Policja e burgut fillon një marrëdhënie “e cila bëhet e vrullshme” me të burgosurin, duke i dërguar mesazhe përmes një telefoni të fshehur! (Foto)

30.04.2018 23:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Policja e burgut fillon një marrëdhënie “e cila bëhet e vrullshme” me të burgosurin, duke i dërguar mesazhe përmes një telefoni të fshehur! (Foto)

Një police 25 vjeçare filloi një marrëdhënie personale me një të burgosur dhe i dërgoi mesazhe përmes një telefoni të fshehur nga ai.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Shauna Cleary, 25 vjeçe, filloi një marrëdhënie me të burgosurin e dhunshëm Kurt Jarman ndërsa punonte në një burg të meshkujve në Bridgend, në Uellsin jugor.

Siç thuhet më tej, Jarman, 22 vjeç, po vuante një dënim me 10 vjet burg, pasi ai sulmoi brutalisht një 77-vjeçar në shtëpinë e tij në një sulm të egër tre orësh.

Një gjykatë dëgjoi se vajza i dha numrin e saj të burgosurit dhe i dërgoi një varg mesazhesh në një telefon të cilin ai e kishte fshehur në qelinë e tij.

Prokurorja Joanna James tha se Jarman e thirri Clearyn në gusht të vitit të kaluar dhe marrëdhënia ‘u rrit vrullshëm’.

Cleary i dërgoi dy mesazhe të burgosurit më 1 tetor, por përmbajtja nuk ishte e njohur. Ajo u arrestua dhe telefoni dhe laptopi i saj u konfiskuan. Vajza nga Pontypridd, Uellsi Jugor, pranoi sjellje të keqe në zyrën publike.

Asaj iu dha një dënim me burg prej 16 javësh dhe urdhëroi të bënin 15 ditë veprimtari rehabilitimi, ndërkaq Jarman pranoi se kishte një telefon celular brenda burgut dhe u burgos për gjashtë muaj të tjerë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Liverpool po e konsideron transferimin e Insignes

HP rifreskon harduerin e brendshëm të laptopëve ZBook

Mjekësia e plakave: Hani këtë frut, do të lindni djalë

Mjekësia e plakave: Hani këtë frut, do të lindni djalë

Capello: Po të isha te Real Madridi do të nënshkruaja me Mauro Icardin

Capello: Po të isha te Real Madridi do të nënshkruaja me Mauro Icardin

Google dhe Orange do të ndërtojnë një kabull optik nënujor Francë-SHBA me kapacitet mbi 30 terabit

Google dhe Orange do të ndërtojnë një kabull optik nënujor Francë-SHBA me kapacitet mbi 30 terabit

Zvicra mposht Islandën, asistim fantastik nga Xhaka

Zvicra mposht Islandën, asistim fantastik nga Xhaka

Brenda bazës kineze që simulon ambientin e planetit Mars (Video)

Brenda bazës kineze që simulon ambientin e planetit Mars (Video)

Përse është aq e vështirë të humbim peshën?

Përse është aq e vështirë të humbim peshën?

Anglia i hakmerret Spanjës, shkëlqen Sterling në ndeshjen që u shënuan pesë gola

Anglia i hakmerret Spanjës, shkëlqen Sterling në ndeshjen që u shënuan pesë gola

Notat e lojtarëve: Islanda 1-2 Zvicra, Xhaka lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve: Islanda 1-2 Zvicra, Xhaka lojtar i ndeshjes

iOS 12 është instaluar në gjysmën e iPhone dhe iPad në përdorim

iOS 12 është instaluar në gjysmën e iPhone dhe iPad në përdorim

Shqeu perdet e dushit, macja e etur donte të pinte ujë (Video)

Shqeu perdet e dushit, macja e etur donte të pinte ujë (Video)

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-3 Angli: Sulmi i ‘Tre Luanëve’, lë në hije mbrojtje spanjolle

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-3 Angli: Sulmi i ‘Tre Luanëve’, lë në hije mbrojtje spanjolle

Mjekësia e plakave: Hani këtë frut, do të lindni djalë

Mjekësia e plakave: Hani këtë frut, do të lindni djalë

Rrëzimi i aeroplanit apo një sulm terrorist? Asnjëra prej tyre – ka diçka tjetër nga e cila më së shumti frikësohen stjuardesat!

Rrëzimi i aeroplanit apo një sulm terrorist? Asnjëra prej tyre – ka diçka tjetër nga e cila më së shumti frikësohen stjuardesat!

Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli

Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli