Portofoli i kriptomonedhave të Galaxy S10 nuk pranon Bitcoin

12.03.2019 03:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Portofoli i kriptomonedhave të Galaxy S10 nuk pranon Bitcoin

Samsung zbuloi ditën e sotme më shumë detaje rreth portofolit të kriptomonedhave të Galaxy S10. Detaji që ra në sy ishte se portofoli nuk ofron mbështetje për bitcoin të paktën nga fillimit.

Portofoli quhet Samsung Blockchain Wallet dhe fillimisht në të mund të ruhen vetëm monedha ether dhe monedha të tjera që bazohen mbi rrjetin ethereum raportoi Coindesk.

Lajmi vjen dy muaj pasi për herë të parë u zbuluar portofoli në Janar dhe konfirmimi zyrtar që pasoi në Shkurt. Çelësat privatë kriptografikë do të ruhen përmes një funksioni të quajtur Samsung Knox.

Cilado qoftë arsyeja teknike që bitcoin është përjashtuar nga aplikacioni, mbetet surprizë për shkak se është monedha më popullore në botë dhe ajo që nxiti adoptim e të tjerave.

Kështu kompani lë jashtë përdorues të profilit të lartë. Megjithatë Samsung ofron mbështetje për dy kriptomonedha të panjohura si Enjin Coin (ENJ) dhe Cosmee (COSM). Enjin Coin është i lidhur me platformën e shërbimeve në ueb për adhuruesit e lojërave. Monedha përdoret si një formë pagese universale në sistemin e video lojërave.

Cosmee nga ana tjetër ofron shpërblime për analizat e produkteve të bukurisë. Të dy monedhat e bazuara në rrjetin ethereum kanë shënuar rritje të ndjeshme të vlerës. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Portofoli i kriptomonedhave të Galaxy S10 nuk pranon Bitcoin

Portofoli i kriptomonedhave të Galaxy S10 nuk pranon Bitcoin

Pse skuqemi kur kemi turp? Metoda e cila largon skuqjen në fytyrë

Pse skuqemi kur kemi turp? Metoda e cila largon skuqjen në fytyrë

SHBA mund të ndëshkojnë Gjermaninë nëse përdor teknologjinë e Huawei

SHBA mund të ndëshkojnë Gjermaninë nëse përdor teknologjinë e Huawei

Apple prezanton një shërbim video më 25 Mars

Apple prezanton një shërbim video më 25 Mars

Studimi i fundit: Sa më shumë alkool që konsumoni, aq më pak probleme shëndetësore

Studimi i fundit: Sa më shumë alkool që konsumoni, aq më pak probleme shëndetësore

Twitter lançon aplikacionin ku do të testojë funksionet eksperimentale

Twitter lançon aplikacionin ku do të testojë funksionet eksperimentale

‘Vrasësi i heshtur’ që po shkakton vdekje të shpeshta, largojeni atë me këta 3 përbërës

‘Vrasësi i heshtur’ që po shkakton vdekje të shpeshta, largojeni atë me këta 3 përbërës

Vraponte sikur qentë tjerë, donte të bëhej pjesë e garës që shfaqej në televizion (Video)

Vraponte sikur qentë tjerë, donte të bëhej pjesë e garës që shfaqej në televizion (Video)

Përditësimet në Windows 10 janë shndërruar në makth përdoruesit

Përditësimet në Windows 10 janë shndërruar në makth përdoruesit

Transplanti me i çuditshëm i bërë ndonjëherë

Transplanti me i çuditshëm i bërë ndonjëherë

Apex Legends përjashton 335 mijë lojtarë që mashtronin

Apex Legends përjashton 335 mijë lojtarë që mashtronin

Nvidia blen prodhuesin Izraelit të çipeve për qendrat e të dhënave

Nvidia blen prodhuesin Izraelit të çipeve për qendrat e të dhënave

Udhëtimi me veturë nëpër rrugë, anash së cilës ka borë disa metra të lartë (Video)

Udhëtimi me veturë nëpër rrugë, anash së cilës ka borë disa metra të lartë (Video)

A duhet të brengoseni për humbjen e shpejtë të peshës? Diabeti mund të jetë një nga arsyet

A duhet të brengoseni për humbjen e shpejtë të peshës? Diabeti mund të jetë një nga arsyet

Njihuni me telefonin pa porta Vivo Apex 2019

Njihuni me telefonin pa porta Vivo Apex 2019

Protesta në Rusi për lirinë në internet

Protesta në Rusi për lirinë në internet