur një bark të sheshtë!

Presidenti i Barçës, Bartomeu: Neymarin nuk e duam, Isco në planet tona

Presidenti i Barçës, Bartomeu: Neymarin nuk e duam, Isco në planet tona

Kufjet wireless të Samsung do të jenë më të mira falë kësaj teknologjie

Kufjet wireless të Samsung do të jenë më të mira falë kësaj teknologjie