Policia për 24 orë shqiptoi 543 tiketa për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë

25.12.2020 12:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Policia për 24 orë shqiptoi 543 tiketa për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë

Qytetarët e Kosovës të cilët nuk po respektojnë masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë dënuar nga Policia e Kosovës, ku vetëm në 24 orët e fundit janë shqiptuar 543 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19.

Ligji për Parandalimin dhe Luftimin e Pandemisë COVID-19 në Kosovë ka hyrë në fuqi në fund të muajit gusht.
Ndryshe, Ligji për Pandeminë ka 29 nene, ndërsa rregullon çështjen e parandalimit, menaxhimit dhe kontrollit të pandemisë COVID-19.

Në nenin 24 pika 5 të këtij Ligji, të gjithë ata të cilët nuk mbajnë maskë do të dënohen me 35 euro.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Policia për 24 orë shqiptoi 543 tiketa për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë

Policia për 24 orë shqiptoi 543 tiketa për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë

​Haskuka: Do të kemi numër shumë më të madh të deputetëve sesa partia e dytë

​Haskuka: Do të kemi numër shumë më të madh të deputetëve sesa partia e dytë

Pritja e bashkatdhetarëve me tupana e valle në Aeroportin e Prishtinës (Video)

Pritja e bashkatdhetarëve me tupana e valle në Aeroportin e Prishtinës (Video)

Në LDK besojnë se do t’i ruajnë votat e zgjedhjeve të vitit të kaluar

Në LDK besojnë se do t’i ruajnë votat e zgjedhjeve të vitit të kaluar

Trump e dekoron Grenellin: Mundësoi nënshkrimin historik për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Trump e dekoron Grenellin: Mundësoi nënshkrimin historik për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Rreziqet nga mosmiratimi i buxhetit: Nuk ekzekutohen ndihmat për bizneset dhe qytetarët që mbetën pa punë

Rreziqet nga mosmiratimi i buxhetit: Nuk ekzekutohen ndihmat për bizneset dhe qytetarët që mbetën pa punë

Afër 50 mijë raste me Covid-19 që nga paraqitja e pandemisë në Kosovë

Afër 50 mijë raste me Covid-19 që nga paraqitja e pandemisë në Kosovë

Gjini: Ju garantoj se asnjë parti nuk i fiton 51%

Gjini: Ju garantoj se asnjë parti nuk i fiton 51%

Pandemia ngadalësohet globalisht

Pandemia ngadalësohet globalisht

Hynë në fuqi masat e reja në Shqipëri

Hynë në fuqi masat e reja në Shqipëri

Haradinaj: LDK-ja e PDK-ja s’kanë kauza, befasi në zgjedhje do të jenë AAK-ja dhe LVV-ja

Haradinaj: LDK-ja e PDK-ja s’kanë kauza, befasi në zgjedhje do të jenë AAK-ja dhe LVV-ja

Hamza: Votuesi i PDK-së mund të mos votojë fare, por s’voton parti të tjera

Hamza: Votuesi i PDK-së mund të mos votojë fare, por s’voton parti të tjera

​Hoti uron besimtarët katolikë për Krishtlindje

​Hoti uron besimtarët katolikë për Krishtlindje

Qeveria me program të ri për buxhetin e komunave

Qeveria me program të ri për buxhetin e komunave

​Të hënën seanca e jashtëzakonshme për votimin e buxhetit 2021

​Të hënën seanca e jashtëzakonshme për votimin e buxhetit 2021

Nga e shtuna deri më sot, mbi 25 mijë qytetarë erdhën në Kosovë përmes Aeroportit të Prishtinës

Nga e shtuna deri më sot, mbi 25 mijë qytetarë erdhën në Kosovë përmes Aeroportit të Prishtinës