Prej nesër pritet të kufizohet lëvizja e lirë e qytetarëve dhe automjeteve

23.03.2020 21:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Prej nesër pritet të kufizohet lëvizja e lirë e qytetarëve dhe automjeteve

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të ndalojë qarkullimin për qytetarë dhe automjete me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit.

Kosova deri më tani ka mbi 30 raste të konfirmuara me Covid-19, dhe për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të virusit, qeveria ka marrë masa që të ndalohet qarkullimi i veturave dhe qytetarëve në këto orare: Nga ora 10:00 e mëngjesit deri në ora 16:00 pasdite dhe prej orës 20:00 në mbrëmje deri në ora 06:00 në mëngjes.

Vendimi është votuar në mbledhjen e qeverisë e cila është mbajtur në formë virtuale.

Të dielën këto masa i kishte kërkuar ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


FBI: Gabimisht zbuluam zyrtarin saudit, të lidhur me sulmet e 11 shtatorit

FBI: Gabimisht zbuluam zyrtarin saudit, të lidhur me sulmet e 11 shtatorit

U arrestuan priftërinjët, serbët nxisin trazira në Mal të Zi

U arrestuan priftërinjët, serbët nxisin trazira në Mal të Zi

Hollywood: Këta janë filmat më të mirë të rreth shëndetit mendor

Hollywood: Këta janë filmat më të mirë të rreth shëndetit mendor

I shkarkuari: Kurti nuk u interesua për marrëveshjen që bëmë me Grenellin

I shkarkuari: Kurti nuk u interesua për marrëveshjen që bëmë me Grenellin

FFK, në mbledhjen e mbajtur: Kërkuam që futbolli të fillojë sa më parë

FFK, në mbledhjen e mbajtur: Kërkuam që futbolli të fillojë sa më parë

Mujka: Aktualisht në Mitrovicë i kemi 19 raste aktive me COVID-19

Mujka: Aktualisht në Mitrovicë i kemi 19 raste aktive me COVID-19

4 milionë e 305 mijë të infektuar me koronavirus në botë

4 milionë e 305 mijë të infektuar me koronavirus në botë

Premtohet përgjigje e shpejt për sportin

Premtohet përgjigje e shpejt për sportin

Do të hapë kufijtë me vendet fqinje Gjermania

Do të hapë kufijtë me vendet fqinje Gjermania

Arrestimi i priftërinjëve nxit trazira në Mal të Zi

Arrestimi i priftërinjëve nxit trazira në Mal të Zi

Një 31-vjeçare në Prishtinë, gjendet e vdekur

Një 31-vjeçare në Prishtinë, gjendet e vdekur

Doli me një zgjidhje interesante për klientët – krijoi karrigen me xham për t’u mbrojtur nga koronavirusi

Doli me një zgjidhje interesante për klientët – krijoi karrigen me xham për t’u mbrojtur nga koronavirusi

Rastet e reja në Rahovec janë persona të karantinuar prej ditësh!

Rastet e reja në Rahovec janë persona të karantinuar prej ditësh!

Abazi: Nuk i ka informacionet e mjaftueshme për raportet Kosovë-Serbi, Grenell

Abazi: Nuk i ka informacionet e mjaftueshme për raportet Kosovë-Serbi, Grenell

Paçarizi: Kurti është i obsesionuar me Thaçin

Paçarizi: Kurti është i obsesionuar me Thaçin

Keyetari i Gjilanit,  Haziri: Do të presë deri nesër për rezultatet e 67 mostrave

Keyetari i Gjilanit, Haziri: Do të presë deri nesër për rezultatet e 67 mostrave