Portali “InfoSot” shpall konkurs për këto vende pune:

15.05.2020 02:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Portali “InfoSot” shpall konkurs për këto vende pune:
 • Kandidatët që aplikojnë për pozitën gazetarë duhet të kenë të pakten 1-3 vite përvojë pune (dërgoni artikuj dhe referenca)

Vërejtje: Në titull të e-mailit duhet shkruani pozitën për të cilën aplikoni! Vetëm kandidatët që përmbushin kriteret e kërkuara do të ftohen në intervistë.

 1. Gazetar/e Redaktor/e (1)
 2. Gazetar/e bashkëpuntor/e (2)
 3. Gazetar/e praktikant (2)
 4. Agjent/e marketingu (1)

Detyrat dhe përgjegjësitë për redaktorin përgjegjës

 • Menaxhon stafin e gazetarëve dhe të video produksionit
 • Shkruan dhe redakton storje të ndryshme
 • Përgatitë shkrime/artikuj duke shfrytëzuar burime të sigurta informacioni,
 • Merr me përgjegjësi obligimet e punës dhe respekton afatet kohore, sipas kërkesave të portalit;

Kualifikimet:

 • Të ketë të përfunduar Fakultetin e Gazetarisë;
 • Përvojë pune së paku tri (3) vjeçare si redaktor/e;
 • Të ketë aftësi të shkëlqyeshme komunikuese dhe drejtshkrimore;
 • Njohja e gjuhës angleze
 • Të ketë aftësi të punojë në grup dhe nën presion.

Detyrat dhe përgjegjësitë për gazetarët

 • Përgatitja e shkrimeve/artikujve duke shfrytëzuar burime të sigurta informacioni, realizimi I temave dhe intervistave
 • Marrja me përgjegjësi e punës dhe respektimi i afateve kohore, sipas kërkesave të portalit;

Kualifikimet:

 • Të ketë të përfunduar Fakultetin e Gazetarisë ;
 • Përvojë pune së paku dy (1 -2) vjeçare si gazetar/e;
 • Të ketë aftësi të shkëlqyeshme komunikuese dhe drejtshkrimore;
 • Njohja e gjuhës angleze (preferohet)
 • Të ketë aftësi të punojë në grup dhe nën presion.

Kandidatët për agjent të marketingut duhet të kenë përvojë në këtë lëmi.

Për të kërkuar formularin për aplikim duhet të dërgoni CV apo të dhënat tuaja me foto përmes e-mail: redaksia@infosot.com.

Të interesuarit mund të aplikojnë duke dërguar CV-në me të dhënat tuaja (foto), referencat dhe dokumentacionet përcjellëse  në e-mail: redaksia@infosot.com apo në redaksi – Adresa: Rr. “Luigj Gurakuqi” /, 10000 Prishtinë-Republika e Kosovës. T: +383 49 323333

facebook: https://web.facebook.com/pg/InfosotcomOfficial.

www.infosot.com

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haxhiu flet për Teatrin Kombëtar: Nuk duhet të ekzistojë Ministria e Kulturës

Haxhiu flet për Teatrin Kombëtar: Nuk duhet të ekzistojë Ministria e Kulturës

Diçka misterioze në vendin më të varfër të Afrikës

Diçka misterioze në vendin më të varfër të Afrikës

Sali Ahmeti: Të infektuarit me COVID-19, në Klinikën Infektive në tri ditët e fundit asnjë pacientë i ri

Sali Ahmeti: Të infektuarit me COVID-19, në Klinikën Infektive në tri ditët e fundit asnjë pacientë i ri

“Osmani është tepër me peshë në skenën politike që dikush të mund ta përjashtojë nga partia”

“Osmani është tepër me peshë në skenën politike që dikush të mund ta përjashtojë nga partia”

Trump, e ka akuzuar përsëri Kinën për koronavirusin, ka kërcënuar se do t’i japë fund marrëdhënieve

Trump, e ka akuzuar përsëri Kinën për koronavirusin, ka kërcënuar se do t’i japë fund marrëdhënieve

Rama me shaka: Tirana zyrtare ta dijë se me kë të flasë në Prishtinë

Rama me shaka: Tirana zyrtare ta dijë se me kë të flasë në Prishtinë

Sarusi, ka zbuluar një test shumë të shpejt të sëmundjes COVID-19, që jep një rezultat pozitiv ose negativ për 20 sekonda

Sarusi, ka zbuluar një test shumë të shpejt të sëmundjes COVID-19, që jep një rezultat pozitiv ose negativ për 20 sekonda

Kurti: Janë marrë 200 vendime për ta çkapur shtetin, luftuar korrupsionin dhe për t’i ndalur humbjet financiare

Kurti: Janë marrë 200 vendime për ta çkapur shtetin, luftuar korrupsionin dhe për t’i ndalur humbjet financiare

Ky shtet zgjat mbylljen e kufijve deri më 15 qershor

Ky shtet zgjat mbylljen e kufijve deri më 15 qershor

Presidenti: Nuk e di që Kurti ka qenë i ftuar nga Shtëpia e Bardhë. Refuzimi do të ishte një goditje për Kosovë

Presidenti: Nuk e di që Kurti ka qenë i ftuar nga Shtëpia e Bardhë. Refuzimi do të ishte një goditje për Kosovë

19-vjeçari Ilir Behluli vuan nga leukemia akute, ka nevojë për ndihmë

19-vjeçari Ilir Behluli vuan nga leukemia akute, ka nevojë për ndihmë

Test-protesta, Sveçla: Policia verifikoi numrat e parafundit të numrit personal

Test-protesta, Sveçla: Policia verifikoi numrat e parafundit të numrit personal

Tahiri: Nuk e përjashtojmë mundësinë e një koalicioni me VV’në pas zgjedhjeve të ardhshme

Tahiri: Nuk e përjashtojmë mundësinë e një koalicioni me VV’në pas zgjedhjeve të ardhshme

Sveçla thotë se Qeverinë Kurti e rrëzuan Thaçi, LDK’ja, Grenell dhe Serbia

Sveçla thotë se Qeverinë Kurti e rrëzuan Thaçi, LDK’ja, Grenell dhe Serbia

Thaçi: Në politikë nuk jam nga ata që krasitin, por nga ata që mbjellin

Thaçi: Në politikë nuk jam nga ata që krasitin, por nga ata që mbjellin

Edhe 18 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 19 të shëruar

Edhe 18 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 19 të shëruar