Premier Liga angleze, programi i ndeshjeve për ditën e mërkure

16.12.2020 10:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Premier Liga angleze, programi i ndeshjeve për ditën e mërkure

Vazhdon sot java e 13 në Premier ligën angleze me disa ndeshje interesante, ku ndër ndeshjet më të mira për sot do të jenë ato mes Arsenal me Southampton, Leicester me Everton dhe Liverpool me Tottenham.

Arsenal pret në shtëpi skuadrën e Southampton, e cila është duke kaluar nëpër një formë fantastike këtë sezon, kurse në anën tjetër, Arsenal janë duke e pasur sezonin më të dobët që nga viti 1981/82, dhe do hynë në këtë ndeshje me qëllimin e vetëm për të arkëtuar tre pikë të plota, përcjell KosovaPress.

Ndeshje tjetër interesante do të jetë edhe ajo mes Leicester City dhe Evertonit. Pas 12 xhirosh, Leicester e gjejnë vetën në pozitën e tretë, me tetë fitore dhe katër humbje, kështu duke arkëtuar gjithsej 24 pikë, kurse skuadra e teknikut Ancelotti pozicionohen të tetit në tabelë, me gjashtë fitore, dy barazime dhe katër humbje, kështu duke mbledhur gjithsej 20 pikë të plota.

Ndeshja e fundit, dhe ajo më interesante në këtë program, do t’i takojë kampionit Liverpoolit dhe Tottenham. Të dy skuadrat gjenden në kuotën e 25 pikëve, ku kanë regjistruar nga shtatë fitore, katër barazime dhe nga një humbje, kështu duke u pozicionuar në krye të tabelës, respektivisht Tottenham në të parën e Liverpool në të dytën.

Programin e plotë të ndeshjeve në Premier Ligën angleze e gjeni të bashkangjitur më poshtë.

19:00 Arsenal (15) – Southampton (4) (Stadiumi Emirates)

19:00 Leeds United (14) – Newcastle United (13) (Stadiumi Elland Road)

19:00 Leicester City (3) – Everton (8) (Stadiumi King Power)

21:00 Fulham (18) – Brighton (16) (Stadiumi Craven Cottage)

21:00 Liverpool (2) – Tottenham Hotspur (1) (Stadiumi Anfield Road)

21:00 West Ham United (7) – Crystal Palace (12) (Stadiumi London)

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Premier Liga angleze, programi i ndeshjeve për ditën e mërkure

Premier Liga angleze, programi i ndeshjeve për ditën e mërkure

Milioneri kanadez i modës u arrestua për përdhunimin e vajzave

Milioneri kanadez i modës u arrestua për përdhunimin e vajzave

Rreziku nga insuficienca e zemrës: Si të njohim simptomat e hershme?

Rreziku nga insuficienca e zemrës: Si të njohim simptomat e hershme?

Kujdes: Mos i pastroni këto dhjetë gjëra me peceta dezinfektuese

Kujdes: Mos i pastroni këto dhjetë gjëra me peceta dezinfektuese

Vjosa Osmani publikon një video nga shtëpia duke kënduar me vajzat e saj

Vjosa Osmani publikon një video nga shtëpia duke kënduar me vajzat e saj

Autostrada është ‘shenjtorja gjermane’: A e dini të kaluarën e saj të errët?

Autostrada është ‘shenjtorja gjermane’: A e dini të kaluarën e saj të errët?

Bayer Leverkusen kthehet në vendin e parë, Schalke humb rastin për fitoren e parë

Bayer Leverkusen kthehet në vendin e parë, Schalke humb rastin për fitoren e parë

Liverppol vetëm barazim si mysafir kundër Fulham

Liverppol vetëm barazim si mysafir kundër Fulham

Tottenham me ofertë për lojtarin e Juventusit

Tottenham me ofertë për lojtarin e Juventusit

Sa qen shihni në foto? Numri zbulon moshën tuaj aktuale mendore

Sa qen shihni në foto? Numri zbulon moshën tuaj aktuale mendore

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit

Superliga e Kosovës, programi i ditës së diel

Superliga e Kosovës, programi i ditës së diel

Problemet shëndetësore që shkaktohen nga ajri i kondicionuar

Problemet shëndetësore që shkaktohen nga ajri i kondicionuar

Ushqimet që rrisin më tepër tensionin e lartë të gjakut

Ushqimet që rrisin më tepër tensionin e lartë të gjakut

KOK: Dy medaljeevropiane për taekwondistët e rinj

KOK: Dy medaljeevropiane për taekwondistët e rinj

Dueli Marku-Stewart mbyllet në barazim

Dueli Marku-Stewart mbyllet në barazim