Politika në garë për ta marrë kontrollin në KEK

12.09.2018 09:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Politika në garë për ta marrë kontrollin në KEK

“Luftë e madhe” është duke u bërë nga njerëzit e politikës për ta marrë kontrollin në Korporatën Energjetike të Kosovës, shkruan sot Koha Ditore.

Njerëz të partive në pushtet e opozitë “i kanë hyrë” garës për t’u “zgjedhur” në pozitën e drejtorit menaxhues në KEK. Vetë konkurrentë të kësaj gare thonë se në pozitën më të lartë në këtë Korporatë do të emërohet “më i forti” i politikës. Kësaj gare i është futur edhe ish-ministri për Zhvillim Ekonomik në Qeverinë e kaluar, Blerand Stavileci.

Ai tash është shef i kabinetit të kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Gazeta gjatë gjithë ditës së martë ka provuar të kontaktojë me ish-ministrin Stavileci, por ai nuk u është përgjigjur thirrjeve telefonike.

Ndërkohë, një përgjigje për media e ka dhënë vetë Kadri Veseli pas nënshkrimit të Memorandumit të Bashkëpunimit me ambasadorin britanik, Ruairi O’Conell, për vazhdimin e projektit për rekrutimin e zyrtarëve profesionalë në pozita të larta drejtuese.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shtesat për fëmijët, pak entuziazëm te prindërit

Shtesat për fëmijët, pak entuziazëm te prindërit

Gjermania dhe BE-ja, kundër importit të veturave të vjetra në Kosovë

Gjermania dhe BE-ja, kundër importit të veturave të vjetra në Kosovë

Rama na zbulon arsyen e “vërtetë” të paketës misterioze “anti- shpifje”

Rama na zbulon arsyen e “vërtetë” të paketës misterioze “anti- shpifje”

Daçiq: Lesoto ka tërhequr njohjen e Kosovës

Daçiq: Lesoto ka tërhequr njohjen e Kosovës

Në këto vende nuk do të ketë rrymë ditët në vijim

Në këto vende nuk do të ketë rrymë ditët në vijim

Ministri Shala në Ditën Botërore të Standardeve: Le të fillojmë të krijojmë besimin në produktet vendore

Ministri Shala në Ditën Botërore të Standardeve: Le të fillojmë të krijojmë besimin në produktet vendore

Vuçiq i quan marrëzira deklaratat e Thaçit për Luginën e Preshevës

Vuçiq i quan marrëzira deklaratat e Thaçit për Luginën e Preshevës

Matoshi e Jashari përuruan fillimin e punimeve në rregullimin e shtratit të lumit Klina në Skenderaj

Matoshi e Jashari përuruan fillimin e punimeve në rregullimin e shtratit të lumit Klina në Skenderaj

LDK: Zgjedhjet janë të nevojshme dhe të pashmangshme, për të tejkaluar krizën institucionale

LDK: Zgjedhjet janë të nevojshme dhe të pashmangshme, për të tejkaluar krizën institucionale

Qeveria e Kosovës miraton koncept dokumentin për Teatrot

Qeveria e Kosovës miraton koncept dokumentin për Teatrot

Kapen medikamentet në dy raste të ndara

Kapen medikamentet në dy raste të ndara

Pacolli injoron spekulimet: Kosova së shpejti në Interpol

Pacolli injoron spekulimet: Kosova së shpejti në Interpol

Nisin bisedimet me NATO-n, Kuvendi do të vendosë për anëtarësim

Nisin bisedimet me NATO-n, Kuvendi do të vendosë për anëtarësim

Kryeprokurori Syla ka kërkuar që lëndët e vjetra të trajtohen me prioritet

Kryeprokurori Syla ka kërkuar që lëndët e vjetra të trajtohen me prioritet

Rrezikohet koncerti i Shakirës, Haradinaj ia tërheq vërejtjen Bahtirit

Rrezikohet koncerti i Shakirës, Haradinaj ia tërheq vërejtjen Bahtirit

Veseli vizitë në Gjermani, kërkon mbështetjen për liberalizimin e vizave

Veseli vizitë në Gjermani, kërkon mbështetjen për liberalizimin e vizave