Pranvera Xhaferi e para në Drag Race 3

17.10.2020 21:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pranvera Xhaferi e para në Drag Race 3

Ashtu siç e nisi, ashtu edhe e përfundoi. Pranvera Xhaferi është

fituese e garës së tretë Drag Race, e cila të shtunën u mbajt në

pistën e vjetër të aeroportit në Sllatinë.

Shtegun e gjatë 402 metra, ajo me Audi RS6 e kaloi për kohën

11.805 sekonda.

Pranvera ishte edhe fituese e garës së parë. “Jam e kënaqur që e

nisa dhe e përfundova me fitore në këtë disiplinë. Sigurisht që

ky sukses është i veçantë se për herë të parë në Kosovë, por edhe

në Evropë, në Drag Race marrin pjesë edhe femrat. I inkurajoj

femrat që sa më shumë të marrin pjesë në këto gara, sepse është

kënaqësi, adrenalinë, por edhe dëshmi se edhe ne mund të jemi

të suksesshme në automobilizëm”, ka thënë Pranvera pas fitores.

Pozita e dytë i takoi Ermira Topallit, ndërsa e treta u rendit

Qerime Rexhepi.

Rezultatet:

1.Pranvera Xhaferi (Audi RS6) 11.805 sekonda

2.Ermira Topalli (Audi SQ5) 13.886

3.Qerime Rexhepi (Audi A3) 17.344

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pranvera Xhaferi e para në Drag Race 3

Pranvera Xhaferi e para në Drag Race 3

Ibra lojtari i derbit, por kush doli fitues në dyluftimin Hakimi-Theo?

Ibra lojtari i derbit, por kush doli fitues në dyluftimin Hakimi-Theo?

Inter-Milan, zbulohen formacionet zyrtare, Conte me lëvizje befasuese

Inter-Milan, zbulohen formacionet zyrtare, Conte me lëvizje befasuese

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

Ndeshje spektakolare, shënohët goli i dytë në ndeshjen Everton-Liverpool

Ndeshje spektakolare, shënohët goli i dytë në ndeshjen Everton-Liverpool

Lëndohet ylli i Liverpoolit, largohet nga loja

Lëndohet ylli i Liverpoolit, largohet nga loja

Dy minuta lojë dhe ka gol në derbin Everton – Liverpool

Dy minuta lojë dhe ka gol në derbin Everton – Liverpool

Formacionet e mundshme të derbit mes Interit dhe Milanit

Formacionet e mundshme të derbit mes Interit dhe Milanit

Ronaldo: Nuk e kam shkelur protokollin, pres të kthehem së shpejti e të shijoj jetën

Ronaldo: Nuk e kam shkelur protokollin, pres të kthehem së shpejti e të shijoj jetën

Nesër Drag Race i fundit për këtë vit

Nesër Drag Race i fundit për këtë vit

Kabineti i Komshiq: Vendimi për mos njohjen e Kosovës nuk ishte unanim

Kabineti i Komshiq: Vendimi për mos njohjen e Kosovës nuk ishte unanim

Goli i Hadergjonajt zgjidhet si më i miri në “Play-Off” në Ligën e Kombeve

Goli i Hadergjonajt zgjidhet si më i miri në “Play-Off” në Ligën e Kombeve

Babai i Krasniqit i kërkon atij ti “var dorëzat”, Krasniqi i kthen përgjigje

Babai i Krasniqit i kërkon atij ti “var dorëzat”, Krasniqi i kthen përgjigje

Krasniqi: Grushti ndaj Boesel ishte grushti i 15 viteve, pas meçit ai përfundoi në spital

Krasniqi: Grushti ndaj Boesel ishte grushti i 15 viteve, pas meçit ai përfundoi në spital

Deschamps lavdëron Pogban në përballjen ndaj Kroacisë

Deschamps lavdëron Pogban në përballjen ndaj Kroacisë