Policia i kap 5 persona në Prishtinë duke tentuar t’i transportonin me ‘taxi’ dy thasë me drogë

15.07.2020 11:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Policia i kap 5 persona në Prishtinë duke tentuar t’i transportonin me ‘taxi’ dy thasë me drogë

Mbrëmë është prishur një plan mafioz i transportimit të drogës në Prishtinë. Rreth orës 20:30, në dalje të autostradës Prishtinë-Mitrovicë, Policia i ka ndaluar tri vetura dhe i ka arrestuar 5 persona, pjesë e një plani për transportimin e dy thasëve me narkotikë të llojit marihuanë.

Gazeta Sinjali mëson nga burime të sigurta brenda Prokurorisë se Policia i ka kapur të dyshuarit duke bartur substancë narkotike prej 13,800 kilogramësh. Kjo sasi droge u kap në veturën e tipin “Shkoda”, që mbante mbishkrimin e një firme taxi. Drejtuesi i këtij automjeti, R.I, ishte paguar me 50 euro për transport.

Siç mëson Sinjali, plani ishte që të sigurohej rruga e tretë, nga dy veturat që i paraprinin ‘taxit’ të mbushur me drogë. Në veturën e parë të tipit Golf 7 gjendeshin A.SH. dhe A.D., ndërsa veturën e dytë të tipit VW Tauran e voziste i vetëm B.D.

Në veturën ku ishin thasët me drogë, pasagjer ishte A.B.,.

Megjithatë, atyre u dështoi plani pasi u ndaluan nga Policia dhe pasi u intervistuan, u dërguan në mbajtje.

Me urdhër të gjykatës, gjithashtu janë bastisur shtëpitë/banesat e personave të arrestuar, ku janë gjetur 7,540 euro, 5 paketime me substancë narkotike të llojit marihuanë me peshë të përgjithshme prej 6kg e 206gramë, 3 peshore elektronike, qese për paketim të substancës narkotike, folje alumini, një palë doreza, një armë zjarri, një karikator, tre fishekë, 11 paktime dhe një cigare të mbushura me substancë të lloji ,arihuanë me peshë 25.1gramë.

Rasti është duke u hetuar. /

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Policia i kap 5 persona në Prishtinë duke tentuar t’i transportonin me ‘taxi’ dy thasë me drogë

Policia i kap 5 persona në Prishtinë duke tentuar t’i transportonin me ‘taxi’ dy thasë me drogë

Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Koronavirusi i merr jetën 23 vjeçares në Tiranë

Koronavirusi i merr jetën 23 vjeçares në Tiranë

Maqedoni, deri në ora 09:00 votuan mbi 5% të votuesve

Maqedoni, deri në ora 09:00 votuan mbi 5% të votuesve

Therje me thikë në Pejë, policia arreston një person

Therje me thikë në Pejë, policia arreston një person

I infektuari me koronavirus sillet nëpër Prishtinë, rrihet nga disa persona të panjohur

I infektuari me koronavirus sillet nëpër Prishtinë, rrihet nga disa persona të panjohur

Meta pret sot Bashën

Meta pret sot Bashën

LDK optimiste për marrëveshjen finale, LVV kundërshton takimin e Brukselit

LDK optimiste për marrëveshjen finale, LVV kundërshton takimin e Brukselit

Lëkundet Shqipëria, tërmeti godet në Korçë

Lëkundet Shqipëria, tërmeti godet në Korçë

Zëdhënësi i MSH-së tregon se pse po përhapet aq shpejt koronavirusi

Zëdhënësi i MSH-së tregon se pse po përhapet aq shpejt koronavirusi

Moti sot dhe nesër

Moti sot dhe nesër

Pejë, tre pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë

Pejë, tre pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë

Mbyllet për qarkullim rruga “Ilaz Kodra” në kryeqytet

Mbyllet për qarkullim rruga “Ilaz Kodra” në kryeqytet

Twiter mbush 14 vjeç

Twiter mbush 14 vjeç

Katër vjet nga përpjekja për grusht shtet në Turqi

Katër vjet nga përpjekja për grusht shtet në Turqi

Maqedonia e Veriut voton

Maqedonia e Veriut voton